Besipildančiame „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ dalyvių sąraše – žinomos pavardės ir WRC automobilis

Jau liepos 3-ią dieną Lazdijų apylinkėse bus surengtos „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybos, kurių metu vyks dviejų čempionatų etapai – Lietuvos automobilių ralio sprinto ir „Mini ralio“. Registraciją į varžybas atidarę organizatoriai netruko sulaukti pirmųjų paraiškų, o kai kurios iš jų – maloniai nustebino. Trasomis skries ir gerai žinomi Lietuvos ralio čempionato dalyviai, o vyšnia ant torto tapo ukrainiečių komandos su WRC kalibro „Mini“ automobiliu paraiška.

Kadangi prabėgus savaitei nuo „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybų įvyks antrasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas Viekšniuose, natūralu, jog atsirado norinčių Lazdijų rajono žvyrkeliuose pasitreniruoti.

Čia jau užsiregistravo Kajus Samsonas su Justu Vičiūnu, kurie lenktyniaus BMW M3 automobiliu. Lazdijuose išvysime ir ralio senbuvius – Audronį Gulbiną su Vyčiu Pauliukoniu. Jie startuos visiems puikiai pažįstamu „Honda Civic Type-R“. Dar vieną paraišką pateikė Serhii Potiiko ir Ivan Mishyn duetas. Jie važiuos Lietuvoje sukurtu „Škoda Fabia R4“ automobiliu, kuriam buvo suteikta tarptautinė FIA homologacija.

Tačiau vyšnia ant torto tapo dar viena paraiška. „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybose startuos ukrainiečių komanda „Eurolamp WRT“. Valerii Gorban ir Sergei Larens čia atsiveš WRC kategorijos automobilį – „Mini John Cooper Works WRC“. Ralio sprinto varžybose išvysti tokio lygio techniką yra visiška retenybė.

„Jau nuo paties pirmojo „Gravel Fest Rally“ mes ieškodavome variantų, kaip pasikviesti į renginį garsius sportininkus. Praeityje mums labai stipriai talkino Vytautas Švedas, su kuriuo sukome įvairiausius reportažus, kaip susidaryti stenogramas, darėme įvairius seminarus, stengdamiesi padėti dalyviams. Kartu su dalyviais augome ir mes.

Nuo „Mini ralio“ užaugę iki ralio sprinto ir turėdami ambicijų dar augti iki ralio čempionato etapo, norime savo renginyje matyti ir tuos greitus ekipažus, kurie papuoštų mūsų varžybas. Galima sakyti, kad dabar turime labai didelį ir labai gražų tortą, o pačia saldžiausia vyšnia ant jo taps Valerii Gorban ir Sergei Larens ekipažas.

Derybos su ekipažu truko labai trumpai. Padedant vienam geram žmogui iš Panevėžio buvo surastas Valerii Gorban atstovas Lietuvoje Jurijus Piatinas. Du ar trys skambučiai, keli elektroniniai laiškai ir mes jau matome pateiktą šio ekipažo su WRC automobiliu paraišką. Taigi, galima sakyti, kad tai yra vienas iš rodiklių, kad mūsų renginys auga, didėja, mes įdomūs žinomiems lenktynininkams ir tas mūsų planas A – tapti Lietuvos ralio čempionato etapu, artėja prie realybės“, – sakė vienas iš ralio organizatorių Ronaldas Rutkauskas.

Paraiškų priėmimas vis dar vyksta, todėl organizatoriai neabejoja, kad galutiniame dalyvių sąraše bus galima išvysti ir daugiau greitų ekipažų, įprastai lenktyniaujančių Lietuvos automobilių ralio čempionate.

Kaip jau skelbta anksčiau, „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ renginio metu čia vyks ir Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato, ir „Mini ralio“ čempionato etapai. Tačiau tiek vieniems, tiek kitiems dalyviams yra numatyti visiškai skirtingi, nauji greičio ruožai ir netgi atskiros serviso zonos.


Į viršų ↑
loading