Lietuvos kartingo akademija

Visos naujienos apie  „Lietuvos kartingo akademijos” veiklą skelbiamos: http://www.kartingoakademija.lt

Kartingo akademijos vaikai prakaitą liejo Aukštadvaryje

 Itin karštomis dienomis Lietuvos Kartingo akademijos studentai-  vaikai nuo septynerių iki dvylikos metų, pirmą kartą savo trumpoje lenktynininko karjeroje išbandė Aukštadvario kartingo trasą.

Ši trasa yra ko gero sudėtingiausia Lietuvoje, todėl vaikams, žadantiems pradėti kartingo lenktynininko karjerą, ją išmokti buvo itin svarbu.

Per dvi treniruočių ir paskaitų dienas vaikams lenktynių paslaptis atskleidė Ignas ir Jonas Gelžiniai. Vos prieš savaitę laimėję jubiliejines penkioliktas 1000 km lenktynes Palangoje, broliai visą savo energiją skyrė vaikams.
2014-07-25

Kartingo akademijos auklėtiniai pirmą kartą susipažino su specialiais fiziniais pratimais, kurie skirti lenktynininkams. Dėstytojai paaiškino ir papasakojo kokius pratimus reikia atlikti, kokias raumenų grupes treniruoti, kurios itin svarbios lenktynininkams.

Be to, akademijos studentams buvo pasakojama apie psichologiją: kaip nusiteikti varžyboms, kaip valdyti emocijas, kaip susikaupti prieš startą ir pan.

Didelis išbandymas vaikų laukė ir dar vienos paskaitos metu – būsimi sportininkai buvo mokomi planuoti laiką. Kiekvienam studentui buvo skiriama po tris minutes, kurias jie turėjo išnaudoti maksimaliai produktyviai – dėstytojai buvo pasiruošę atsakyti į bet kuriuos klausimus per palyginus trumpą laiko tarpą.

2014-07-26

„Protingai suplanuotas laikas yra naudingas ne tik lenktynėse. Tokia patirtis tikrai pravers ir gyvenime,“ – įsitikinęs Lietuvos Kartingo akademijos dėstytojas lenktynininkas Jonas Gelžinis.

Vaikams itin patiko rytinė mankšta –  studentai bėgo Aukštadvario kartodromo trasa. Bėgti reikėjo ne paprastai, o teisingomis lenktyninėmis trajektorijomis – tai dar viena dėstytojų idėja, kaip lengviau išmokinti vaikus teisingai lenktyniauti.

„Mūsų pagrindinė užduotis šiose paskaitose ne tik išmokyti vaikus lenktyniauti. Svarbu, kad būsimi lenktynininkai trasoje elgtųsi maksimaliai saugiai. Jeigu lenktynininkai mokės saugiai elgtis trasoje, jie saugiai elgsis ir kelyje,“ – sako Lietuvos Kartingo akademijos dėstytojas, lenktynininkas Ignas Gelžinis.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šį savaitgalį Tarptautinės automobilių sporto federacijos (FIA) ir Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) suburtos kartingo akademijos studentai rinksis į jau ketvirtą sesiją.

Kaip visada dvi dienas vykstantys teoriniai užsiėmimai vyksta pakaitomis su treniruočių važiavimais, todėl vaikai įgytas žinias čia pat gali pritaikyti praktikoje.

Šią savaitę savo patirtį jauniems sportininkams, kurių dauguma į kartingo trasas šiemet išvažiavo pirmą kartą gyvenime, perduos Jonas Gelžinis ir Kazimieras Vasiliauskas: du jauni, tačiau jau labai patyrę lenktynininkai. Jonas atvyks tiesiai iš didžiosios Britanijos, kur praėjusį savaitgalį iškovojo dvi iš eilės pergales „Porsche Carrera Cup“ Didžiosios Britanijos čempionate.

„Man patinka dirbti su vaikais. Matau, kaip jie tobulėja ir kaip atidžiai klausosi lenktyniavimo subtilybių. Tačiau labiausiai žavi jų ištvermė. Po kartingo varžybų net suaugę vyrai išlipa visiškai išsekę, o jaunieji sportininkai praėjus vos keletui minučių po finišo aplink kartodromą jau mina dviračio ratus“ – pasakoja Jonas Gelžinis, kris šiems vaikams paskaitas dėsto nuo pat pirmosios sesijos.

J. Gelžinis turi kuo pasidalinti – pernai jis lankė FIA jaunųjų talentų akademiją, į kurią buvo susirinkę kelios dešimtys pačių gabiausių lenktynininkų talentų iš viso pasaulio.

Kaip tikrus profesionalius lenktynininkus kartingo akademijos vaikus dėstytojai šią savaitę mokys kaip teisingai lenkti, kaip pasirinkti teisingas trajektorijas.

Savo pritaikytas žinias jaunieji sportininkai galės įgyvendinti praktiškai jau sekmadienį, nes Smalininkuose vyks penktasis Lietuvos kartingo čempionato etapas.


Į viršų ↑