Lithuania carting academy

Šį savaitgalį Tarptautinės automobilių sporto federacijos (FIA) ir Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) suburtos kartingo akademijos studentai rinksis į jau ketvirtą sesiją.

Kaip visada dvi dienas vykstantys teoriniai užsiėmimai vyksta pakaitomis su treniruočių važiavimais, todėl vaikai įgytas žinias čia pat gali pritaikyti praktikoje.

Šią savaitę savo patirtį jauniems sportininkams, kurių dauguma į kartingo trasas šiemet išvažiavo pirmą kartą gyvenime, perduos Jonas Gelžinis ir Kazimieras Vasiliauskas: du jauni, tačiau jau labai patyrę lenktynininkai. Jonas atvyks tiesiai iš didžiosios Britanijos, kur praėjusį savaitgalį iškovojo dvi iš eilės pergales „Porsche Carrera Cup“ Didžiosios Britanijos čempionate.

„Man patinka dirbti su vaikais. Matau, kaip jie tobulėja ir kaip atidžiai klausosi lenktyniavimo subtilybių. Tačiau labiausiai žavi jų ištvermė. Po kartingo varžybų net suaugę vyrai išlipa visiškai išsekę, o jaunieji sportininkai praėjus vos keletui minučių po finišo aplink kartodromą jau mina dviračio ratus“ – pasakoja Jonas Gelžinis, kris šiems vaikams paskaitas dėsto nuo pat pirmosios sesijos.

J. Gelžinis turi kuo pasidalinti – pernai jis lankė FIA jaunųjų talentų akademiją, į kurią buvo susirinkę kelios dešimtys pačių gabiausių lenktynininkų talentų iš viso pasaulio.

Kaip tikrus profesionalius lenktynininkus kartingo akademijos vaikus dėstytojai šią savaitę mokys kaip teisingai lenkti, kaip pasirinkti teisingas trajektorijas.

Savo pritaikytas žinias jaunieji sportininkai galės įgyvendinti praktiškai jau sekmadienį, nes Smalininkuose vyks penktasis Lietuvos kartingo čempionato etapas.


To top ↑