šeštadienio orai ,,BATCC” lenktynėse nesutrukdė pagerinti trasos rekordą

Šeštadienis – kaip tikrame veiksmo filme, su pokyčiais tiek danguje, tiek pačioje trasoje. Nors dalyviai ir turėjo savo gebėjimus demonstruoti saulę keičiant lietui, diena buvo istoriškai produktyvi: pasiektos pergalės BaTCC serijose, ir „BMW 325 CUP“ klasėje ir aiškūs nugalėtojai „NEZ Porsche“ sprinto lenktynėse. Be viso to – rytinės „GT“ ir „TCR“ klasių kvalifikacijos metu, buvo pagerintas „GT“ automobiliu užfiksuotas trasos rekordas.

Jis priklauso Jonui Karkliui, iškovojusiam pole poziciją lenktynėms. Važiuodamas „Audi RS3 LMS GT3 EVO II“ automobiliu jau pirmose lenktynėse, J. Karklys ratą įveikė vos per 1 minutę ir 11.792 sekundės, išplėšdamas ir pergalę „GT“ įskaitoje. Antroji vieta teko „Mercedes Benz“ automobiliu važiavusiam Ignui Jomantui, o trečioji –  J. Karklio kolegai Aurimui Jablonskiui.  Svenas Karuse dominavo „TCR“ įskaitoje, Ramūnas Čapkauskas – „BTC4“, o Aivaras Remeika – „BGT AM“ įskaitoje. Antrųjų lenktynių metu, „GT“ klasės pergalę ir vėl iškovojo J. Karklys, antroji vieta teko A. Jablonskiui, o trečioje liko Jyrki Peltola su „Chevrolet Corvette C6“.

„GT AM“ antrąsias lenktynes ir šį etapą laimėjo Drew Hollandas, antroji vieta teko Aivarui Remeikai, o trečiąją iškovojo Darius Gaučius. „TCR“ lyderio poziciją išsaugojo Svenas Karuse, už savęs antroje vietoje palikdamas Tomą Urbonavičių, o trečioje – Darių Žitlinską. R. Čapkauskas užsitikrino pergalę ir antrose lenktynėse, bendroje abiejų važiavimų įskaitoje už savęs palikęs Arą Kvedarą ir Henriką Statkų.

„BMW 325 Cup” įskaitoje, latvis Ricards Subeckis buvo laimingasis, startavęs iš pole pozicijos. Lenktynių metu sugebėjęs išsaugoti lyderio poziciją, vėliau dėl gautos baudos atsidūrė žemiau. Jis – ne vienas dalyvis gavęs baudą ir taip nukritęs taškų lentelėje žemyn. Dėl šios priežasties lyderiams ant kulnų lipęs Paulius Urbonavičius buvo klasifikuojamas kaip pirmas, Rometas Reisinas – antroje vietoje, o Julius Kiršis – trečioje, o šio sezono lyderis Leo Messengeris su 100 kg  papildomo svorio finišavo aštuntoje vietoje. Antrosios lenktynės – lygiai taip pat, kupinos veiksmo, baudų ir lenkimų. Po daugybės veiksmo, rezultatai iki šiol nėra patvirtinti. Jeigu jie nesikeis, tariamai, pirmoji vieta priklauso Juliui Kiršiui, antroji – Pauliui Urbonavičiui, o trečioji – Rometui Reisinui. Naujokų grupėje, pirmąją vietą iškovojo estas Karlas Langas, antrąją – Arturs Sarma, o trečioji teko Vadimsui Ozolsui.Julius Kiršis užėmė pirmą vietą „Masters“ grupėje, antroje vietoje liko Artjoms Koclamazasvilis, o trečioje – Uldis Timaksas. Damų grupėje pergale džiaugėsi Lietuvos atstovė Emilija Ulvydaitė.

Kitos klasės lygiai taip pat nenuvylė nei kovingumu, nei lenkimais ar iššūkiais patiems dalyviams. Stipriausios intrigos virė „BTC3“ klasėje. Čia lyderis Tomas Jatkevicius sugebėjo išsaugoti kvalifikacijos metu iškovotą pole poziciją ir vos viena sekunde lenkė  Artūrą Kliobavičių. Tuo tarpu, Maksimas Avdejenkovas finišo liniją kirto būdamas trečioje vietoje ir aplenkęs Gediminą Bilinską, kuris dėl techninių nesklandumų turėjo keisti automobilį. Antrasis važiavimas – labai panašus: A. Kliobavičius keletą kartų kėsinosi į pirmąją vietą, tačiau T. Jatkevičiui pavyko ją išsaugoti. Tuo tarpu, trečiąją etapo vietą iškovojo G. Bilinskas, sugebėjęs aplenkti savo konkurentą.

„BTC2“ įskaitoje virė tikra „Honda“ automobilių kova. Tadas Petukauskas, startavo iš pole pozicijos ir ją išsaugojo iki važiavimo vidurio, kuomet variklis sugedo ir į pirmąją vietą peršoko Simo Lindas. Jis išsaugojo lyderio vietą iki galo, pirmosiose lenktynėse ir iškovojo ją antrose, taip laimėdamas etapą, pergalę išplėšdamas iš antroje vietoje likusio Antti Jartsevo. Andrius Keblys, paskutinio rato metu aplenkęs Kairo Kallas iškovojo trečią vietą.  

„BTC1” tarpe, Dovydas Akstinas galėjo džiaugtis tobulu savaitgaliu: jo sąskaitoje pole pozicija ir abejos laimėtos lenktynės. Viidmantas Pociūnas iškovojo užtikrintą antrą vietą.

Šeštadienio lenktynių maratoną pradėjusi „NEZ Porsche“ sprinto lenktynių serija stebino tiek dalyvių gausa, tiek pačiu sportininkų pasirodymu. Kvalifikaciją laimėjo Matias Salonenas, bet Jani Kakela buvo visai šalia. Lietus tapo itin naudingu Olli Kangasui, kuris netrukus perėmė lenktynių lyderio vietą.  Valters Zviedris greit vijosi, tačiau finišo tiesiąją kirto būdamas ketvirtoje pozicijoje.  Antrąsias lenktynes lydėjo permainingos oro sąlygos. Lietuvis duardas Klepikas startavo iš pole pozicijos, tačiau jau pirmame posūkyje jį aplenkė Thomas Kangro, parodydamas stabiliai greitą tempą iki pat pergalės. Matias Salonenas finišavo antras, Olli Kangassd – trečias.

Po daugybės sprinto varžybų šeštadienį, sekmadienis – ištvermės lenktynėms dedikuota diena: čia – ir atsinaujinęs dviejų valandų „BEC“ serija, ir dviejų valandų „Nankang Endurance Academy“. Abi serijos pasižymi dalyvių gausa, tad Estijoje – išties įdomios kovos.

© Nuotraukos – batcc.eu


Į viršų ↑
loading