24 h Dubajaus lenktynėse – lietuvių trijulė

Tik persivertus naujiems metams, savo sezoną pradeda ir „Creventic“ žiedinių lenktynių serija. Šį kartą didysis sezono startas – Dubajuje. Pasauliui kiek prisitaikius prie naujų pandemijos diktuojamų sąlygų, kitokios nuotaikos ir „Hankook 24 h Dubai” ištvermės lenktynėse: čia startuoti planuoja net 82 komandos iš visų pasaulio kampelių. Trijose iš jų varžysis ir Lietuvos sportininkai.

Šį kartą starto rikiuotėje Lietuvos trijulė atstovaus skirtingas komandas. Julius Adomavičius ir „„Red Camel-Jordans.nl“ varžysis „Porsche 992 GT3 Cup” automobiliu „992-PRO” klasėje. Į tą pačią klasę dėl vairuotojų kompetencijų prieš lenktynes buvo perkelta ir Audriaus Butkevičiaus atstovaujama „ID Racing“ komanda.

Tuo tarpu, Vytenis Gulbinas, kartu su su dar  7 komandomis kovos lietuvaičiams puikiai žinomoje „TCR“ klasifikacijoje su „VW Golf GTI TCR“ automobiliu, ginkluotu „DSG“ (angl. „Direct Shift“) tipo pavarų dėže.

Lenktynės prasidės šiandien, penktadienį 15.00 valandą vietos laiku (13.00 valandą Lietuvoje), o komandos ir Lietuvos sportininkai ratus trasoje suko jau nuo trečiadienio. Vakar diena buvo reikšminga tiek naktinėmis treniruotėmis, tiek kvalifikaciniais važiavimais, kurių metu J.Adomavičiaus atstovaujama komanda užsitikrino antrąją starto poziciją klasėje, A.Butkevičiaus komanda – tos pačios įskaitos šeštąją poziciją. Šeštąją poziciją lenktynėse taro „TCR“ užsitikrino ir V. Gulbino atstovaujama „Autorama Motorsport by WolfPower Racing“. 24 valandas truksiančios lenktynės sportininkams neturėtų prailgti: „Dubai Autodrome“ trasa – 5.39 km ilgio ir turinti 16 posūkių.

Komandų sudėtyse – ir jauni talentai, ir žvaigždės

Adomavičiaus ir A. Butkevičiaus klasėje varžosi išskirtinai „Porsche“ automobiliai, kurie turi atitikti „Porsche Carrera Cup Deutschland“ reglamente apibrėžtas normas, o toliau pačios komandos klasifikuojamos pagal sportininkų kompetencijas. Šį kartą įskaitoje – 7 automobiliai. J. Adomavičiaus atstovaujamą komandą „Red Camel-Jordans.nl“ sudaro itin skirtingi sportininkai. Kartu su lietuviu pergalės sieks dar trys Nyderlandų sportininkai: 54 metų daugkartinis lenktynių dalyvis ir nugalėtojas Ivo Breukers, jaunas, vos 16 metų sulaukęs talentas – Morris Schuring ir 40-metis profesionalas, puikiai atpažįstamas automobilių sporto virtuvėje – Jeroen Bleekemolen.

„Komandą žinau iš anksčiau dalyvautų lenktynių. Praeitus sezonus jie dalyvavo „TCR“ klasėje ir dažniausiai lipdavo ant podiumo. Šiemet jie pakeitė techniką į naująjį „992 GT3 Cup” automobilį. Konkurencija klasėje tikrai nemaža, o aš kaip tik ir norėjau sudalyvauti tokiose varžybose su komanda, kuri būtų pajėgi kovoti dėl aukščiausio laiptelio. Čia varžysis net 16 identiškų „Porsche“, todėl labai džiaugiuosi, kad pavyko susitarti su šia komanda“, ‒ pasakojo Julius. Sportininkas neslėpė džiaugsmo dėl komandos pasirodymo treniruočių ir kvalifikacijos metu: „Per pirmą treniruotę buvo daug incidentų ir labai didelis eismas trasoje, tad pagrindiniu tikslu buvo saugus važiavimas, neprisidarant bėdų, pajusti, kaip automobilis elgiasi. Tikslus pavyko pilnai įgyvendinti, treniruočių metu buvome dar ir greičiausi klasėje, norisi, kad taip būtų ir lenktynėse.“

Audriaus Butkevičiaus atstovaujama komanda „ID Racing“ lenktynėms suformavo tarpkontinentinę sudėtį. Be Lietuvos sportininko, jai atstovauja šveicaras Adrian Spescha, amerikietis Vincent Piemonte bei greitas ir patyręs 26 metų pilotas iš Honkongo Shaun Thong.

Butkevičius džiaugėsi būdamas šiose lenktynėse ir šiuo pirmu kartu Dubajaus trasoje: „Kadangi mūsų klimato sąlygos yra tokios, kokios yra, susidaro ilga pertrauka tarp varžybų, tad kad sezono metu būtų lengviau – sugalvojau dalyvauti šiose varžybose, nesinori prarasti formos. Taip pat, rimtai galvojame šturmuoti 24h lenktynių seriją, tad, tuo pačiu, norisi ir išmėginti jėgas, ir pasižiūtėti kaip dirba komandos. Kol kas įspūdžiai – labai įvairiapusiški, jų tikrai daug, viskas nauja: nesu važiavęs šioje trasoje, tad pakankamai sunku ir adaptuotis. Treniruočių metu buvo labai daug automobilių, daug „raudonų vėliavų“, tad neteko nuvažiuoti labai daug ratų. Trasa – tikrai sudėtinga, bus ką veikti. Taip pat, šalia pirmų kartų ir naujas automobilis.“

Paklaustas apie komandos pasirinkimą ir lenktynių lūkesčius, sportininkas patvirtino, kad su ekipa jau mėgino siekti pergalės ir anksčiau: „Turėjau keletą pasirinkimo variantų, su kuo važiuoti. Pirmas buvo – važiuoti patiems, bet nepavyko surinkti vairuotojų, tad šio plano atsisakėme. O su šia komanda jau esu važiavęs Barselonoje, deja, tos lenktynės nebuvo sėkmingos, po 8 valandų mūsų automobilis sudužo. Tačiau patiko pati komanda, bei buvo įdomu išmėginti šį naują bolidą. Tad didžiausias lūkestis lenktynėms – finišas. Mūsų komanda – ganėtinai didelis internacionalas, tačiau sutariame puikiai, manau, ramiai ir stabiliai važiuodami turėtume pasiekti ir finišo liniją.“ A. Butkevičiaus teigimu, tai – ne paskutinis pasirodymas šioje lenktynių serijoje: „Šį sezoną, manau, lyg ir turime pasitvirtinę biudžetus, kad tikrai su komanda startuosime 24h Europos serijoje, prioriteras važiuoti visą seriją, visus penkis etapus. Lygiagreciai – kažkiek ir Pabaltijo čempionato etapų ir lenktynės Palangoje.“

 „TCR“ įskaitoje – V.Gulbinas ir „Autorama Motorsport by WolfPower Racing“ komanda

„TCR“ įskaitoje, kurioje pergalės sieks ir Vytenis Gulbinas, šį kartą atstovausiantis „Autorama Motorsport by WolfPower Racing“ komandą, laukia tikros tarptautinės kovos: aštuoni „TCR“ automobiliai iš Belgijos, Tailando, Austrijos, Vokietijos, Danijos, Anglijos ir Šveicarijos. Kartu su Lietuvos lenktynininku, komandai atstovauja vokietis Henry Littig, 24 h serijoje ant pirmos vietos laiptelio savo klasėje užkopęs dar 2013 metais, 38 metų automobilių ir kartingo sporto profesionalas iš Estijos Antti Rammo, bei Gustavo Xavier, 25 metų sportininkas iš Brazilijos, pernai „ADAC Total 24 hours of Nürburgring“ lenktynėse „SP3T“ klasėje užėmęs antrąją vietą ir Alex Morgan, 34 metų sportininkas iš Didžiosios Britanijos. Pastarasis – toli gražu ne naujokas „TCR“ įskaitoje, čia besivaržantis ir pergales skinantis nuo pat serijos atsiradimo pradžios 2017 metais.

Sportininko teigimu, sprendimą dalyvauti šiose lenktynėse nulėmė keli faktoriai: „Visų pirma, Dubajaus 24h lenktynės yra, turbūt, prestižiškiausios ir gausiausios varžybos „Creventic“ serijos tvarkaraštyje. Antra, po pergalės paskuriniame Europos etape Barselonoje 2021 sezone, komanda labai kvietė išbandyti lenktynes čia. Trečia, šiemet planuoju skirti daugiu laiko šeimai, tad Europos sezono metu planuoju padaryti šiokią tokią pertrauką. Sudėjus šiuos faktorius ir pasitaikius tinkamoms aplinkybėms, negalėjau praleisti progos sudalyvauti etape, kuriame jau senai norėjau būti. Komandos pasirinkimas buvo labai lengvas. Šveicarų „AUTORAMA“ komanda yra bene dažniausiai laiminti komanda, kurios profesionalumu įsitikinau Barselonos 24h lenktynėse, kur komanda, per 24h lenktynes, įveikiant apie 3000 km, nepadarė nė vienos taktinės klaidos, nė vieno nereikalingo sustojimo. Iš vienos pusės gaila, kad šiame etape neturiu bičiulių Arūno Gečiausko ir Sigito Ambrazevičiaus komandoje, tačiau komanda pasiūlė vieta automobilyje su dviem pusiau profesionaliais vairuotojais, kurie padeda man tobulėti. Taip pat, komandoje yra ir kiti du automobiliai, su profesionaliais vairuotojais, kaip kad 2021 metų WTCC čempionu Rob Huff. Kadangi šios lenktynės – komandinis žaidimas, jie lygiai taip pat padeda man tobulėti.“

Paklaustas apie tiklsus lentynėse, Vytenis nedaugžodžiavo: „Komandos tikslai – aukšti, bet visų pirma reikia finišuoti. Šioje trasoje važiuoju pirmą kartą, ji gan saugi, techniška. Pirmas trasos sektorius nakti nėra apšviestas, tai jis gal yra didžiausias įšūkis naktinėse treniruotėse. Komanda dirba kaip geras šveicariškas laikrodis.“ Lenktynininkas džiaugėsi su komandos draugais atradę savo tempą. „Kaip ir minėjau, šį sezoną planuoju daugiau laisvo laiko skirti šeimai, tad sezonui persikėlus į Europą neplanuoju dalyvauti pirmuose etapuose. Pasitaikius galimybei atsisėsti į greitą automobilį, pretenduojantį į pergalę, norėčiau sudalyvauti ir lenktynese Palangoje, tačiau šiuo metu jokių konkrečių planų neturiu“, – apie sezono planus teigė sportininkas.

Taigi, 24 valandų lenktynės startuoja šiandien, 13 valandą Lietuvos laiku. Plačiau apie lenktynių seriją, bei rezultatai ir pilnas dalyvių sąrašas – oficialiame varžybų serijos internetiniame puslapyje https://www.24hseries.com/races/hankook-24h-dubai-2022 .


Į viršų ↑
loading