Ralio čempionato etapo Lazdijuose organizatoriai atvertė paskutines kortas: paskelbti žemėlapiai

Jau artėjantį savaitgalį, birželio 30-ą – liepos 1-ą dienomis Lazdijuose ir jų įspūdingo grožio apylinkėse nugriaudės trečiasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“. Iki renginio likus kelioms dienoms organizatoriai „Marimotors Racing“ pasidalijo ir greičio ruožų žemėlapiais, o ralio entuziastai „Rally Freaks“ paskelbė išsamią analizę, kuria vadovaudamiesi žiūrovai galės planuoti savo logistiką ralio metu.

Trečiame Lietuvos automobilių ralio čempionato etape „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ dalyviams per dvi dienas reikės įveikti kiek daugiau nei 100 km greičio ruožų, o bendra distancija su pervažiavimais sieks 307 km. Visas atstumas padalintas į 12 greičio ruožų. Kaip jau anksčiau pasakojo organizatoriai, dauguma kelių, kuriais vyks varžybos, dalyviams bus nematyti visiškai, o likusios atkarpos naudotos labai seniai.

Pirmąją ralio dieną po iškilmingos ralio atidarymo ceremonijos Lazdijuose, Nepriklausomybės aikštėje dalyvių lauks keturi greičio ruožai. Antrąją dieną jų ekipažams teks įveikti dvigubai daugiau – aštuonis. Visus greičio ruožus apžvelgė ir savo rekomendacijas stebėjimui pateikė ralio entuziastų „Rally Freaks“ trijulė. Kviečiame susipažinti su jų įžvalgomis.

GR 1 (Videobankas) / GR 3 (Lanksti linija)

Tai 8,53 km ilgio greičio ruožas. Po 18 val. prasidėsiančios varžybų atidarymo ceremonijos Lazdijuose, pirmasis automobilis prie šio greičio ruožo starto pasirodys 18.25 val. Šiame greičio ruože „Rally Freaks“ žiūrovams rekomenduoja net keturias stebėjimo vietas. Pirmoji jų siūloma vieta – pakankamai greitas kairysis posūkis su patogiu privažiavimu nuo Rudaminos gyvenvietės. Kita vieta, kur rekomenduojamos iš karto dvi zonos stebėjimui yra Pakirsnių gyvenvietėje. Šioje vietoje bus galima matyti staigų dešinį posūkį, „Rally Freaks“ apžvalgoje pažymėtą antruoju numeriu. Iš karto už jo laukia grupė greitų, gerai matomų posūkių. Šiai vietai priskirtas trečiasis numeris. Ketvirtuoju numeriu pažymėta įdomi vieta serviruoja staigų dešinį posūkį po nedidelės nuokalnės, tad čia galima tikėtis itin vėlyvo stabdymo ar net klaidų. Čia privažiuoti patogu nuo Kelminų gyvenvietės.

GR 2 (Taurapolis) / GR 4 (Statrama)

Greičio ruožo ilgis – 6,71 km. Pirmas automobilis čia pasirodys 18.50 val. Šiame greičio ruože „Rally Freaks“ rekomenduoja vieną vietą stebėjimui Verstaminų gyvenvietėje. Čia kelių šimtų metrų spinduliu bus galima rasti net kelias įdomias vietas – labai aštrų dešinį posūkį, greičio gesinimo zoną bei staigų kairįjį posūkį.

GR 5 (Lazdijų turizmas) / GR 7 (Irseva)

Greičio ruožo ilgis – 8,16 km. Šis greičio ruožas prasidės 10.35 val. Juo bus pradėta antroji ralio diena. Anot „Rally Freaks“, šis greičio ruožas bus itin greitas, o jame bus net keturios greičio gesinimo zonos. Kaip įvardija ralio entuziastai, tai tarsi itin greitas slalomas. Viena iš stebėjimui patogių vietų yra Dumblinų gyvenvietėje, kur lauks greičio gesinimas prieš staigų dešinį posūkį. Į šią vietą dalyviai atvažiuos maksimaliai dideliu greičiu.

GR 6 (15min) / GR 8 (Suliko)

Greičio ruožo startas – 10.55 val., o jo distancija sieks 10,2 km. „Rally Freaks“ trijulė šį greičio ruožą įvardija kaip savo favoritą, nes vietų stebėjimui čia yra tikrai įspūdingų. Septintuoju numeriu pažymėta stebėjimo vieta Vingrėnų gyvenvietėje. Čia lauks kairys ir dešinys posūkiai, su vidinėje dalyje esančia kalva, nuo kurios atsiveria puiki perspektyva žiūrovams. Viso ralio vinimi „Rally Freaks“ įvardija aštuntuoju numeriu pažymėtą vietą. Tai yra tarsi įduba, link kurios vingiuotais žvyrkeliais leisis ir vėliau aukštyn kils ralio dalyviai. Greitis čia bus išties didelis, o posūkių virtinės garantuoja itin žavingus vaizdus. Automobiliai iš šios vietos išvažiuos per nedidelius tramplinus, kurie irgi puikiai matomi. Šią vietą pasiekti galima nuo Kelmaičių gyvenvietės. Taip pat šiame greičio ruože yra ir dar viena rekomenduojama vieta. Ji yra Kybartų gyvenvietėje ir pažymėta devintuoju numeriu. Vienoje kelio pusėje ten yra itin didelės kalvos, nuo kurių atsiveria puikus vaizdas į kelių šimtų metrų atkarpą, kur dalyviai lėks ne tik posūkiais, bet ir tramplinais.

GR 9 (7bet-1)

Šis greičio ruožas prasidės 15.20 val. Jis drieksis 11,2 km distancijoje ir yra unikalus tuo, kad dalis šio greičio ruožo kartojasi su GR 12. „Rally Freaks“ trijulei šis ruožas priminė legendinį Gražutės greičio ruožą iš Aukštaitijos regiono – su aklais posūkiais per tramplinus. Būtent tai galima matyti dešimtuoju numeriu pažymėtoje vietoje, tačiau į ją šoninio privažiavimo nėra. Teks rinktis – atvykti čia iki greičio ruožo uždarymo ar šiek tiek pakeliauti pėsčiomis. Vienuoliktu numeriu „Rally Freaks“ pažymėjo vietą, kurioje devinto ir vėliau važiuojamo dvylikto greičio ruožo keliai išsiskiria. Šio greičio ruožo pabaiga praturtinta tramplinais, kuriuos pasiekti galima pėsčiomis einant nuo finišo.

GR 10 (Gojus Hotel) / GR 11 (FM 99)

Tai bus 5,79 km ilgio greičio ruožas, kuris prasidės 15.50 val. „Rally Freaks“ dvyliktuoju numeriu čia pažymėjo klastingą kairįjį posūkį prie fermų, esantį visai netoli nuo starto. Čia bus įrengta ir greičio gesinimo zona nedidelėje sankryžoje. Vietos stebėjimui čia išties daug. Už 2,7 km nuo starto, Akmenių gyvenvietėje laukia staigus posūkis į kairę. Po jo matosi tramplinai, greiti S formos posūkiai. Privažiuoti čia galima šalutiniu keliu.

GR 12 (7bet-2)

Šis greičio ruožas bus paskutinis ir tuo pačiu ilgiausias šiame ralyje. Jo ilgis – 12,12 km. Pirmas automobilis čia pasirodys 17.10 val. Pirma greičio ruožo dalis kartosis kaip ir devintasis, o išsiskyrus keliams dalyviai suks į siaurą, greitą ir tramplinais turtingą atkarpą. Ten organizatoriai žada itin gražius šuolius, tačiau ten yra labai mažai vietos stebėjimui. „Rally Freaks“ rekomenduoja šiame greičio ruože rinktis jų apžvalgoje keturioliktuoju numeriu pažymėtą vietą, kurioje galima išvysti aštrų dešinį posūkį. Taip pat žiūrovai kviečiami užsukti į finišą, nes paskutinysis greičio ruožas finiše visuomet pažeria daug gerų emocijų.

Vyks tiesioginė transliacija, lauks papildomos pramogos

Varžybų atidarymas bei kai kurie greičio ruožai bus transliuojami tiesiogiai, tad tie, kurie negalės atvykti į ralį taip pat turės galimybę pajusti „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ dvasią bent jau nuotoliniu būdu.

„7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ dalyvių sąrašas – itin įspūdingas. Jame išsirikiavo net 74 duetai. Bene daugiausiai intrigos čia kels kova tarp sugrįžtančio Vaidoto Žalos, pirmuosius du Lietuvos ralio čempionato sezono etapus laimėjusio Martyno Samsono bei Europos ralio čempionato žvaigždės iš Latvijos Martinso Sesko. Be šių dviejų šalių Lazdijuose taip pat lenktyniaus Lenkijos, Ukrainos bei Estijos ekipažai.

Beje, Lazdijai šį savaitgalį vilios ne tik ralio gerbėjus. Čia bus apstu ir kitų renginių. Į vieną jų kviečia VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“. Penktadienio vakarą, birželio 30 d. 19.30 val., po adrenalino kupinos pirmosios dienos stebint „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybas, publika kviečiama į naktinį pėsčiųjų žygį Veisiejuose „Raliuojam pėsčiomis!“.

Žygiuodami ne tik sužinosite apie Ančios ežero pusiasalyje įsikūrusius Veisiejus, bet ir pasigrožėsite instaliacijų paroda, sukurta pagal poeto Sigito Gedos kūryboje pasikartojančius simbolius. Taip pat aplankysite Veisiejų dvaro parko medį milžiną, išgirsite „Sakmę apie stebuklingas anteles“, galbūt net pavyks keletą jų pamatyti. Žygis prasidės Veisiejų dvaro parko liepų rate, sodintame XVIII amžiuje. Kokią paskirtį šis liepų ratas atliko seniau ir kas šioje vietoje vyksta dabar, bus galima išgirsti žygio metu. Tik nedaugelis žino, jog Veisiejai laikomi esperanto kalbos gimtine! Kas šią kalbą sukūrė? Kodėl būtent Veisiejuose? Atsakymus žinos visi žygiavę kartu. Taip pat bus galima pamatyti ir keletą paminklų. Vienas jų skirtas esperanto kalbos išradėjui, o kitas pastatytas prieš mėnesį žinomam poetui Sigitui Gedai. Žygeivių laukia nuostabūs vaizdai, siurprizai, bendras piknikas. Po žygio finišo bus galima stebėti Veisiejų fontano šviesų ir muzikos šou. Registraciją į žygį tel.: +370 318 66 130, +370 618 02 765

Daugiau informacijos apie birželio 30 – liepos 1 dienomis įvyksiančias „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybas galima rasti oficialiame ralio puslapyje www.gravelfestrally.lt arba organizatorių „Facebook“.


Į viršų ↑
loading