Lietuvos ralio čempionato etapą Lazdijuose ruošiasi šturmuoti gausus N5 technikos legionas

Jau birželio 30-ą – liepos 1-ą dienomis Lazdijų apylinkėse įvyksiančiame trečiame Lietuvos automobilių ralio čempionato etape „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ ruošiasi startuoti net devyni N5+ bei N5 klasės automobiliai, kurie savo greičiu, grožiu bei didžiule konkurencija nepaliks ralio žiūrovams nieko kito, kaip tik užgniaužus kvapą stebėti jų kovą nuostabiuose Lazdijų apylinkių greičio ruožuose.

Nors visi ekipažai yra susirinkę po bendra „N5 Lietuva“ vėliava, tačiau kiekvienas sugrįžimui į pietų Lietuvos regioną ruošiasi individualiai bei prieš ralį sprendžia skirtingus rebusus.

Daugeliui „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ greičio ruožai bus nauja patirtis, kuri leis N5 bei N5+ klasiokams tarpusavyje bei su aplinkiniais pasimatuoti savo realų greitį, kadangi čia bus panaikintas greičio ruožų žinojimo faktorius. Daugelis trasų yra visiškai naujos, o kai kurios atkarpos naudotos labai seniai.

Čempionato lyderiai – Martynas Samsonas su Ervinu Snitku yra iškėlę tokią greičio kartelę, kuri lyg raudonas audeklas bulių vilioja konkurentus tiek klasėje, tiek bendroje įskaitoje. Kadangi Martynas itin stropiai klauso, ką jam „Škoda Fabia N5+“ automobilyje diktuoja jo šturmanas Ervinas, galima laukti dar vieno kvapą gniaužiančio pasirodymo naujuose greičio ruožuose.

„Smagiausia, kad greičio ruožai arba išvis nematyti arba minimaliausiai žinomi visiems, bet daug prisišnekėti neprotinga. Labiausiai tikiuosi kokybiško susirašymo, o tada jau galima ir gazuoti. Manau, kad organizacija taip pat žada būti aukščiausio lygio. Su vienu iš organizatorių Ronaldu Rutkausku esame pažįstami dar nuo autokroso laikų, turbūt kokius 23 metus, jei ne daugiau. Neabejoju, kad viskas bus surengta puikiai. Smagu matyti, kad į Lietuvos ralio virtuvę ateina tokie žmonės, kurie myli ralį ir kuria pridėtinę vertę mūsų sportui“, – sakė Martynas Samsonas.

Startas „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ etape yra labai svarbus bei simboliškas Vilmanto Padegimo bei Edvardo Gurevičiaus ekipažui, kuris pasirodys su „Renault Clio N5“. Tiek Vilmantas, tiek Edvardas – tikri dzūkai, tad jiems tai bus namų ralis tarp savų žiūrovų.

Tiesa, dzūkiško ekipažo pasirodymui Dzūkijos kraštų ralyje buvo iškilusi grėsmė, tačiau raliui palankios aplinkybės viską sudėliojo taip, kad vietiniai žiūrovai varžybų metu turėtų ką palaikyti iš visos širdies.

„Galima sakyti, jog artėja namų ralis. Visus draugus, pažįstamus agituoju, kad atlėktų pažiūrėti, kadangi pirmą kartą tokio lygio „bernai“ atlėks pagazuoti mūsų kraštuose. Pasiruošimas – nieko ypatingo, po Kelmės etapo peržiūrėjus „Renault Clio N5“ neradome didelių trūkumų. Viskas tvarkoje. Manau, kad greičio ruožai bus truputį paprastesni nei Žemaitijoje, todėl bus lengviau ir užsirašyti, ir pasitikėjimas bus tikrai didesnis. Kaip bus, kaip sakoma, su tomis „namų sienomis“ – pamatysime“, – sakė Vilmantas Padegimas.

Artėjant „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ garaže daugiausiai darbuojasi LARČ1 bei N5+ atstovas Eugenijus Sladkevičius. Elektrėniškis turi kozirį – praėjusiais metais dalyvavo šiame ralyje, kai pastarasis dar turėjo ralio-sprinto statusą.

„Pasiruošimas kol kas daugiau vyksta su automobiliu. Lazdijų regione važiavau porą ralio-sprinto etapų, tai manau, kad kažką rasiu pažįstamo iš greičio ruožų, nors nesu tas žmogus, kuris pravažiavęs du kartus ruožą, gali jį nupasakoti. Manau bus geras ralis, kažkuo panašus į Žemaitijos regioną, tai turėtų būti smagu“, – sakė Eugenijus Sladkevičius.

Kiti trys ekipažai savo dėmesį yra nukreipę labiau ne į automobilius, bet į automobilyje esančią tarpinę tarp vairo ir sėdynės. Automobiliai gali greitai važiuoti bet kokiais Lietuvos greičio ruožais, tačiau juos greitai vairuoti dar nepažintais keliais – tikras meistriškumo išbandymas vairuotojams bei šturmanams.

Kitame pasaulio krašte dabar esantis Nedas Radišauskas su kitu maksimalistu Justu Vičiūnu bei „VW Polo N5“ sieks aplenkti pagrindinį konkurentą klasėje – Roką Steponavičių.

„Labai laukiu Lazdijų ralio, tačiau pasiruošimas vyksta nebent mintimis, nes po „Rally Žemaitija“ išvykau į JAV ir bilietą namo turiu tik birželio 27 d. Man kaip ralio naujokui visi greičio ruožai yra praktiškai nauji, tad galiu tik pasidžiaugti, jog šįkart tokie jie bus ne tik man. Abu su Justu Vičiūnu esame maksimalistai, tad neslėpsiu – tikslas yra pirma vieta klasėje. Žinoma, kad ją pasiektume, teks įveikti labai greitus klasiokus ir šimtus dulkėtų posūkių“, – pasakojo Nedas Radišauskas.

 „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ greičio ruožų rezultatuose kuo aukščiau minėtųjų atsidurti sieks ir Paulius Beniušis su Kristupu Adinavičiumi bei „Citroen C3 N5“ automobiliu.

„Prieš Lazdijų ralį nieko kito nei įprastai nedarome. Darius Biesevičius ruošia techniką ir žiūri, kad nebūtų jokių cirkų. Man patinka nauji greičio ruožai. Tai – nauji iššūkiai. Taip pat nauji greičio ruožai suvienodina sportininkų galimybes. Tikslai išlieka nepatikę. Pagrindinis – finišuoti ralį be techninių problemų ir surinkti daugiau sportinių kilometrų. Taip pat mūsų taikinyje yra tikslas kuo labiau priartėti prie lyderių ir pasiekti jų tempą“, – mintimis dalijosi Paulius Beniušis.

Tokius pačius tikslus – priartėti prie pagrindinių konkurentų, kelia ir Aurimo Eidžiūno bei Justo Baryso ekipažas, kurių „Ford Fiesta N5“ papuošta pagrindinio renginio partnerio „7bet“ spalvomis.

„Bernai dirba garaže, perveržia varžtus, reikėjo pasikeisti sankabos tarpdiskius bei kitus niuansus. Kadangi prieš Kelmės ralį automobilį gerai paruošėme, tai dabar liko tik smulkūs dalykai, kaip pavyzdžiui galinis buferis, nes Kelmėje seną aptrynėme. Visgi daugiausiai laiko praleidžiame ties analizavimu, kaip čia surasti tų sekundžių ir būti arčiau klasiokų. Dirbame su stenograma bei dešinės kojos raumenų lavinimu, kad akceleratoriaus pedalą ilgiau laikyčiau nuspaudęs šimtu procentų. Taip pat turime puikią sinergiją su „7bet“, nes jie prisideda tiek prie mūsų, tiek prie organizatorių „Marimotors Racing“ komandos“, – sakė Aurimas Eidžiūnas.

Daugiau informacijos apie birželio 30 – liepos 1 dienomis įvyksiančias „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybas galima rasti oficialiame ralio puslapyje www.gravelfestrally.lt arba organizatorių „Facebook“.

 

 

 


Į viršų ↑
loading