Lazdijuose lietuviams pirštinę mes ir užsieniečiai: atvyksta Europos ralio čempionato žvaigždė

Jau birželio 30-ą – liepos 1-ą dienomis Lazdijų apylinkėse įvyks trečiasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“. Jame dalyvauti paraiškas pateikė jau 75 duetai, kurių gretose – 15 ekipažų iš užsienio šalių. Bene daugiausiai intrigos kelia vienas greičiausių dabartinės kartos latvių lenktynininkų Martins Sesks, kuris čia startuos „Škoda Fabia R4“ automobiliu.

Sparčiai besipildantis „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ dalyvių sąrašas byloja, kad šiose varžybose bus galima išvysti penkių šalių atstovus – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos. Pastarąją šalį čia atstovaus Lietuvos ralio gerbėjams puikiai pažįstamas Serhii Potiiko ir Ivan Mishyn duetas. Jie varžysis „Škoda Fabia R4“ automobiliu, kurį sukūrė lietuvių dirbtuvės „Proracing“. Šis ekipažas Lietuvoje lenktyniauja jau keletą metų be pertraukų. 2023-iųjų metų sezone geriausias ukrainiečių rezultatas – dešimta vieta pirmojo sezono etapo Mažeikiuose absoliučioje įskaitoje.

Lenkija į „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ deleguoja aštuonis ekipažus. Itin daug galima tikėtis iš Adrian Rzeznik ir Adrian Sadowski ekipažo. Jie lenktyniauja „Ford Fiesta Rally3“ automobiliu ir prieš tai įvykusiuose Lietuvos automobilių ralio čempionato etapuose užėmė atitinkamai 12 ir 7 vietas, o klasėje įsitvirtino 4 ir 2 pozicijoje. Įdomu tai, kad jaunasis lenktynininkas Adrian Rzeznik yra vos šešiolikos metų. Jį treniruoja Lenkijos ralio legenda Filip Nivette, tad su kiekvienomis varžybomis iš šio jauno talento galima tikėtis vis geresnių rezultatų.

Mažeikiuose savo klasėje jis dėl pozicijų aršiausiai kovojo su ukrainiečiu Serhii Potiiko ir Dakaro ralio lenktynininku Vaidotu Paškevičiumi. Kelmėje į artimą kovą jaunasis lenkas vėlėsi su latviu Emiliu Blūmu ir lietuviu Mariumi Vėgele.

Taip pat Lazdijuose startuos ir kitas Lietuvos ralio bendruomenei puikiai žinomas lenkų ekipažas – Robert Kocik ir Sebastian Wach. Kaimynai tradiciškai sės prie „Škoda Fabia R5“ vairo. Pirmame sezono etape Mažeikiuose jie parodė 9 rezultatą, antrąjį etapą Kelmėje praleido, tačiau dabar vėl grįžta kovoti dėl taškų. Šis lenkų duetas mūsų šalyje taip pat varžosi jau keletą sezonų iš eilės.

Latvišką vėliavą ant savo automobilio ties šturmano pavarde veš ne tik Vaidotas Žala, kuriam stenogramą šiemet skaitys buvęs Latvijos ralio legendos Janio Vorobjovo šturmanas Ivo Pūkis. Į Lazdijus atvyksta dar penki ekipažai. Vienas jų itin nustebino savo rezultatu Kelmėje. Seną „Mitsubishi Lancer EVO IX“ pilotavę Emils Blūms ir Didzis Eglitis tuomet finišavo ketvirtoje bendrosios įskaitos vietoje, nusileidę tik trims greičiausiems ekipažams – Martynui Samsonui su Ervinu Snitku, Vladui Jurkevičiui su Aisvydu Paliukėnu ir Giedriui Notkui su Daliumi Strižanu.

Tačiau „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybose Lietuvos ralio elitui per petį reikės dairytis ne tik dėl Emilio Blūmo. Paraišką startuoti šiose varžybose pateikė ir vienas greičiausių dabartinės kartos Latvijos lenktynininkų, vienas iš Europos ralio čempionato favoritų Martins Sesks.

Kaip ir ukrainiečių ekipažas, jis startuos „Proracing“ dirbtuvėse pagamintu „Škoda Fabia R4“. Martins Sesks su šturmanu Renarsu Franciu puikiai žinomi ne tik Latvijoje ar Baltijos šalyse, bet ir Europos ralio čempionate ir net WRC Junior kategorijoje, kur ne sykį yra iškovoję nugalėtojų titulus.

23-ejų metų latvio forma šiemet itin gera. Jis jau laimėjo Europos ralio čempionato etapą „Rally Poland“ absoliučioje įskaitoje, taip pat iškovojo pergalę praėjusią savaitę vykusiame Latvijos ERC etape. Po keturių sezono etapų Martins Sesks klasifikuojamas antroje Europos ralio čempionato vietoje ir nusileidžia tik WRC žvaigždei Haydenui Paddonui.

„Kartu su „Proracing“ tik užvakar nusprendėme, kad atvyksime čia lenktyniauti. Organizatoriai patvirtino mūsų paraišką. Neturime daug laiko pasiruošimui šioms varžyboms, tačiau manau, kad laukia tikrai įdomios lenktynės. Testų sesijos prieš varžybas neplanuojame, todėl viską apie laukiančius iššūkius sužinosime sudalyvavę „Shakedown“ greičio ruože jau prieš pat ralį. Apie šį regioną ir greičio ruožus tikrai nieko nežinau ir nieko neprognozuoju. Neturiu daug žinių ir apie tai, kaip klostosi Lietuvos čempionatas, kas lyderiauja. Važiuosime su „Škoda Fabia R4“. Bus tikrai įdomu pažiūrėti, kaip mums seksis kovoti su R5 ar N5 automobiliais ir greičiausiais lietuviais. Tiesiog darysime tai, ką mokame geriausiai. Nekantriai laukiu šio ralio“, – sakė Martins Sesks.

„7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ pavadinimas šiemet nuaidės ir iki Estijos, kadangi pirmą sykį per penkerius ralio gyvavimo metus atvyksta šios šalies atstovai. Pranko Korgesaar ir Ott Kuurberg startuos „Ford Fiesta Rally4“ automobiliu. Jie jau varžėsi ir prieš tai vykusiuose dviejuose LARČ etapuose. Mažeikiuose ekipažą sustabdė turbinos problemos, o štai Kelmėje jie atsigriebė ir savo klasėje už nugaros minutes siekiančiomis persvaromis paliko visus varžovus.

Daugiau informacijos apie birželio 30 – liepos 1 dienomis įvyksiančias „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybas galima rasti oficialiame ralio puslapyje www.gravelfestrally.lt arba organizatorių „Facebook“.

 


Į viršų ↑
loading