FIA „Rally star“ – jaunų talentų programa startavo ir Lietuvoje

Tokio projekto Tarptautinė automobilių sporto federacija FIA dar nedarė. Visame pasaulyje ieškomi jaunieji ralio talentai. Jų amžius – nuo 17 iki 26 metų. Iš viso pasaulio bus atrinkti septyni perspektyviausi jaunuoliai, kuriuos vėliau treniruos geriausi pasaulio specialistai.
Trims pasiseks dar labiau – jie kausis Pasaulio ralio čempionato „Junior WRC“ įskaitoje, o tam, kuris ją laimės, FIA nemokamai suteiks visą sezoną važiuoti WRC2 įskaitoje. Šis projektas apima net ketverius metus.
Pirmoji projekto atranka įvyko ir Lietuvoje – penkios dešimtys jaunuolių rinkosi į šalia Trakų esančią aikštelę, kur susikovė slalomo trasoje. Įdomu, kad slalomo trasa yra griežtai reglamentuota FIA nuostatuose – svarbūs buvo net centimetrai, mat visame pasaulyje vykstančiose atrankose slalomo trasos bus identiškos.
Nacionalinės atrankos nugalėtojai – greičiausias vaikinas ir mergina – dalyvaus Europos žemyno finale, kuris bus surengtas sausio mėnesį Vokietijoje. Iš Lietuvos į šį finalą vyks Lukas Steponavičius ir Aistė Perminaitė.
Lukas finale buvo puse sekundės greitesnis už Tomą Butavičių, kuris liko antras, o Aistė vos 0,2 sek. dalimis aplenkė savo konkurentę Gabrielę Aleksynaitę, kuri liko antra tarp merginų.
Tuo pačiu metu buvo surengta ir pirmoji atranka į antrą „Aš ralistas“ sezoną. Čia susikovė net pusantro šimto dalyvių. Pirmąjį etapą praeis tik šešiasdešimt geriausiųjų. Tai nacionalinis projektas – po keleto mėnesių ir keleto skirtingų etapų „Aš ralistas“ projekto nugalėtojas taps tikru profesionalu – „Nordis rally team“ jam suteiks pilnai raliui paruoštą automobilį su visu aptarnaujančiu personalu ir visiškai nemokama galimybe dalyvauti kitų metų Lietuvos ralio čempionate.
„Pirmasis „Aš ralistas“ sezonas puikiai pasiteisino, ne be nuotykių, tačiau mūsų pirmojo sezono nugalėtojai pravažiavo visą Lietuvos ralio čempionatą, todėl pasitarę su partneriais, nutarėme tęsti šį projektą,“ – pasakoja viena jo sumanytojų Tomas Žekonis.
Antrasis „Aš ralistas“ atrankos etapas vyks lapkričio mėnesį – dalyviams teks pravažiuoti greituminį slalomą, po kurio liks tik trisdešimt dalyvių, kurie tęs kovą dėl projekto nugalėtojo vardo.


Į viršų ↑
loading