„7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“: ralio gerbėjams – nemokama tiesioginė transliacija iš greičio

Jau birželio 30 – liepos 1 dienomis Lazdijuose ir jų apylinkėse įvyks trečiasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“. Šiuo metu dalyvių sąraše jau puikuojasi 71-as ekipažas. Pasiruošimo ciklo įkarštyje organizatoriai dalijasi žinia, kuri tikrai pradžiugins ralio gerbėjus. Abi varžybų dienas vyks tiesioginės vaizdo transliacijos, kurias stebėti bus galima nemokamai.

 

Per dvi dienas dalyviams „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybose reikės įveikti 12 greičio ruožų, kurių bendras ilgis bus kiek daugiau nei šimtas kilometrų. Kai kurie greičio ruožai bus transliuojami tiesiogiai, tad organizatoriai nusprendė pasidalinti vidinės ralio virtuvės ypatumais ir papasakojo, kaip vyksta tokių transliacijų planavimas ir organizavimas.

Kaip sako vienas iš „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ organizatorių „Marimotors Racing“ atstovas Ronaldas Rutkauskas, tiesioginė transliacija tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip lengva užduotis. Pasak jo, už to slypi labai daug planavimo ir strategavimo darbų.

„Esame vieni pirmųjų, kurie Lietuvoje pradėjome tiesiogines transliacijas iš ralio. Tokią transliaciją mūsų ralyje darysime jau trečią kartą. Kadangi šiemet ralis tęsis dvi dienas, tai abi dienas ir transliuosime. Iš pradžių planavome daryti vieną transliaciją tik antrąją ralio dieną, nes tai yra brangus malonumas.

Tačiau mums pagalbos ranką ištiesė mūsų partneriai, kompanija „Videobankas“, kurie tiek mums, tiek visai ralio bendruomenei ir tiems, kurie negalės atvykti į varžybas, dovanoja transliaciją pirmąją ralio dieną. Toks jų indėlis yra labai didelis į visą ralio komunikacijos biudžetą. Tikrai esame jiems dėkingi. „Videobanko“ dėka bus galima matyti varžybų atidarymo epizodus iš Nepriklausomybės aikštės Lazdijuose ir du kartus važiuojamą pirmą bei trečią greičio ruožus. Transliaciją komentuos žinomi Lietuvos autosporto komentatoriai Saulenis Pociūnas ir Tomas Markelevičius, kurie padės žiūrovams nepasimesti, kas ir kaip vyksta. Antrąją dieną planuojame rodyti tris greičio ruožus, kur žiūrovai galės matyti tiek labai greitų, tiek susuktų atkarpų su starto epizodais“, – sakė vienas iš „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ organizatorių Ronaldas Rutkauskas.

Ronaldas Rutkauskas tikina, kad  tiesioginei transliacijai ruoštis buvo pradėta dar prieš kelis mėnesius – tam reikėjo ne tik rasti tinkamas greičio ruožų vietas, bet ir suplanuoti visą filmavimo komandos logistiką, kuri ralio regione per varžybas būna itin komplikuota. Tačiau organizatoriai teigia, kad visas planas ant popieriaus jau sudėliotas ir patikrintas, tad žiūrovai turės galimybę karščiausius momentus iš greičio ruožų stebėti nuotoliniu būdu.

„Atrodytų, kad tiesioginę transliaciją surengti yra gana lengva, tačiau darbo yra labai daug. Transliacijos komanda važiuoja tokį patį ralį kaip ir lenktynininkai. Kaip ir ralistai jie neturi teisės jokiai klaidai. Jei lenktynininkas padaro klaidą – jis pralaimi ralį. Jei klaidą padarys transliacijos personalas, transliacija sugrius. Yra buvęs atvejis, kai pervažiuodamas iš vienos transliacijos vietos į kitą ekipažas pateko į techninį eismo įvykį ir tuomet turėjome didelį galvosūkį, kai reikėjo viską perplanuoti. Tąkart pavyko viską suspėti ir į studiją signalą gavome likus vos kelioms sekundėms iki eterio. Taigi, logistinių iššūkių yra labai daug.

Mes dar prieš pusantro mėnesio esame pravažiavę visus greičio ruožus ir žiūrėjome, kiek laiko reikia atvykti, pastatyti įrangą ir paduoti signalą į centrą, kuriame vyksta galutinis montažas. Viską reikia suplanuoti iki smulkiausių detalių. Net yra sudaroma speciali operatorių ir kito transliacijos personalo judėjimo legenda, kurioje yra tiksliai nurodyta kur ir kada jie turi atvažiuoti, kiek transliuoti, kada pervažiuoti į kitą greičio ruožą. Tai yra didelis rebusas, kad viskas vyktų sklandžiai. Visi turi savo užduotis – nuo operatorių, kurie filmuos iki technikų, kurie iki atvykstant operatoriams paruoš specialius, Alytaus „Ramirent“ mums suteiktus bokštelius filmavimams“, – sakė Ronaldas Rutkauskas, pridūręs, kad organizatoriai į transliacijos sistemą jungs droną ir tris kameras.

Kitas iššūkis, su kuriuo susiduria „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ organizatoriai – pakankama interneto ryšio kokybė ir toks kamerų išdėstymas, kuris žiūrovui garantuotų įdomių vietų stebėjimą. Būtent tai irgi lėmė pasirinkimus, kuriuose greičio ruožuose ar kuriose jų atkarpose vyks tiesioginė transliacija.

„Štai viename greičio ruože, pusantro kilometro atkarpoje vaikščiojome gal keturias valandas ir žiūrėjome, kur statyti kameras. Kito greičio ruožo rinktis negalėjome, nes tuomet tektų rodyti ne tris, o du greičio ruožus antrąją ralio dieną. Taigi, turėjome rasti sprendimą, kad būtent tame, numatytame greičio ruože rastume įdomią atkarpą, kur kelios išdėliotos kameros galėtų pasitikti, sekti ir palydėti vieną automobilį po kito ir tai būtų ne šiaip tiesi atkarpa, o įdomi vieta žiūrėjimui. Ir prie viso to dar turėjome atsižvelgti į interneto ryšio klausimus. Tai yra bene sudėtingiausia proceso dalis.

Šiemet naudosime naują sistemą, kai prie kamerų nebus kilnojamos televizijos stoties ir jokių laidų. Tai sistema, kuri naudojama WRC, Pasaulinėje beisbolo lygoje. Kiekviena kamera siųs signalą į centrą, kur yra ralio studija, vedėjas, transliacijos režisierius. Tai irgi savotiškas iššūkis, nes mes esame priklausomi nuo interneto ryšio. O žinant, kad Lazdijai yra pasienio miestas, ten kai kuriose vietose buvo probleminių taškų. Bet manome, kad kamerų išdėstymą suplanavome pakankamai gerai, kad būtų užtikrintas ir įdomių vietų transliavimas, ir transliacijos kokybė“, – kalbėjo Ronaldas Rutkauskas.

Daugiau informacijos apie birželio 30 – liepos 1 dienomis įvyksiančias „7bet Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybas galima rasti oficialiame ralio puslapyje www.gravelfestrally.lt arba organizatorių „Facebook“.


Į viršų ↑
loading