Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etape Vilkyčiuose – dalyvių ažiotažas

Jau artėjantį sekmadienį, liepos 9-ą dieną Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvyks ketvirtasis Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas. Jame lenktyniauti norą jau pareiškė daugiau nei 70 dalyvių, todėl prognozuojama itin įnirtinga ir kvapą gniaužianti kova visose klasėse. Tai pirmas kartas šiemet, kai Lietuvoje rengiamos šios autosporto disciplinos varžybos, tad organizatoriai ragina nepraleisti progos gyvai išvysti Baltijos šalių ralio kroso elitą.

Šeštadienį į Vilkyčių automobilių sporto kompleksą atvykusios komandos jau tą patį vakarą savo vairuotojus deleguos į treniruočių sesiją. Ji numatyta nuo 15 iki 18 val., tačiau dėl rezultatų šeštadienį kova nevyks. Dalyviai tik kalibruos savo automobilius ir šlifuos trajektorijas sekmadienio lenktynėms.

Sekmadienį veiksmas trasoje prasidės jau nuo 8 val. ryto, kai dar sykį bus surengta treniruotė. Vėliau, 9.45 val. prasidės pirmasis kvalifikacinis važiavimas, o galiausiai popietę įvyks ir dramatiškieji finalai.

Dalyvių sąraše jau dabar puikuojasi 72 pavardės, tad visose klasėse žiūrovai turės kur paganyti akis. „Super 1600“ kategorijoje pasirodys septyni sportininkai. Trys iš jų gins Lietuvos spalvas – Rytis Gurklys, Audrius Kragas bei Rytis Rutkauskas. Šeši dalyviai lenktyniaus „Lada RX“ klasėje. Visi jie – iš Latvijos. „Xtreme“ bagių klasėje bus galima išvysti Latvijos, Estijos ir Lietuvos vėliavomis pažymėtą techniką. Mūsų šalies atstovas čia – Matas Zavarskis.

Itin daug publikos palaikymo reikės lietuviui Lukui Sidabrui. Jis pačioje gausiausioje klasėje „BMW  RX 3000“ tarp šešiolikos sportininkų yra vienintelis lietuvis. Ne mažiau karšta bus ir jaunųjų lenktynininkų klasėje „Yaris Cup“. Čia bus keturi Lietuvos atstovai – Nikita Iljin, Davidas Šarkūnas, Jokūbas Bagdanavičius ir Kernius Šulinskas. Pastarasis sezono pradžią ir du jos etapus praleido dėl rankos lūžio, bet į trečiąjį grįžęs iškart iškovojo pergalę. Jaunuolio motyvacija aiški – laimėti visus likusius šio sezono etapus ir tuomet galbūt pavyks prasibrauti į prizininkų trejetą metinėje rikiuotėje.

„Super 2000“ kategorijoje lenktyniaus dvylika dalyvių, iš kurių net penki lietuviai – varžybų organizatoriaus ir Vilkyčių trasos šeimininko Kazimiero Gudžiūno anūkas Valdas Mikužis bei keturi kiti tautiečiai – Ligitas Kordušas, Rokas Jakubauskas bei Mantas ir Mindaugas Sidabrai.

Pačioje galingiausioje klasėje „SuperCars“ mūsų šaliai atstovaus Vytautas Valukonis. Jis dar prieš mėnesį triumfavo čia vykusiuose Europos autokroso čempionato Nacionalinės klasės važiavimuose, tad jam bent jau autokroso trasos dalis Vilkyčių autosporto komplekse yra puikiai žinoma ir dar nepamiršta. Jam teks varžytis su dar aštuoniais oponentais iš Latvijos ir Estijos.

Bilietus į liepos 9-ą dieną Vilkyčiuose įvyksiančias Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato varžybas galima įsigyti internetu paspaudus šią nuorodą arba atvykus į renginį jo vietoje.

Daugiau informacijos apie būsimas varžybas taip pat galima rasti organizatorių interneto svetainėje www.askvilkyciai.lt bei „Facebook“ puslapyje.


Į viršų ↑
loading