Veteranai viliasi išmėginti jėgas ant sniego

Automobilių sporto veteranų kalėdinio bei velykinio slalomų varžybos gimė bemaž tuo pat metu, kaip ir garsieji „Kauno rudens“ raliai. O šių tradicinėmis tapusių lenktynių idėja priklauso Kauno automobilininkų klubui ir jo ilgamečiam vadovui Vidmantui Čiutelei kartu su būriu bendraminčių, automobilių sporto propaguotojų.

Tad jau bemaž pusę amžiaus žilagalviai veteranai kasmet bent po du kartus susiburia draugėn ir vis dar neblėstantį savo meistriškumą įrodinėja slalomo aikštelėse.

Šeštadienį, sausio 15-ąją, šalies automobilių sporto veteranai rinksis Kauno rajone, prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) esančiose slalomo aikštelėse, kuriose tądien rengiamos net dvejos slalomo varžybos, sąlyginai pavadintos „Kauno rajono II ir III etapais“.

Jas rengia Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija kartu su Lietuvos automobilių sporto federacijos senjorų komitetu ir partneriais – Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche “ klubais.

„Tradicinio susitikimo ir aš, ir būrys mano bendraamžių bei bendraminčių nekantriai laukiame, nes labai norisi išbandyti jėgas sniegu padengtoje trasoje, kurioje dar labiau išryškėja net menkiausios klaidos, o ir žiūrovams puikiai matosi kas yra kas“, – sako vienas nuolatinių veteranų varžybų dalyvių, 85-erių kaunietis Algirdas Rymonis.

Pasak A. Rymonio, ir anksčiau organizatoriai norėjo šventės ant sniego, tačiau įnoringos žiemos tai nepažerdavo jo iki sausio vidurio, tai nesulaukęs Velykų sniegas ištirpdavo…

Nepaisant kad naujieji puikų Kalėdų įdirbį pavertė balomis, tikimasi, jog lūkesčiai pagaliau išsipildys, nes sinoptikai sausio viduryje žada šaltuką ir sniego.

„Esame pilnai pasiruošę surengti pirmąsias šiemetiniame kalendoriuje automobilių sporto varžybas ir džiaugiamės jausdami tokį veteranų ir ne tik jų palaikymą, – sako slalomo lenktynes rengiančios tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos direktorius, varžybų trasos ir saugumo viršininkas Romualdas Mažuolis. – Todėl organizacinio komiteto vardu norėčiau padėkoti Kauno rajono savivaldybei bei jos merui Valerijui Makūnui, ne tik steigiančiam taurę atskiros įskaitos nugalėtojams, bet ir svetingai priimantiems turnyro dalyvius, daugeliui kitų pagalbininkų, kurių indėlis tikrai svarus“.

Bemaž kasmet plečiasi ir tradicinių slalomo varžybų programa.

Organizatoriai laukia ne tik sporto meistrų veteranų, bet ir suteiks galimybę atskirose grupėse išbandyti jėgas žmonėms su negalia, LAK „Retro klasikos“ atstovams, svečiams mėgėjams, Akademijos seniūnijos automobilių sporto entuziastams, Lietuvos žurnalistų autoklubo nariams ir kitiems svečiams.

Moterų-senjorių grupėje pirštines surems dailiosios lyties atstovės.
Dalyvių registracija prasidės sausio 15 d. 8.30 val. ir tęsis bemaž iki pat varžybų atidarymo 10.20 val.

Pirmasis dalyvių automobilis startuos 10.55 val.

Varžybų nugalėtojų ir prizininkų laukia ne tik buvusių bendražygių vardinės taurės, kurias jie itin brangina ir negaili dėl jų jėgų trasoje, bet ir organizatorių įsteigtos taurės, diplomai, atskiri prizai ir rėmėjų dovanos.

Tradiciškai veteranų slalomo dalyviai kovoja ir dėl miestų komandinės įskaitos nugalėtojų ir prizininkų titulų.

Šioje įskaitoje užimta pirmoji vieta komandos taupyklę papildo 12 taškų, antroji – 10, trečioji – 8, ketvirtoji – 7, penktoji – 6 ir t.t.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos

Varžybų spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“
El./paštas visusbonus@dtiltas.lt

Tel +370 612 93662


Į viršų ↑
loading