Kaune – dviguba automobilių slalomo šventė

Balandžio 23-24 dienomis per Kauną nuvilnys tikra slalomo fiesta. Šeštadienį, susirinkę į tradicines velykinio slalomo varžybas, ją pradės garbūs veteranai, o sekmadienį estafetę iš jų perims šalies automobilių slalomo čempionato dalyviai, kuriems tai bus pirmojo etapo lenktynės.

Tradicija, kuriai bemaž penki dešimtmečiai

Velykiniai ir kalėdiniai automobilių sporto veteranų slalomai – senas ir turtingas tradicijas turinčios varžybos, gyvuojančios jau beveik penkis dešimtmečius. Jų ištakos siejamos su garsiaisiais „Kauno rudens“ raliais, o ir gimė jos beveik tuo pat metu.  

„Velykinio ir kalėdinio veteranų slalomo varžybos įgavo pagreitį dar tais laikais, kai margutį nedrąsiai traukdavome iš po stalo, o žvakučių ant kalėdinės eglutės nevalia buvo įžiebti iki pat naujųjų metų,“- savo atsiminimais dalijosi vienas šios puikios šventės iniciatorių ir jos ilgamečių organizatorių, buvęs Kauno automobilininkų klubo vadovas Vidmantas Čiutelė.

Graži tradicija nepamiršta ir dabar. Varžybas rengianti Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija drauge su Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) senjorų komitetu, Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche“ klubais išmėginti jėgas šiose azartiškose, artėjančios vasaros sezoną skelbiančiose lenktynėse kviečia ne tik sporto meistrus veteranus, bet ir automobilių sporto teisėjus-veteranus, autoklubų narius, rėmėjų ir jaunimo atstovus, svečius.

Moterų grupėje varžysis dailiosios lyties atstovės, o veteranai rungsis atskirose grupėse, sudarytose pagal dalyvių amžių.

Tapo irgi tradicija, kai velykinio slalomo dalyvių gretas papildo Kauno studentija, seniūnijos atstovai, kuriems garbūs žilagalviai ir neblėstantis jų kovos azartas – sektinas pavyzdys.

Parako dar nestokojančių veteranų laukia ne tik įvairūs prizai ir diplomai už pergales ar  prizines vietas, bet ir asmeninės dovanos, buvusių jų kovų bendražygių atminimo taurės.

Kauno rajono savivaldybės administracija įsteigė A. Stulginskio universiteto ilgamečio dėstytojo, prodekano, docento, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus atminimo taurę, kurią laimėtojui įteiks Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Ilgamečio LASF prezidento, jos garbės nario, sporto meistro Sigito Alesiaus atminimo taurę įsteigė ir ją įteiks organizacijos prezidentas Egidijus Janavičius, o LASF garbės nario, vieno iš automobilių sporto pradininkų, sporto meistro V. Čiutelės atminimo taure laimėtoją apdovanos TASVA vadovas Romualdas Mažuolis.

Išvairuos ir zaporožietį

Susirinkę į velykinio slalomo varžybas veteranai nepamirš ir šiandienos aktualijų. Visų pirma – daugelio širdis draskančių karo žaizdų Ukrainoje.

„Dėl visiems suprantamų priežasčių į Kauną šiandien negalime pasikviesti veteranų iš Ukrainos, su kuriais daugelį mūsų senjorų sieja ne tik šilti prisiminimai, bet ir vykusių kovų trasose aidai, – sako vienas velykinio slalomo organizatorių, TASVA direktorius R. Mažuolis. – Tačiau buvusias batalijas su ukrainiečiais ir Ukrainą primins slalomo trasoje debiutuosiantis 1980 m Zaporožėje nuo konvejerio nuriedėjęs geltonasis ZAZ 968.   

Įdomu, kad pirmoji prie jo vairo sėdo vieno garsiausių šalies lenktynininkų, buvusios sovietų sąjungos devyniskart ralio čempiono, tarptautinės klasės sporto meistro Eugenijaus Tumalevičiaus mama.  

Daugiau nei prieš dešimtmetį su šiuo ZAZ 968 ir pats Eugenijus kartu su dar viena šalies automobilių sporto legenda Vikiu Oleka varžėsi ralyje „Aplink Lietuvą“. Dabar automobilio gamintojų ukrainiečių garbei su zaporožiečiu lenktyniaus velykinio slalomo dalyvių grupė.

Pakels čempionato vėliavą

Išvakarėse apšildyti senjorų sekmadienį į Kauną rinksis šalies automobilių slalomo čempionato pirmojo etapo, kurio uvertiūra patikėta surengti tam pačiam organizatoriui – TASVA – dalyviai.

„Džiaugiuosi, kad slalomo čempionatas kasmet susilaukia vis daugiau dėmesio, aštrėja kovos, o pirmenybių pradžia tampa tikra švente ne tik jų dalyviams, – sako LASF kitų sporto šakų komiteto pirmininkas Silverijus Lapėnas. – Paskutinįjį balandžio sekmadienį Kaune debiutuos šalies slalomo čempionato pirmasis etapas, o iš viso etapų šiemetinių pirmenybių kalendoriuje – šeši“.

Šalies slalomo pirmenybių varžybos šiemet vyks ir Kupiškyje (birželio 5d.), Linkuvoje (rugpjūčio 13d.), Panevėžyje (rugsėjo 3 ir 17d.d.) bei Kelmėje (spalio 22d.)

Čempionato atidarymo varžybose organizatoriai laukia apie 90 šios sporto šakos entuziastų.

Pirmenybių dalyviai varžysis net septyniose klasėse – automobilių, varomų priekiniais ratais (FWD), galiniais (RWD), visais keturiais (AWD), OC klasės, moterų ir jaunių klasėse, kur rungtyniaus SGC bei OC grupių automobiliais ir svečių klasėje, kurios dalyviai nesivaržys slalomo čempionato įskaitoje. 

Dviejų dienų slalomo fiesta Kaune vyks jau įprastoje vietoje – aikštelėse šalia Vytauto Didžiojo universiteto-Žemės ūkio akademijos (Universiteto g. 8).

Veteranai savo kovas pradės šeštadienį, balandžio 23 d., 12 val., o slalomo čempionato dalyviai – sekmadienį 10 val. Abi dienas registracijos pradžia 8.30 val.    

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos

Varžybų spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

El./paštas visusbonus@dtiltas.lt  Tel +370 612 93662

 


Į viršų ↑
loading