Finišavo 2019 m. Street Race čempionatas

Druskininkai ir Druskininkų apylinkės praėjusį savaitgalį ūžė lyg bičių avilys. Tradicinėmis finalo varžybomis „Rally Classic 2019” baigėsi Lietuvos ralio bei ralio sprintų čempionatai, čia baigėsi ir Lietuvos „Streetrace” čempionato sezonas. Finalinio „streetracer’ių” etapo trasa persipynė su ralio maršrutu, tad tą pačią dieną, tų pačių lenktynių metu Gardino gatvėje žiūrovai galėjo stebėti apie 400 unikalių startų ir įvairiausio kalibro sportinę techniką.

Paskutinis šių metų „Streetrace” čempionato etapas Druskininkuose, prie starto linijos pritraukė daugiau nei 70 dalyvių visose klasėse ir, kaip buvo tikėtasi, čia atvažiavo visi greičiausi sezono sportininkai. Neretam jų šios varžybos buvo gyvybiškai svarbios, mat kai žaidi prizinių pozicijų lygoje – tave ir tavo varžovą čia dažniausiai skiria vienas kitas taškelis. Norint tapti Lietuvos čempionais ar prizininkais, klasių lyderiams reikėjo valdyti savo būsenas, išlaikyti šaltą protą, o juos besivejantiems – atakuoti maksimaliai. Šį kartą daug kas „statė” ir ant 1.5 taškų koeficiento, kuris, pagal „Streetrace” čempionato reglamentą taikomas paskutiniame sezono etape. Toks faktorius buvo lyg šiaudas skęstančiam ir, kaip parodė įvykiai trasoje, tuo šiaudu pasinaudojo neretas. Finale visada įdomu: čia ne tik svarbu laimėti vieną ar kitą poziciją etape, tačiau reikia padaryti namų darbus ir dirbti tiksliai, žinant kokio rezultato reikia, kad jis „patemptų” ir metinę įskaitą.

Klasėje SGC1, Druskininkuose startavo 7 sportininkai ir joje geriausiai pasirodė Vaidas Karašauskas (Honda Civic #4). Vaidas nuo pirmo įskaitinio važiavimo „įlipo” į 1.11 min. zoną ir, vienintelis išlaikęs tokį tempą visų 4 bandymų metu, 2 sekundėmis įveikė sezono lyderį Luką Gordoną (Honda Civic #2). Trečią vietą laimėjo „Streetrace” naujokas Kristupas Šablinskas (Honda Civic #1). Šiek tiek apdaužęs savo automobilį K. Šablinskas svaria 4 sekundžių persvara įveikė Matą Kavaliauską (Mitsubishi Colt #2).
Preliminariais duomenimis Vaido Karašausko pergalė Druskininkuose, Lukui Gordonui tapti čempionu vis tik nesutrukdė, Vaidas liko antras, vos puse taško aplenkęs Matą Kavaliauską, kuriam atiteks čempionato bronza. Beje V. Karašauskas startavo tik trijuose čempionato etapuose ir visuose buvo greičiausias SGC1 įskaitoje. Teoriškai jam būtų užtekę sudalyvauti dar bent vienose „Streetrace” čempionato varžybose ir, demonstruojant tokį tempą, būtų galima galvoti apie Lietuvos čempiono titulą.

SGC2.

8 sportininkai kovėsi klasėje SGC2 ir čia įvyko ko gero didžiausia viso „Streetrace” sezono avarija. Donatas Vilkauskas (Ford Fiesta ST #13), išvažiuodamas iš posūkio „kirto” kampą, automobilis pakilo ant dviejų ratų ir tik per stebuklą nevirto ant stogo. Anot sportininko, nuo „stogo” jį išgelbėjo paskutinę akimirką pasuktas vairas, kad automobilis nusileistų ant ratų. Ant ratų nusileisti pavyko, tačiau gatvės bortai buvo per arti. Stipriai apdaužyta Fiesta buvo evakuota iš trasos paskutinio važiavimo metu. Simboliška – ant automobilio buvo užklijuotas 13 starto numeris.
Kalbant linksmesne nata – etapą be vargo laimėjo vienas „AG Racing” komandos flagmanų – Tomas Kuzmarskas (Honda Civic #11). Lygiai kaip ir SGC1 nugalėtojas, taip ir Tomas, visų važiavimų metu finišavo 1.11 min. intervale ir be vargo susitvarkė su antroje vietoje likusiu Dinu Pakėnu (Mazda MX5 #8). Trečią vietą pelnė Dainius Vitkauskas (Mazda MX5 #12). Etapo nugalėtojo Tomo Kuzmarsko tempas varžovams buvo sunkiai įkandamas: D. Pakėnas nuo lyderio atsiliko bemaž 7 – iomis, o D. Vitkauskas net 9 – iomis sekundėmis.
Bendroje čempionato suvestinėje matome, kad Tomas Kuzmarskas su 53 taškais tapo SGC2 čempionu, vicečempiono vardą pelnė Žydrūnas Vličinskas (Renault Megane #14, 6 vieta Druskininkų etape), o Dinas Pakėnas, parodęs geriausią asmeninį sezono rezultatą, sugebėjo stryktelti į bronzinę 3 vietą.

SGC3.

Šioje automobilių įskaitoje laukė labai įdomi klasės titanų kova. Joje susitiko sezono lyderis, vienas greičiausių „Marimotors racing” klubo pilotų – Julius Povilauskas (BMW 325 #24) ir Gytis Stalerūnas („KTK racing”, BMW 328 #40). Akių nebuvo galima nuleisti ir nuo „Ralio aplink Lietuvą” laimėtojo Manto Bytauto („KTK racing”, Seat leon #26). Kaip ir buvo galima tikėtis, visas jėgas paskutiniam etapui atidavė J. Povilauskas. Nors metiniam jo rezultatui didelės grėsmės nebuvo, tačiau šis pilotas siekė moralinės pergalės: visų etapų metu jam nepavyko laimėti nei vienos pirmos vietos, todėl buvo „atsukti” visi įmanomi resursai. Tai buvo ko gero gražiausia metų dvikova, kuri baigėsi ypač trapia persvara – Julius už G. Stalerūną greitesnis buvo viso labo 23 šimtosiomis sekundės dalimis ir laimėjo finalinį Lietuvos „Streetrace” čempionato etapą! J. Povilausko 4 važiavimų laikas – 04:40.576, G. Stalerūno – 04:40.599. Mantas Bytautas į šią dvikovą nesivėlė ir nuo lyderio atsilikęs 4 sekundėmis finišavo trečias. Pagal preliminarius rezultatus minėti sportininkai lygiai taip pat išsirikiavo ir sezono SGC3 klasės suvestinėje.

SGC4.

Kovos atomazga galingiausių automobilių klasėje aiktelti privertė ir visko mačiusius automobilių sporto žinovus. Pirmo važiavimo metu nedovanotiną klaidą padarė vienas klasės lyderių – Justinas Kvaraciejus („Marimotors racing”, Subaru Impreza #47). Didelę patirtį turintis sportininkas nevykdė trasos schemos reikalavimų ir gavo labai riebią laiko baudą, kuri iškart palaidojo bet kokias galimybes galvoti apie pergalę, nors vėliau J. Kvaraciejus net 2 kartus pagerino absoliutų trasos rekordą iki 1.07.068!!! Ši nesėkmė Justinui kainavo daug – prieš finalą jis su klubiečiu Kęstučiu Bielevičium turėjo vienodą skaičių taškų ir, galvojant apie čempiono taurę – šį etapą jam reikėjo laimėti. Deja, bet viena klaida nubraukė visą sezono darbą (jam atiteks SGC4 vicečempiono laurai). Kęstutis Bielevičius („Marimotors racing”, Ford Focus RS #46) laimėjo antrą vietą ir tapo klasės SGC4 čempionu. Ir taip, jūs perskaitėte teisingai – K. Bielevičius nebuvo greičiausias Druskininkuose, nes lyderio vaidmenį užsiėmė dar vienas „Marimotors racing” sportininkas – Robertas Petraška (Subaru Impreza #45). Niekas negalėjo patikėti tuo kas vyksta, mat varžovai gal būt nežiūrėjo į šį varžovą rimtai: I et. – 8 vieta, II et. – 10 vieta, III et. – 5 vieta, IVet. – 4 vieta. Ilgas ir nuoseklus darbas sukant sportinius kilometrus – davė savo vaisių: R. Petraška labai solidžia 5 sek. persvara pabėgo nuo antros vietos ir pelnė etapo auksą. Atsilikęs puse sekundės nuo antros vietos, trečią poziciją namo išsivežė dar vienas po „Marimotors racing” vėliava startavęs sportininkas Lukas Dumbliauskas (Ford Focus RS #48). Visą SGC4 prizininkų trejetą užsiėmė vienos komandos nariai, tad net į apdovanojimų ceremoniją prie viešbučio „Europa Royale” jie atvyko išsirikiavę viens šalia kito.
Čempionatui pasibaigus bronzą iškovojo Robertas Petraška (35 taškai), Justinas Kvaraciejus atsiims vicečempiono apdovanojimus (42 taškai), čempionu tapo Kęstutis Bielevičius (54 taškai).

OC.

Laisvoje automobilių įskaitoje – tikras anšlagas (24 automobiliai starte) ir joje dėl čempionų vardo šiemet vėl kovoja tie patys SGC4 klasės lyderiai: Justinas Kvaraciejus su Kęstučiu Bielevičiumi. Tačiau finalinis „Streetrace” etapas Druskininkuose ir toliau nenustojo stebinti. Prieš pat startą nesmarkiai palijo, trasa nedžiūvo ir sportininkai, kurie „nepataikė” su padangomis – klasės suvestinėje iškart krito žemyn, vieno ruožo įveikimo laikai suprastėjo 10-15 sekundžių. Ir čia vėl netikėti lyderiai – Irmantas Ambraziejus („Marimotors racing”, Subaru Impreza #71) ir Algirdas Gelžinis („Tėvas racing”, Audi TT #84). Buvo akivaizdu, kad tik paskutinis važiavimas ir gudri, tūkstantąsias sekundžių dalis žaibiškai skaičiuojanti programa pasakys kas yra kas, nes abu sportininkai važiavo į kelias šimtąsias sekundės dalis ir su lig kiekvienu finišu viskas kas kart keitėsi. OC finalo lyderių kovoje panaši situacija kaip ir SGC3 – etapą laimėjo A. Gelžinis, tačiau I. Ambraziejus nuo jo atsiliko viso labo 27 šimtosiomis sekundės dalimis! A. Gelžinis – 05:11.665, I. Ambraziejus – 05:11.692. Trečias klasėje liko Justinas Kvaraciejus. OC važiavimų serijai įpusėjus jis susizgribo ir pasikeitė lietaus padangas, tačiau jau buvo per vėlu, nors Justino laikai iškart tapo geriausiais ant šlapios kelio dangos.
Galutinė čempionato suvestinė vėl labai palanki komandai „Marimotors racing”: visi trys prizininkai yra šio klubo nariai. Čempiono vardą iškovojo Justinas Kvaraciejus (39 taškai), vicečempionu tapo Kęstutis Bielevičius (VI etape tik 5 vieta OC įskaitoje), o į bronzinę trečią poziciją pakilo Julius Povilauskas OC važiavimų metu aplenkęs daug galingesnius automobilius ir pelnęs 4 -os vietos taškus.

Rally Classic 2019. GR-10 „H2Auto”.

Nemažai buvo kalbama apie tai, kad šiemet Druskininkuose tuo pačiu metu finišuos net 3 disciplinų čempionatai. „Streetrace” čempionato finalo organizatoriai „Marimotors racing” ir Lietuvos ralio bei ralio sprinto baigiamųjų etapų, varžybų „Rally Classic” organizatorius ASK „AJAGS” suvienijo pajėgas. Vos pasibaigus „Streetrace” finalinio etapo važiavimų serijai – už gero pusvalandžio ši trasa Gardino gatvėje pavirto specialiuoju miesto ralio greičio ruožu „H2Auto”. Į jį atvažiavo ir vieną kartą įveikė visi „Rally Classic” dalyviai. Žiūrovai galėjo stebėti visiškai kitokį važiavimo braižą, kurį su aukščiausio lygio automobiliais demonstravo Vaidotas Žala, Vytautas Švedas, Giedrius Notkus ar Janis Vorobjovs. Beje Latvijos ralio meistras J. Vorobjovs šime GR buvo greičiausias: 01:14.4. Įskaitant tai, kad visi į šį GR atvažiavę automobiliai buvo apauti žvyrinėmis padangomis, jų pakabos paruoštos žvyro trasoms ir važiuoti teko ant šlapio asfalto – tai tikrai labai aukštas rezultatas.

Lietuvos „Streetrace” čempionatas baigėsi iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje su nakties iliuminacijomis ant raudono kilimo prie viešbučio „Europa Royale”. Prizininkams atiteko unikalūs trofėjai-laikrodžiai, apdovanota ne tik asmeninė, bet ir komandinė įskaitos. Trečią vietą pelnė „AG Racing”, antrą „Kauno technikos kolegija”, o etapą pirmą kartą laimėjo „Marimotors racing”. Preliminari komandinės įskaitos čempionato suvestinė byloja, kad sezono bronza turėtų atitekti „KTK racing”, antroje vietoje „AG Racing”, o čempionų taurę atsiims „Marimotors racing”.

Informacija ir nuotraukos Ronaldo Rutkausko


Į viršų ↑
loading