Žinomi lenktynininkai tapo virtualaus ralio ambasadoriais

Po kiek daugiau nei dviejų savaičių startuosiančio virtualaus Lietuvos ralio čempionato „Atlantis Games e-LARČ“ organizatoriai paskelbė tris oficialius ambasadorius iš realaus ralio. Jais tapo šių metų sezone „Škoda Fabia Rally2 evo“ pilotuosiantis Vladas Jurkevičius, neseniai finišavusio pasaulio ralio čempionato etapo Kroatijoje klasės lyderiu buvęs rusas Nikolaj Gryazin bei vienas iš populiariausių vairuotojų gausioje BMW automobilių įskaitoje Lietuvoje – Aras Kalėda.

Per asmenybes realiame ir virtualiame sporte siekiama turėti kuo glaudesnes sąsajas tarp šių dviejų sporto šakų. Visi minėti ambasadoriai patys aktyviai naudoja simuliatorių kaip priemonę ruoštis varžyboms, todėl minėtų lenktynininkų socialinių tinklų paskyras sekantys gerbėjai nuo šiol dažniau išvys juos ne tik už tikro, bet ir už virtualaus ralio automobilio vairo.

Kalbant plačiau apie kiekvieną iš ambasadorių – V. Jurkevičių galima vadinti vienu iš Lietuvos ralio atradimų pastaraisiais metais. Ilgą laiką kaupęs patirtį priekiniais ratais varomais automobiliais, 2020-ųjų pabaigoje jis persėdo į tarptautinės R5 klasės techniką. Panašu, jog naujasis automobilis išsyk atitiko jo vairavimo stilių. Iš dalies tai prisidėjo ir simuliatoriai, kurie, Vlado manymu, suteikia privalumą lavinti refleksus ir bandyti eksperimentuoti.

Kitas lietuvis – A. Kalėda yra puikiai žinomas ne vien kaip savo efektingu vairavimu žiūrovams puikias emocijas dovanojantis sportininkas, tačiau ir kaip asmuo, kuris aktyviai užsiima autosporto populiarinimo veikla žiniasklaidoje bei socialiniuose tinkluose. Simuliatoriais lenktynininkas susidomėjo prieš pat pirmojo virtualaus Lietuvos ralio čempionato sezono startą ir iki šiol nepraleido nei vieno etapo.

N. Gryazin yra vienas greičiausių ir perspektyviausių sportininkų tarptautiniu mastu. Jau penktus metus jis aktyviai naudojasi „Richard Burns Rally“ platforma, kurioje vyksta ir Lietuvos e-čempionatas. Iš visų ambasadorių jis įveikia daugiausiai treniruočių kilometrų šiame simuliatoriuje, kuris, jo žodžiais kalbant, yra tikroviškiausias sukurtas iki šiol. Neatsitiktinai todėl, pavyti Nikolaj yra nepaprastai sunku ne tik realybėje, bet ir virtualiame pasaulyje.

Vieną savaitę prieš LARČ varžybas vyksiančiuose „Atlantis Games e-LARČ“ etapuose šių metų sezone startavę V. Jurkevičius bei A. Kalėda vėliau stos prie starto ir realiose lenktynėse. Ar šiemet Lietuvos greičio ruožuose išvysime N. Gryazin, kol kas sunku pasakyti. Tačiau faktas, kad raliai mūsų šalyje jam patinka ir iki šiol ypatingai gerai sekėsi: pernai lenktynininkas užtikrintai nugalėjo Rokiškyje, o ankstesniais metais jis kaskart į namus iškeliaudavo su nugalėtojo taure – jei ne absoliučioje įskaitoje, tai bent jau savo klasėje.

Kaip virtualaus ralio ambasadoriams seksis „Atlantis Games e-LARČ“ etapuose, bus galima išvysti jau visai netrukus: pirmosios varžybos numatytos gegužės 13-18 dienomis, tuo tarpu šiuo metu į Lietuvos ralio e-čempionatą tebevyksta registracija.

„Atlantis Games e-LARČ“ yra oficialios virtualaus sporto pirmenybės, įtrauktos į Lietuvos automobilių sporto federacijos oficialių varžybų sąrašą. Tai yra pripažintas ir pirmasis pasaulyje nacionalinis ralio e-čempionatas pasaulyje, sparčiai augančioje simuliatorių nišoje. Registracija į jį bei daugiau informacijos kaip dalyvauti – oficialiame tinklapyje: www.e-larc.lt


Į viršų ↑
loading