Virtualių lenktynių čempionate Gustas Grinbergas kyla aukštyn. Antrame etape finišavo 8 vietoje

Trečiadienį įvykusiame antrame „VCO ProSim Series“ virtualių lenktynių čempionato etape nugalėjo lenktynininkas iš Turkijos Ayhancan Güven. Šiame etape nedalyvavo F1 pilotai Maxas Verstappenas ir Romainas Grosjeanas, besiruošiantys lenktynėms Bahreine. Realių Azijos Le Mans Serijos lenktynių etapų laimėtojas ir „Metų naujokas“ Gustas Grinbergas virtualiose lenktynėse finišą pasiekė 8 vietoje iš 45 startavusių dalyvių. Čempionato prizų fondą sudaro 50 000 JAV dolerių. Visi lenktynininkai pilotuoja identiškus Formulės 3 automobilius.

Šį lenktynių etapą pradėjo profesionalūs lenktynininkai, pirmiausiai startavę neįskaitiniame „Fun“ važiavime. Prieš pat kvalifikacijos pradžią buvo paskelbta, kad lenktynės vyks „Road Atlanta“ (JAV) trasoje, o sportininkai varžysis Amerijoje populiariais „Super Late Model“ automobiliais, realybėje pasiekiančiais 600 AG. G.Grinbergas lenktynes pradėjo iš 19 vietos, o finišavo 13. Šiose lenktynėse nėra prizinio fondo, tačiau jas lenktynininkai labai mėgsta. Šių metų Le Mans 24 valandų lenktynių nugalėtojas portugalas Filipe Albuquerque net pareiškė, kad mielai lenktyniautų tik tokiu formatu.

Pagrindinių lenktynių, kurios šįkart vyko legendinėje „Bathurst Mount Panorama“ (Australija) trasoje, kvalifikacijoje Gusto komandos draugas norvegas Tommy Østgaard iškovojo 6 vietą. Šis rezultatas ir startas iš 45 automobilių rikiuotės priekio, leido tikėtis gero finišo. Bathurst trasa labai siaura ir sudėtinga, todėl buvo tikimasi ir nemažai avarijų. Taip ir įvyko, net 17 pilotų finišo nepasiekė. Po 40 minučių lenktynių G.Grinnergo komanda klasifikuota 8 vietoje ir pakilo į 8 įskaitos vietą po 2 etapų. Kol kas lenktynininkų taupyklėje ir 295 prizinio fondo doleriai.

Gustas lenktyniavo „One Boys Story Racing Team“ simuliatoriais. Čia Gustas ruošia „Porsche“ vairuotojus realioms bei simuliatorių lenktynėms su naujausiais ir išmaniausiais simuliatoriais Lietuvoje, kurie įrengti „Ainava Auto – SPA“ centre.

VCO Pro Sim Series čempionatą sudaro 8 etapai. Kurioje virtualioje trasoje lenktyniaus, pilotai sužino tik likus 2 valandoms iki lenktynių pradžios. Pirmiausiai vyksta „Fun“ lenktynės. Pagrindinės lenktynės trunka 40 minučių. 20 minučių lenktyniaus profesionalai, 20 minučių – simuliatorių pilotai. Pirmoji finišą pasiekusi komanda etape laimi 1000 dolerių. Papildomi priziniai pinigai skiriami kvalifikacijos nugalėtojams ir viso čempionato laimėtojams.

Kitas „VCO ProSim Series“ etapas vyks gruodžio 16 d.

Informacija VšĮ „Autoeventus”


Į viršų ↑
loading