Virtualiame ralyje – N. Gryazin pergalė rekordiškai maža persvara

Rokui Steponavičiui tik per plauką nepavyko pelnyti antros iš eilės pergalės virtualiame ralyje, skirtame išimtinai tik profesionaliems lenktynininkams. Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) elektroninio automobilių ralio čempionato (e-LARČ) antrajame specialiajame etape triumfavo rusas Nikolay Gryazin, kuris šiemet WRC 2 čempionate pilotuoja „Hyundai i20 R5“ techniką. Virtualiame etape jis pirmavo nuo pirmojo iki paskutiniojo greičio ruožo. Vis dėlto, lietuvis pastarąjį vijosi iki pat paskutinio trasos metro – skirtumas finiše judviejų tesudarė 0,03 sekundės.

Tokia nedidelė persvara yra naujas rekordas elektroninių Lietuvos pirmenybių renginių istorijoje. Tiesa, norint pasiekti realaus etapo Lietuvoje rekordą dar reikės pasistengti – visai neseniai, 2018 metų „Winter Rally“ finiše Benedikto Vanago su Mindaugu Čepuliu bei Giedriaus Notkaus su Daliumi Strižanu ekipažai yra užfiksavę absoliučiai identišką laiką šimtųjų sekundės dalių tikslumu.

Įdomu ir tai, jog ralio talentui iš Rusijos nugalėti nesutrukdė net viename iš greičio ruožų po tramplino atliktas nedidelis kūlverstis. Vis dėlto, jis baigėsi taip sėkmingai, jog patyręs minimalius nuostolius automobiliui ir trasos įveikimo laikui, lenktynininkas sėkmingai tęsė varžybas. Trečias šiame etape liko ralio veteranas čekas Libor Tomeček – jį nuo lyderių skyrė daugiau nei 55 sekundės.

Antrąjį specialųjį e-LARČ etapą sudarė devyni greičio ruožai, virtualioje erdvėje atkurti iš realaus pasaulio, įskaitant ir du lietuviškus. Bendras ruožų ilgis prilygo ralio sprintui ir sudarė kiek daugiau nei 47 kilometrus. Tiesa, ir šiame etape nebuvo skaičiuojami taškai – tai neįskaitinis virtualus renginys, kuriame galėjo dalyvauti kiekvienas norintis tiesiai iš namų karantino metu, kuomet nevyksta realūs etapai. Priešingu atveju didelė dalis sportininkų ruoštųsi varžyboms. Pavyzdžiui, jei ne pandemija, N. Gryazin šiuo metu būtų intensyviame pasiruošime WRC Portugalijos raliui.

Tuo tarpu oficialus e-LARČ sezonas netrukus bus pratęstas ir trasose susirungti turės galimybę ne tik lenktynininkai, bet ir kiekvienas norintis. Kadangi virtualus čempionatas atkartoja realų Lietuvos ralio čempionatą, artimiausias etapas bus skirtas būsimajam Žemaitijos raliui. Nepaisant to, kad pastarasis galimai bus nukeltas į kitą datą, pirmenybių organizatoriai nusprendė laikytis sezono pradžioje sudaryto kalendoriaus. Taip nuspręsta todėl, kad metų pabaigoje neabejotinai susikaups daugybė realių varžybų, kuriose e-čempionato dalyviai taip pat apsilanko, o dabar yra pats palankiausias metas dalyvauti renginiuose, kuriuose galima startuoti iš namų.

Lietuvos automobilių ralio elektroninis čempionatas – e-LARČ yra oficialios virtualaus sporto pirmenybės, įtrauktos į Lietuvos automobilių sporto federacijos oficialių varžybų sąrašą. Tai yra pripažintas ir pirmasis pasaulyje nacionalinis ralio e-čempionatas pasaulyje, sparčiai augančioje simuliatorių nišoje. Registracija į jį bei daugiau informacijos kaip dalyvauti – oficialiame tinklapyje: www.e-larc.lt

 


Į viršų ↑
loading