Susidomėjimas virtualiu raliu pranoko lūkesčius

Metų pradžioje drauge su pirmuoju Lietuvos automobilių ralio čempionato etapu – „Winter Rally“ startavo ir jo atitikmuo virtualioje erdvėje. Čempionatas, kurio oficialus pavadinimas yra „Skuba e-LARČ“, rengiamas kompiuterinio simuliatoriaus „Richard Burns Rally“ platformoje. Elektroninės pirmenybės atkartoja aukščiausios Lietuvos ralio lygos kalendorių, o jų etapai startuoja likus savaitei iki realių varžybų. Po debiutinio etapo čempionato organizatoriams įvertinus dalyvių susidomėjimą, matyti, kad rezultatai pranoko lūkesčius.

„Galime drąsiai teigti, jog elektroninis sportas visuomenei yra įdomus. Kadangi virtualaus ralio bendruomenė RBR-LT yra sukaupusi daug patirties organizuodama savo vardo pirmenybes, planuodami oficialų „Skuba e-LARČ“ užsibrėžėme tikslą pirmajam sezonui pritraukti mažiausiai 150 dalyvių. Dabar matome, kad registracijų skaičius daugiau nei šimtu dalyvių viršijo užsibrėžtą tikslą, o iki metų pabaigos, tikėtina, jį padvigubins. Be abejonės, mūsų organizuojamas „Skuba e-LARČ“ yra išskirtinis, nes organizuojamas drauge su Lietuvos automobilių sporto federacija ir yra pirmasis nacionalinis tokio tipo čempionatas pasaulyje“, – teigė organizatorių atstovas Ignas Augustonis.

Anot jo, šiuo metu įgyvendinamas tolimesnis tikslas – nesivaikyti kuo didesnio dalyvių skaičiaus, o išlaikyti esamų dalyvių dėmesį. Pasak I. Augustonio, dalis dalyvių tradiciškai atkrenta dėl įvairių priežasčių jiems nesusiklosčius pirmajai sezono daliai. Taip pat, jo teigimu, prisideda ir pertrauka Lietuvos ralio čempionate – dėl netvirtos žvyrkelių dangos Lietuvos keliais skriejančių aukščiausio kalibro technikos nematysime iki birželio vidurio, kuomet startuos varžybos „Žemaitija“. Todėl jei realaus ralio lenktynininkams ši pauzė kartais yra naudinga tam, kad geriau paruoštų techniką ir turėtų papildomo laiko susiplanuoti biudžetus – su realiomis varžybomis susieto virtualaus ralio dalyviams tokie rūpesčiai nėra aktualūs.

Dėl šios priežasties „Skuba e-LARČ“ organizatoriai laiko tarpą iki vasaros ketina panaudoti produktyviai ir ruošia siurprizą. Jis neabejotinai patiks ilgamečiams ištikimiems automobilių sporto fanams, kurie seka Lietuvos ralio istoriją. Apie šią idėją žadama pranešti jau visai netrukus.

„Taip pat svarbus dalykas yra tas, kad sulaukėme susidomėjimo ir palaikymo iš užsienio bendruomenių. Kadangi esame oficialus čempionatas, neatsitiktinai todėl, pajėgiausioje „Pro“ įskaitoje pritraukėme greičiausius šio elektroninio sporto dalyvius iš viso pasaulio. Išnaudodami šią progą, mes ne tik jiems suteikiame kokybiškas varžybas, tačiau ir leidžiame sužinoti daugiau apie Lietuvos ralį“, – komentavo organizatorių atstovas I. Augustonis.

Jo žodžius liudija ir pirmojo etapo rezultatai. Virtualaus „Winter Rally“ pirmąjį dešimtuką pasidalino dalyviai iš Lenkijos, JAV, Čekijos, Rusijos bei Ispanijos. „Skuba e-LARČ“ I-ojo etapo nugalėtoju tapo lenkas Jurek Bogdanowicz, antras – jo tautietis Adrian Sadowski, o trečias – amerikietis Buck Tyler.

Šių metų „Skuba e-LARČ“ sezone liko penki etapai. Artimiausias iš jų startuoja birželį ir bus skirtas Lietuvos automobilių ralio čempionato etapui Žemaitijoje, o paskutinis etapas finišuos spalio pradžioje.

Oficialus čempionato tinklapis ir daugiau informacijos, kaip jame dalyvauti: www.e-larc.lt

Nuotraukos organizatorių


Į viršų ↑
loading