Išskirtinai suomiškas podiumas virtualiame Viekšnių ralyje

Finišavo trečiasis „Atlantis Games e-LARČ“ etapas, skirtas šią savaitę vyksiančiam Viekšnių raliui. Virtualaus etapo dalyviams organizatorių buvo paruošti trylika šiam etapui būdingų itin greitų greičio ruožų, kuriuose nugalėtojas išvystė iki tol neregėtą net 128 km/h vidutinį greitį. Iš viso ralyje startavo 153 dalyviai iš kurių finišą pasiekti pavyko vos daugiau nei trečdaliui.

 

Nuo pat ralio pradžios lyderio estafetę iškart pagriebė po beveik pusantrų metų pertraukos į virtualias ralio trasas sugrįžęs suomis Patrik Akerfelt. 2020 metų Lietuvos virtualaus ralio čempionas šį kartą varžėsi už „Volkswagen Polo R WRC“ vairo. Iškart už jo po pirmosios ralio dalies rikiavosi jo tėvynainis Joonas Lonn, taip pat pilotavęs WRC techniką. Absoliučioje įskaitoje į nugalėtojo titulą pretendavo ir lietuvis Arūnas Gylys bei kitos – „Rally 2“ įskaitos automobilius pasirinkę skandinavai Tommi Makinen su Tobias Hult ir lenkas Jurek Bogdanowicz.

 

Pirmieji netikėtumai prasidėjo varžyboms, persiritus į antrąją jų pusę. Lyderis Patrik Akerfelt aštuntajame greičio ruože padarė klaidą – slystelėjęs posūkyje galine automobilio dalimi, jis priekiu lengvai trinktelėjo į medžius. Jo laimei, buvo patirti tik kosmetiniai bei automobilio važiuoklės pažeidimai. Jau kitame greičio ruože iš kovos iškrito iki tol trečioje vietoje laikęsis lietuvis A. Gylys, kuriam šiame sezone klaidos nebe pirmą kartą užkerta kelią pakovoti dėl vietos ant podiumo. Galiausiai, dešimtasis greičio ruožas buvo lemtingas vienam iš e-LARČ 2 įskaitos lyderių J. Bogdanowicz – likus keliems šimtams metrų iki finišo, sportininkas stipriai kliudė kelio atitvarus ir rimtai pažeidė savo automobilį.

 

Konkurentams klystant, ralio lyderis skriejo užtikrintai ir greitai, todėl nenuostabu, kad P. Akerfelt Viekšnių ralį laimėjo be didesnio pasipriešinimo. Tai buvo istorinis suomio pasirodymas, kadangi jis tapo vos antruoju „Atlantis Games e-LARČ“ etapo nugalėtoju iš Suomijos, taip pat, pirmą kartą pelnė pergalę su WRC klasės technika „Atlantis Games e-LARČ“ etape. Taipogi tai buvo pergalė dideliu skirtumu: antroje vietoje finišavęs kitas suomis Tommi Makinen su „Hyundai i20 R5“ nuo lyderio atsiliko 1 minute ir 23 sekundėmis. Paskutinę podiumo vietą užėmė taip pat pilotas iš Suomijos – J. Lonn su „Ford Fiesta RS WRC“. Toks podiumas, kuriame plevėsuotų tos pačios šalies vėliava, įvyko pirmą kartą per čempionato istoriją.

 

Kalbant apie kitas įskaitas, greičiausioje iš jų (e-LARČ 1) taip pat dominavo P. Akerfelt, antras liko J. Lonn, o trečią poziciją užėmė Damian Skupien iš Lenkijos. Tuo tarpu antrojoje, „Rally2“ įskaitoje, pergalę išsivežė suomis T. Makinen, už savęs palikdamas lenką Pawel Stener bei suomį Juho Liimatainen.

 

Trečiojoje įskaitoje, kurioje dalyviai varžosi su prieš dešimtmetį Lietuvos ralio trasose karaliavusiais „Mitsubishi“ ir „Subaru“, trečią kartą iš eilės nepralenkiamas buvo suomis Janne Laahanen. Už suomio, likusiose podiumo vietose, išsirikiavo kiti jo tautiečiai Henri Rampanen su Joonas Hamalainen.

 

Ketvirtojoje įskaitoje, sudarytoje iš priekine ašimi varomų automobilių vairuotojų, taip pat geriausiai pasirodė atstovai iš Suomijos. Čia trečią pergalę iš eilės pasiėmė Aleksi Paakkinen. Antras ir trečias vietas atitinkamai užėmė pirmą kartą čempionate dalyvavęs Tom Salminen bei Teemu Tuominen.

 

Penktojoje BMW markės automobilių įskaitoje antrą iš eilės pergalę užtikrintai iškovojo Oleksandr Arcyh iš Ukrainos. Atitinkamai antroje ir trečiose vietose likę konkurentai Jason Murphy iš JAV bei lietuvis Ignas Bralkovskis nesugebėjo rasti formulės aplenkti greitąjį ukrainietį.

 

Į antrąją sezono pusę „Atlantis Games e-LARČ“ persivers jau kitą savaitę, kuomet liepos 28-rugpjūčio 2 dienomis vyks virtualus ralis, skirtas tikrajam Rokiškio raliui. Kaip ir realiame jo atitikmenyje, čia dalyvių lauks net 18 greičio ruožų.

 

„Atlantis Games e-LARČ“ yra oficialios virtualaus sporto pirmenybės, įtrauktos į Lietuvos automobilių sporto federacijos oficialių varžybų sąrašą. Tai yra pripažintas ir pirmasis pasaulyje nacionalinis ralio e-čempionatas pasaulyje, sparčiai augančioje simuliatorių nišoje.


Į viršų ↑
loading