Finišavo Lietuvos automobilių ralio virtualus čempionatas

Paaiškėjo Lietuvos automobilių sporto federacijos oficialaus ralio čempionato (e-LARČ) nugalėtojai. Tradiciškai, pirmenybių etapas pasiekė finišą likus kiek mažiau nei kelioms dienoms iki realaus Lietuvos automobilių ralio čempionato finalo, kuris vyks šį savaitgalį Zarasuose. Ralio lenktynių simuliatoriuje vykdomas etapas buvo kietas riešutėlis visiems dalyviams, o slidžios ir sudėtingos trasos daugiausiai koncentracijos pareikalavo iš tų klasių lyderių, kurių galutinė pozicijų rikiuotė sprendėsi paskutiniame etape.

Virtualaus Zarasų ralio nugalėtoju absoliučioje įskaitoje tapo lietuvis Deividas Navickas, kuris iškovojo pergalę ir 4WD Rookie metinėje rikiuotėje. Antrą ir trečia vietas pasidalino Arūnas Gylys su Klaudu Bučinsku. Savo įskaitoje D. Navickas užtikrintai nugalėjo tarp beveik dvidešimties varžovų. Visi paminėtieji dalyviai kitame sezone dalyvaus 4WD Pro klasifikacijoje, kurioje šiemet greičiausias buvo svečias iš Lenkijos – Adrian Klimas. Jis atkaklioje kovoje įveikė du skandinavus: švedą Tobias Hult ir suomį Joonas Lonn. Tuo tarpu 4WD Pro LT dalyvių gretose pirmasis trejetukas buvo toks: Vilius Šaltenis, Virginijus Magelinskas bei Arnas Kerbelys.

Atskiro paminėjimo vertas faktas, jog etape dalyvavo ir automobilių sporto žvaigždė – „Hyundai“ komandos vienas iš vairuotojų – rusas Nikolajus Gryazinas, kuris yra didelis lenktynių simuliatorių gerbėjas. Nors jis dalyvavo tik trijuose sezono etapuose, pirmasis finišas ir ketvirta vieta savo klasėje užtikrino jam dešimtąją poziciją. Deja, kiti realių ralio čempionato lenktynininkai, tokie kaip Aras Kalėda, Justas Simaška ir kiti dėl avarijų finišo nepasiekė.

Tarp dviem ratais varomą techniką pasirinkusių dalyvių intrigos nebuvo tik 2WD Pro įskaitoje, kurioje nugalėjo suomis Patrik Akerfelt. Antras liko jo tautietis Jyrki Niemela, o trečias – lietuvis Tomas Vaičekauskas. Dalyviams iš Lietuvos skirtoje 2WD Pro LT klasifikacijoje kova dėl pirmųjų vietų vystėsi kur kas labiau įtemptai – Irmantas Buivydas 15 taškų aplenkė T. Vaicekauską, kuriam koją potencialiai pakišo ir nedalyvavimas Rokiškio etape, už kurį jis nepelnė taškų. Trečias pastarojoje įskaitoje liko Tomas Černiauskas. Naujokų 2WD Rookie įskaitos laimėtoju užtikrintai tapo Tomas Vaicekavičius, aplenkęs Augustą Ivošką ir Darių Mackevičių.

2020 metų sezonas – jau antrasis sėkmingai suorganizuotas e-LARČ istorijoje, sutraukęs šimtus dalyvių iš daugiau nei dvidešimt pasaulio valstybių. Žengdami į kitus metus, čempionato organizatoriai žada nemažai naujienų, kurios bus paskelbtos artimiausiu metu.

Lietuvos automobilių ralio elektroninis čempionatas – e-LARČ yra oficialios virtualaus sporto pirmenybės, įtrauktos į Lietuvos automobilių sporto federacijos oficialių varžybų sąrašą. Tai yra pripažintas ir pirmasis pasaulyje nacionalinis ralio e-čempionatas pasaulyje, sparčiai augančioje simuliatorių nišoje. Registracija į jį bei daugiau informacijos kaip dalyvauti – oficialiame tinklapyje: www.e-larc.lt


Į viršų ↑
loading