Automobilių sporte to dar nebuvo: „Dream2Drive“ čempionas išaiškės tik po pratęsimo

Savaitgalį vykęs Europos virtualių lenktynių čempionato „Dream2Drive“ finalas pateikė siurprizą, kurio nesitikėjo net organizatoriai. Čia nugalėjo lenkas Kamil Pawlowski ir Edvinas Žadeikis, todėl jų laukia automobilių sportui visiškai nebūdingas pratęsimas.

Kol kas didžiausias čempionatas

Lapkritį prasidėjusi Europos virtualių lenktynių čempionato „Dream2Drive“ atrankoje dalyvavo daugiau nei 1200 lenktynininkų iš visos Europos. Į pusfinalio lenktynių etapą pateko 100 greičiausių dalyvių, kur jie pirmąkart susitiko virtualiose trasose ir kovojo tarpusavyje. Po 6 lenktynių į finalą pateko 6 greičiausi lenktynininkai: Karolis Jovaiša, Edvinas Žadeikis, Kamil Pawlowski, Simonas Urbonas, Marcin Swiderek ir Domantas Varnys.

Finale visi dalyvių taškai buvo nubraukti ir kova dėl čempiono titulo prasidėjo iš naujo. Šįkart dalyviams nereikėjo važiuoti simuliatoriuje, nes viskas persikėlė į realybę. Šeštadienį Šiaulių DRMC autodrome dalyviai turėjo įrodyti, kad yra greičiausi su su „Dream2Drive“ komandos kartingu ir automobiliu. Jau po pirmųjų bandymų klaipėdietis K. Jovaiša buvo nepavejamas tiek su kartingu, tiek su „VW Scirocco GT24“ ir apgynęs lyderio titulą pirmame finalo etape surinko daugiausiai taškų – 20.

Jau dalyvauja ir tikri lenktynininkai

Ištikimų žiūrovų tai nestebina, nes K. Jovaiša turi sukaupęs patirties ir tikrose lenktynių trasose. Šiuo metų jis važiuoja tarp lyderių Baltijos šalių „BMW 325 Cup“ lenktynėse. Už jo – taip pat klaipėdietis, taip pat „BMW 325 Cup“ lenktynių dalyvis – Edvinas Žadeikis su 16 taškų. Trečioje vietoje su 14 taškų lenkas Kamil Pawlowski. Jam tai ne pirmas virtualių lenktynių čempionatas, nes pernai pateko į F1pasaulio čempiono Jensono Buttono organizuojamų „World’s Fastest Gamer“ lenktynių finalą.

Vis dėlto geras lenktynininkas nėra tik geras vairuotojas. Jis turi išlaikyti šaltą protą, kai automobilyje tvyro 60 laipsnių karštis ir reikia atlaikyti nuolatines apkrovas kūnui. Todėl antrus metus iš eilės „Dream2Drive“ čempionato dalyviai ,,Fitness For Race” treniruočių bazėje buvo išbandomi fiziškai iš psichologiškai. Čia buvo tikrinama ne tik dalyvių reakcija ir balansas, bet ir tokie žemiški dalykai kaip atsispaudimai ir atsilenkimai. Būtent po šių bandymų pradėjo maišytis visos čempionato kortos.

Pratęsimas lenktynėse?

Geriausiai fiziniuose testuose pasirodė lenkai M. Swiderek ir K. Pawlowski, o trečioje vietoje – E. Žadeikis. Toliau viskas priklausė tik nuo emocinio dalyvių įvertinimo, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, ar pergalė lenktynių trasoje jiems yra prioritetas. Suskaičiavus visus finalo taškus „Dream2Drive“ organizatoriai liko nustebinti, nes K. Pawlowski ir E. Žadeikis surinko vienodą taškų skaičių.

„Jau ketvirtus metus rengiame „Dream2Drive“ čempionatą ir nebuvo tokio atvejo, kad dalyviai surinktų vienodą taškų skaičių. Net varžybų reglamente nėra išaiškinimo, ką daryti tokiu atveju. Šiek tiek apmaudu, kad praleidom tokį dalyką, tačiau tai parodo, kad čempionatas tampa vis konkurencingesnis. Todėl priėmėm dar automobilių sporte nematytą sprendimą – bus pratęsimas“, – pasakoja „Dream2Drive“ organizatorius Tauras Tunyla.

Po kelių savaičių K. Pawlowski ir E. Žadeikis darkart susitiks tikroje lenktynių trasoje. Kol kas neatskleidžiama, ar pranašumą jie turės įrodyti su kartingu ar lenktyniniu automobiliu. Po šios akistatos paaiškės naujasis Europos virtualių lenktynių čempionato „Dream2Drive“ nugalėtojas. Jis taip pat laimės visapusišką lenktynininko paruošimo programą ir galimybę vystyti savo karjerą tikroje lenktynių komandoje „Dream2Drive“.

Video iš fizinių testų
Nuotraukos iš finalo


Į viršų ↑
loading