Žiedinių lenktynių varžybose – pokyčiai

Automobilių sporto sezonas prasideda daug anksčiau, negu kas nors galėtų pastebėti: vieni pradeda nuo bolidų paruošimo garažuose, kiti – dokumentų ruošimo ir tarpusavio derinimo Baltijos šalių automobilių sporto federacijose.

Iki 2018 metų, Lietuvos Automobilių Sporto Federacija pasirašė sutartį su Latvijos klubu, apsiėmusiu ne tik Baltijos šalių, bet ir Lietuvos čempionatų organizavimu. Taigi, iš esmės, begalės pokyčių čia tikėtis neįmanoma. „Praeiti metai buvo pirmieji organizuojant tam tikras lenktynių, kaip kad 4 valandų ilgųjų nuotolių Baltijos ir Lietuvos šalių čempionatai. Žinoma, kai pradedama nuo nulio, nereikia tikėtis, kad viskas eisis kaip per sviestą. Bet tobulėja ne tik technika, tobulėjame ir mes. Stengiamės niekada nepamiršti, kad svarbiausi, bet kokiu atveju, ne žurnalistai ar žiūrovai, o patys dalyviai, kurie ir sukuria tikrą šventę“ – pasakojo vienas organizatorių Andis Meilands.

Glaudžiai bendradarbiaudama su organizatoriais, Lietuvos automobilių sporto federacija stengiasi pagerinti pačių renginių kokybę, tiek koreguodami jau patvirtintus reglamentus, tiek atstovaudami lenktynių dalyvių interesus priimant sprendimus dėl pokyčių būsimo sezono metu.

IMG_3496

Lietuvos automobilių sporto federacija pateikia net tris geras naujienas

Pirmoji gera žinia lenktynių dalyviams – nauja lenktynių serija – Nacionalinė klasė. „Požiūris, kad automobilius galima skirstyti pagal variklių kubatūrą – jau kiek pasenęs. Dalyviams paliekama daug vietos saviveiklai, po truputį panašėja, kad trasoje kovoja ne gebėjimas vairuoti, o biudžetai. Kuo didesnis biudžetas – tuo daugiau galimybių laimėti. Tai paskatino Nacionalinės klasės, kaip kitokios, prieinamos lenktynių serijos, atsiradimą“. – pasakojo Žiedo komiteto pirmininkas Rimvydas Agurkis“. – „Čia jau kalbame apie svorio ir galios santykį, linkstame link „Mono“ klasės, kurioje savo gebėjimus trasoje galės rodyti techniškai panašūs automobiliai, nereikalaujantys per daug investicijų. Šiuo metu kaip tik ruošiame techninius reglamentus. Planuojame, kad Nacionalinės klasės lenktynių serija vyks kartu su Lietuvos ir Baltijos šalių čempionatais“ – trumpai naujieną pristatė R.Agurkis. Išmatavus Nacionalinės klasės dalyvių svorius ir galią, bus apskaičiuojamas koeficientas, pagal kurį dalyvių automobiliai bus priskiriami į klasę kartu su panašiais rodikliais pasižyminčia technika.

Ilgųjų nuotolių lenktynių čempionatas keičia pavadinimą.

Lietuvoje (ir Baltijos šalyse) dar 2015 metų sezono metu buvo du čempionatai: Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas ir Lietuvos ilgųjų nuotolių 4 valandų čempionatas. Pastarasis šiemet keičia pavadinimą ir tampa „Startline Lietuvos endurance čempionatu“. Nesunku nuspėti, kad prie automobilių sporto šį sezoną prisideda naujas narys – automobilių galios matavimo ir didinimo įmonė „Startline“. Įmonės atstovas Gediminas Urbaitis, paklaustas, kodėl pasirinko Lietuvos endurance čempionatą, akcentavo kokybę; „čempionatas jau yra aukščiausias lenktynių serijos laiptas šalyje. Tad kodėl nesirinkti to, kas atitinka mūsų koncepciją? Patys dirbdami kokybiškai ir reikalaudami daug iš savęs, to tikimės ir iš kitų mūsų partnerių. O kur galima rasti stipriausius iš stipriausiųjų, jei ne žaidžiančius aukščiausioje lygoje?“.

IMG_4103

Federacija kviečia viešai diskutuoti

Iki pirmojo etapo likus kiek daugiau, nei mėnesiui, darbai vyksta ne tik garažuose, bet ir federacijose. Sukūrę patogią platformą komunikacijai – viešą forumą, atsakingi federacijos asmenys stengiasi palaikyti nuolatinį kontaktą su dalyviais, atsakant į jiems rūpimus klausimus ir analizuojant opias problemas. Komunikuojant tikimasi pagerinti ryšį su lenktynininkais, jų požiūrį į federaciją, bei, tuo pačiu, atnešti skaidrumo į pačios institucijos veiklą. Šiais metais įvedus elektroninę narių administravimo sistemą ir palengvinant dokumentų, prašymų bei užklausimų teikimą, forumas padeda perprasti ir šią automobilių sporto dalyviams pateiktą naujieną. Šalia pagalbos ir diskusijų, federacijos forume galima rasti visą reikiamą informaciją apie būsimą sezoną. Pateikiame 2016 metų sezono Lietuvos čempionatų kalendorių:

2016.04.30/05.01 – Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas ir „Startline“ Lietuvos Endurance čempionatas, „Auto24 Ring“ trasoje, Estijoje

2016.06.04/05 – Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas ir „Startline“ Lietuvos Endurance čempionatas, Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje Lietuvoje

2016.07.09/10 – Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas, „Bikernieki“ trasoje Latvijoje,

2016.07.20/23 – „Startline“ Lietuvos endurance čempionato įskaita „ENEOS 1000 km“ lenktynių metu Palangoje

2016.08.20/21 – Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas ir „Startline“ Lietuvos endurance čempionatas „Bikernieki“ trasoje Latvijoje

2016.10.08/09 – Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas ir „Startline“ Lietuvos endurance čempionatas „Bikernieki“ trasoje Latvijoje

Visi čempionatų etapai vyks kartu su Baltijos šalių čempionatais.

Nuotraukos: Baltijos ir Lietuvos šalių čempionatų organizatorių


Į viršų ↑
loading