Žiedinių lenktynių finale savaitgalį – intrigos, ralistai ir skolinti automobiliai

Jau šį šeštadienį Rygos „Bikernieki“ trasoje į paskutinį Lietuvos ir Baltijos šalių žiedinių lenktynių etapą rinksis dalyviai iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Čia galiausiai susidėlios paskutinieji taškai ir paaiškės šio sezono nugalėtojai 5 skirtinguose čempionatuose.

Paprastai sezonui perkopus į antrąją pusę ir atsidūrus finišo tiesiojoje, jau nebesunku rasti nežinomuosius ir suskaičiuoti taškus. Tačiau šiemet sezono paskutinis etapas žada ne tik daug intrigų ir įnirtingų kovų, bet ir šį sezoną dar nematytų dalyvių bei automobilių.

Iki pat pabaigos – neaiškūs lyderiai. BaTCC – trumpųjų nuotolių lenktynėse bei Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių čempionate, bet kuriose iš klasių, dar neaiškūs tie laimingieji, kurie džiaugsis sezono greičiausiųjų titulais. „Galiu pasakyti, kad etapas bus įdomus. nes galutinėje rezultatų lentelėje, nei vienoje klasėje, nėra vienvaldžio lyderio. tad šitame etape spręsis visų klasių čempionai. Tai, manau, įves intrigos ir išlaikys įtampą iki paskutinių lenktynių metrų.“ – mintimis prieš paskutinį įvyksiantį etapą dalijosi Ernesta Globytė.

batcc-serija-ernesta-globyte

Ji šiuo metu yra viena BGT klasės lyderių BaTCC ir Lietuvos čempionato serijose. Su netikėtais techniniais nesklandumais bei kiek neįprastomis problemomis sezono metu susidūrusi lenktynininkė optimizmo nepraranda: „Man asmeniškai sezonas buvo įdomus. Vienas lenktynių važiavimas nebaigtas dėl trasoje patirto kontakto su varžovu. Dar viename etape buvau diskvalifikuota, ko pasėkoje negavau atitinkamų taškų, nors diskvalifikacija ir buvo panaikinta, pateikus protestą teisėjams. Panašu, kad pusės sezono metu fortūna buvo ne mano pusėje. Bet tikiuosi pabaiga bus gera“.

buves-edvino-mardoso-automobilis

Paskutiniam etapui – skolintas automobilis. Ne itin sėkmingas sezonas buvo ir dėl pirmosios vietos klasėje BTC1 kovojančiam Edvinui Mardosui. Praeito etapo metu dingę stabdžiai neleido pasiekti maksimalaus taškų skaičiaus. Taip pat, „Autoplius Fast lap” etapo Lietuvoje metu E.Mardosui teko patirti ir „stogą”. „Po avarijos pasiskolinta mašina – be variklio, tad reikėjo tik iš savosios buvusios išsiimti ir įsidėti į skolintą kėbulą.“ – apie pasiruošimo darbus pasakojo lenktynininkas. „Sezonas iki avarijų ėjosi beveik idealiai, o avarijos tiek BaTCC lenktynių serijoje, tiek „Fast lap“ lenktynėse atėmė galimybes būti pirmu savo klasėje. Kitiems metams jau pradėjau ruošti naują mašiną. Tikiuosi kitąmet „atsilošti“ tai, ką šiemet „pralošiau“.  Kas liečia Bikerniekų trasą, džiugu, kad bent kaimynai sugeba naujintis ir judėti į priekį. Pati trasa – įdomi, greita ir neatleidžianti klaidų.“. Panašiomis mintis apie trasą dalinosi ir E. Globytė: „Labai džiugu, kad dar viena Pabaltijo trasa savo bendru vaizdu, kokybe ir požiūriu į sportą labai stipriai žengia į priekį. Iš vienos pusės gerai, kad net trys čempionato etapai vyksta Rygoje, nes trasa tikrai įdomi ir turinti savitos specifikos. Bet iš kitos pusės, labai liūdna, kad Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatas vyksta praktiškai vienoje trasoje. Norėtųsi įvairovės ir etapų visose trijose Baltijos šalyse.

edvino-mardoso-avarija-fast-lap

Ilgųjų nuotolių lenktynėse – net 25 komandos ir nauji dalyviai. Sekmadienį ilgųjų nuotolių lenktynėse starto tiesiojoje planuoja pasirodyti net 25 komandos, tarp kurių galima rasti ne tik dar šį sezoną nematytų lenktynininkų, bet ir dar nedalyvavusių komandų. Savo jėgas paskutiniame 4 valandų etape planuoja išmėginti ir „EST 1 racing“ komanda iš Estijos su BMW 325 bei Baltijos šalių lenktynių seriją pamėgę anglai „DHR.COM“. Tikimasi, kad šį kartą techniniai gedimai nepakiš kojos ir „4Race“ komandai, planuojančiai bent paskutiniame šio sezono etape pasirodyti su Porsche 911 GT3.

samsonasracing-automobilis-komandos-nuotrauka

Tarp dalyvių – užkietėję ralistai. Besidomintys ralio varžybomis ir čempionatu, puikiai pažįsta Martyną Samsoną, kuris paskutiniojo etapo metu prisijungs prie „Samsonasracing.com“ komandos, dalyvaujančios X1 klasėje su BMW M3. „Įkalbėjau savo ralio šturmaną sudalyvauti paskutiniame etape, žiūrėsim, kuris geresnis bus. Šturmanas ir vairuotojas startuos vienu bolidu, tik kiek kitokia specifika. Bus įdomu“ – juokėsi komandos lenktynininkas Mindaugas Varža. „Užsidėjom spoilerį prieš etapą, matysim, ar bus geriau. Turėjome ir šiek tiek treniruočių čia, Lietuvoje.“ – apie pasiruošimą kalbėjo lenktynininkas. Šį sezoną su Ford Focus siluetinio tipo automobiliu turėjusi startuoti X1 klasėje lyderių trejetuke esanti komanda susidūrė su laiko stygiumi ir sezoną baigs su raliniu buvusiu bolidu BMW: „Sezono pradžioje, tikslas buvo pasiruošti „focusą“, kuriuo startavome pernai 1000 km lenktynėse Palangoje. Kadangi tai – „siluetas“, tai automatiškai atsidūrėme X1 klasėje. Aišku, pirmajam etapui mašinos pasiruošti nespėjome, startavome su paprastu BMW 328. Tačiau, su ta mintimi, kad vis tiek sekančiuose etapuose važiuosim su „focusu“, nusprendėme registruotis toje klasėje. Taip jau nutiko, kad stipriausia technika mūsų klasėje ne visada atlaikydavo iki galo. Tad jau pirmąjį etapą laimėjome. Tada, įpusėjus darbams prie „focuso“, pamatėme, kad ir iki 1000 km lenktynių Palangoje mes tos mašinos pasiruošti nespėjame, teko vėl imtis kažkokio plano „b“. Radom garaže ralinį BMW, kuris greitai patapo žiediniu. Kadangi gavosi pakankamai greita mašina,  nesimėtėme ir baiginėjam sezoną su ta pačia technika.“ – apie sezono darbus pasakojo Mindaugas Varža. Užklaustas apie kito sezono planus, lenktynininkas tikino, kad trasoje išvysime juos toje pačioje klasėje tik jau su pilnai paruoštu minėtuoju Ford Focus siluetu.

Lenktynių finalai vyks šį sekmadienį, spalio 9 dieną, „Bikernieki“ trasoje Rygoje.

Preliminarus varžybų tvarkaraštis:

08:30 – BTC ir Lietuvos čempionato dalyvių treniruotė

08:45 – Kumho Challenge (S1600+NC) dalyvių treniruotė

09:00 – BEC4H ir Startline Lietuvos Endurance čempionato dalyvių treniruotė

09:30 – BTC ir Lietuvos čempionato dalyvių treniruotė

09:45 – Kumho Challenge (S1600+NC) dalyvių treniruotė

10:00 – BEC4H ir Startline Lietuvos Endurance čempionato dalyvių treniruotė

10:30 – BTC ir Lietuvos čempionato dalyvių kvalifikacija

10:45 – Kumho Challenge (S1600) dalyvių kvalifikacija

11:00 – BEC4H ir Startline Lietuvos Endurance čempionato dalyvių kvalifikacija

11:15 – BTC ir Lietuvos čempionatas – 1 lenktynės

11:50 – Kumho Challenge  (S1600+NC) – 1 lenktynės

12:25 – 13:00 Pietų pertrauka

13:00 – BTC ir Lietuvos čempionatas – 2 lenktynės

13:35 – Kumho Challenge (S1600+NC) – 2 lenktynės

14:10 – Lenktynių starto vieta ir rikiuotė

14:30 – BEC4H ir Startline Lietuvos Endurance čempionatas, lenktynės

19:00 – Apdovanojimai

Daugiau informacijos apie renginį – organizatorių internetiniame puslapyje www.batcc.eu.

Informacija: Inga Juškevičiūtė.

Nuotraukos: organizatorių ir asmeniniai lenktynininkų albumai.

Video apie X1 klasėje važiuojančią „Samsonasracing.com” komandą (autorius Mareks Ivans):


Į viršų ↑
loading