„Žemaitijos ralio“ kovos bus transliuojamos tiesiogiai

Šį savaitgalį startuosiantį Lietuvos ir Latvijos ralio čempionato etapą – „Žemaitijos ralis 2016“ bus galima tiesiogiai stebėti kompiuterių ir išmaniųjų telefonų ekranuose. Vaizdus iš keturių greičio ruožų, inkrustuotus profesionaliais ralio ekspertų komentarais, kaip ir pernai metų Žemaitijos ralio etapą, bus galima stebėti tiesiogiai portale Delfi.TV.

 Šio ambicingo sumanymo autorius ir organizatorius, ralio komandos „N40-Egzotika“ pilotas Algirdas Kazlauskas pastebi, kad filmuoti įspūdingiausių lenktynių epizodų „kokteiliai“ paprastai siūlomi socialinių tinklų facebook ir youtube lankytojams sulaukia milžiniško populiarumo, tačiau turi vieną „minusas“ – žiūrovus pasiekia stipriai vėluodami. Realiu laiku stebėti veiksmą greičio ruožuose ralio fanai galėjo vos porą – trejetą kartų, nes suorganizuoti tiesiogines transliacijas dėl krūvos techninių priežasčių pasiutusiai sudėtinga ir brangu.

„Pernykštis eksperimentas su tiesiogine transliacija iš „Žemaitijos ralio 2015“ sulaukė daug teigiamų atsiliepimų, todėl šiemet nusprendėme pakartoti šį avantiūrizmo poskonį turintį projektą. Jau dabar žinom, kad transliacija vėl pareikalaus daug darbo ir lėšų, kad tai tik padidins mūsų klubo, kaip vienų iš lenktynių organizatorių išlaidas, tačiau jei nesidalintume įspūdingais ralio vaizdais – užgraužtų sąžinė. Nuoširdžiai tikimės, kad tai padės „atrasti“ ralį daugybei žmonių, kurie lig šiol nėra jo matę, o jau užsikrėtusių aistra raliui, tačiau šįkart neturinčių galimybių nukeliauti į Kelmės kraštą, akyse N40 vyrų autoklubo „akcijos“ pabrangs dešimteriopai“, – juokavo A. Kazlauskas

Šiemet žiūrovai turės galimybę tiesiogiai stebėti kaip sportininkai įveikia techniškai sudėtingas ir jų vairavimo meistriškumą atskleidžiančias trasos atkarpas 1, 2, 5 ir 9 greičio ruožuose. Transliacijos pradžia iš kiekvieno greičio ruožo sutaps su pirmojo „nulinio“ ekipažo startu, o baigsis pravažiavus paskutiniam čempionato dalyviui. Šiemet transliuojamo vaizdo įspūdį užtikrins „Cramo“ renginiui suteikti bokšteliai, operatoriai filmuojantys varžybas kybos tiesiogiai virš trasos, tokia filmavimo taktika perteks tikrą ralio vaizdą, artais gal net įspūdingesnį nei žiūrovas mato trasoje. Kiekvienam ekipažui, jų technikai, svarbiausiems sportiniams pasiekimams, įsimintiniausiems nuotykiams bei pasirodymui konkrečiame „Žemaitijos ralio“ greičio ruože aptarti bus skiriama beveik minutė laiko. Kad ji neprailgtų ir žiūrovai gautų iš tiesų kokybišką komentarą, šiemet pasirūpins patyręs automobilių pasaulio žurnalistas Ramūnas Fetingis ir bene geriausias Lietuvoje auto sporto treneris Jonas Dereškevičius.

Pirmoji tiesioginė transliacija prasidės birželio 17-osios vakarą, 18 val. 25 min. prisijungę prie Delfi.TV kanalo matysite 1-ojo greičio ruožo vaizdus. 20 val. 35 min. prasidės tiesioginė transliacija ir 2-ojo greičio ruožo. Šeštadienį, birželio 18 dieną, nuo 12 val. 00 min. žiūrovai turės galimybę tiesiogiai stebėti 5-ajį greičio ruožą, na o tiesioginę transliaciją iš „Žemaitijos ralio 2016“ vainikuos 9-ijio, paskutiniojo greičio ruožo tiesioginiai vaizdai, šis greičio ruožas startuoja, ir tiesioginė transliacija prasideda, 17 val. 50 min.

10400044_10204031187251100_2136312872754111459_n

Portalo Delfi.lt vyr. redaktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas, savo ruožtu pasidžiaugė, kad  Delfi.TV pastaraisiais metais tapo pačia populiariausia ir daugiausia – apie 1000 per metus – tiesioginių transliacijų surengianti platforma.

„Praėjusiais, 2015 m.  metais, Žemaitijos ralį tiesioginės transliacijos metu stebėjo per 20 tūkstančių unikalių internautų. Tiesioginių sporto renginių transliacijos sparčiai populiarėja, nes technologijos ir mobilusis ryšys radikaliai atpigo, o vaizdo kokybė išaugo. Realiai stebėti rūpimas varžybas galima ten, kur tuo metu esi ir kur veikia mobilusis ryšys, o Lietuvoje tokių vietų kur neveikia mobilusis ryšys praktiškai neliko“, – teigė G. Oganauskas.

Na o tie kas atvyks stebėti Žemaitijos ralį patys, turės galimybę pasirinkti greičio ruožus taip, kad tuo pat metu matytų gyvą vaizdą vienoje vietoje, o tiesioginę vaizdo transliaciją iš kitos vietos. Tikriems ralio fanams, pateikiame žemėlapį kuriame pavaizduotos vietos iš kurių bus vykdoma tiesioginė transliacija.

Filmavimo vietos ant ralio zemelapio

Bilietus į varžybas galite įsigyti jau šiandien „Tiketa“ kasose, arba atvykę į varžybų vietą.

Tekstas: Renaldo Gabarto, „N40 vyrų autoklubas“

 Pernykštę transliaciją galite pažiūrėti:

https://www.youtube.com/watch?v=1He38TAtsdA


Į viršų ↑
loading