WRC – svarbiausias metų sporto renginys Lietuvoje

Post
                  thumbnail

Pasaulio ralio čempionatas (WRC) populiarumu nusileidžia tik „Formulės 1“ lenktynėms ir yra mylimas milijonų pasaulio automobilių sporto gerbėjų, o kuo šis renginys svarbus Lietuvai ir ko iš jo galime tikėtis?

Greičiausiai paskutinis toks svarbus ir didelis sporto renginys Lietuvoje buvo 2011 metais vykęs Europos krepšinio čempionatas. Po penkių mėnesių viso pasaulio kameros vėl atsisuks į Lietuvą ir geriausius automobilių sporto meistrus, skriejančius mūsų žvyrkeliais.

Pasitraukus iš Pasaulio ralio čempionato kalendoriaus „Akropolio” raliui Graikijoje,  Lietuva ir Lenkija, norėdama iškovoti teisę rengti 7-tą Pasaulio ralio čempionato etapą, turėjo įveikti tokias valstybes milžines kaip Brazilija ir Kinija.

Pasak Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidento Gintaro Furmanavičiaus, tai labai didelis tarptautinis Lietuvos automobilių sporto bendruomenės ir visos šalies įvertinimas.

„Sunku net įsivaizduoti, ką reiškia tokiai mažai šaliai kaip Lietuva įveikti dvi ekonomiškai labai stiprias valstybes, kurios gali pasiūlyti milijonines auditorijas, o renginiui skirti dešimtis milijonų eurų. Šis Tarptautinės automobilių asociacijos  (FIA) pasirinkimas parodo pasitikėjimą mumis ir suteikia šansą parodyti, ką mes galime, kokius automobilių sporto gerbėjus turime, kokias puikias žvyrines trasas paruošėme,“ – sako G. Furmanavičius.

Pasak LASF prezidento, svarbu tai, kad šis renginys yra ne vienerių, o bent trejų metų projektas.

Tai – pasaulinis projektas, kuris čia vyks bent 3 metus. Skaičiuojama, kad Lietuva iš šio projekto per metus turėtų gauti nuo 20 iki 40 milijonų eurų tiesioginės naudos šalies ekonomikai, tada belieka šį skaičių padauginti iš 3 ir galėsime įvertinti renginio svarbą ir dydį.

„Etapą Lietuvoje filmuos ir tiesiogines transliacijas bei reportažus apie renginį ir mūsų šalį rodys tokie sporto gigantai kaip „Eurosport“ kanalo grupė bei dauguma kitų pasaulio televizijų. Praėjusiais metais Pasaulio ralio čempionatą stebėjo daugiau nei 400 milijonų žiūrovų, todėl ir Lietuvoje vyksiančias lenktynininkų ir automobilių gamintojų kovas turėtų išvysti tikrai ne mažesnis televizijos žiūrovų skaičius,” – apie Pasaulio ralio čempionatą pasakoja G. Furmanavičius.

Pasaulio ralio čempionato etapas Lietuvoje bus ypač svarbus Druskininkams, kuriuose įsikurs serviso zona.

„Daugelis mano, kad renginys Lietuvoje vyks tik vieną dieną. Tačiau yra ne taip – Druskininkai ralio ritmu gyvens mažiausiai visą birželio mėnesį. Jau dabar kalbuosi su FIA, kitų šalių automobilių federacijų ir spaudos atstovais bei gerbėjais, kurie nori rezervuotis viešbučius Druskininkuose ir jo apylinkėse. Ekonominę naudą pajus visa Lietuva, kurios reklamą pamatys visas pasaulis,“ – teigia LASF prezidentas.

Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje vyks birželio 27 dieną. Tai bus bendras etapas kartu su „71 Lotos Rally Poland“ dalimi.


Į viršų ↑
loading