Vilkyčiuose „namų darbai“ atlikti

Iki Europos automobilių kroso čempionato etapo Vilkyčiuose likus mažiau nei 2 savaitėms, pristatyti pasirengimo darbai ir autokroso situacija Lietuvoje.

 Tribūnas praplėtė 600 vietų

Spaudos konferencijoje dalyvavusio Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus Edžio Urbanavičiaus teigimu, Vilkyčiuose birželio 4-5 dienomis vyksiantis Europos automobilių kroso čempionato etapas yra didelis šalies ir mūsų organizatorių profesionalumo įvertinimas.

„Dar neseniai sveikinome Paulių Pleskovą tapus Europos autokroso vicečempionu, o šiandien jau galime pasidžiaugti būsimu Europos automobilių kroso čempionato etapu Lietuvoje, prie kurio prisidėjo ir KKSD. Tai aukšto lygio varžybos, kurios yra Kazimiero Gudžiūno ir mūsų autosporto bendruomenės įvertinimas. Tai ne tik kroso, bet ir viso Lietuvos automobilių sporto pripažinimas “, – sako E. Urbanavičius.

KKSD direktoriui pritarė ir Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Romas Austinskas.

„Autokrosas šiandien išgyvena pasikeitimų laikotarpį. Mes turime atsispirti ir kilti aukštyn. Šis renginys bus puikus pavyzdys ir įkvėpimo šaltinis mūsų jauniems sportininkams, kurie, tikimės, padidins lietuvių gretas ne tik mūsų regioniniuose ir nacionaliniuose čempionatuose, bet ir gins Lietuvos garbę Europos bei Pasaulio čempionatuose.

Atsimenu, kai prieš 10 metų toks etapas vyko Plungėje, tada organizatoriai turėjo kur kas mažiau paramos ir dėmesio tiek iš vyriausybės, tiek ir iš žiniasklaidos. Šiandien situacija keičiasi, todėl tikimės gerų rezultatų“, – viliasi LASF prezidentas.

Renginio organizatoriaus K. Gudžiūno teigimu, renginiui yra visiškai pasiruošta, o nuotaiką sugadinti gali nebent oro sąlygos.

„Šiai dienai jau turime 87 dalyvių paraiškas. Žinoma, jų tikimės sulaukti ir daugiau. Mūsų trasa Tarptautinės automobilių asociacijos (FIA) jau buvo patikrinta prieš 3 metus. Praėjusiais metais turėjome kontrolines, testines varžybas, kuriomis įrodėme, kad galime rengti Europos kroso čempionato etapą. Atlikome kosmetinius patobulinimus, tribūnas išplėtemė 600 vietų. Namų darbus atlikome, dabar viskas priklausys nuo oro. Tikėkimės, kad savaitgalis bus saulėtas ir be lietaus kaip šiandien”, – etapą pristato K. Gudžiūnas.

Laukia lietuviškų ekipažų

Pats Europos automobilių kroso čempionatas prasidės jau šį savaitgalį Vokietijoje. Jame startuos ir praėjusių metų Europos autokroso vicečempionas Paulius Pleskovas.

„Prasidedančiam čempionatui esame nusiteikę gerai. Jaučiamės pasiruošę ir norime kovoti dėl aukščiausių vietų. Tobulinome variklį, transmisiją, įdiegėme naujovių elektronikoje ir starto kontrolėje. Tai turėtų mums padėti. Visgi, matydamas būsimų dalyvių sąrašą, suprantu, kad laukia sunki kova. Vėl bus daug stiprių čekų, belgų, olandų ir vokiečių. Tačiau mes pasiruošę.

Taip pat labai džiugu, kad Europos kroso čempionato etapą turėsime būtent Lietuvoje. Smagu, kad KKSD atkreipė dėmesį ir į mūsų sporto šaką. Tai padės mums augti. Noriu pakviesti visus šios sporto šakos sportininkus dalyvauti lietuviškame etape bei padėti Lietuvos rinktinei rinkti taškus tarptautinėse varžybose“, – sako P. Pleskovas.

LASF viceprezidentas ir P. Pleskovo komandos vadovas Vladas Pleskovas viliasi, kad Vilkyčių etapas padės sugrąžinti autokrosui 2007 m. populiarumą.

„Remiantis statistika, autosportas nusileidžia populiarumu tik krepšiniui ir futbolui. Tikiu, kad mes turime augti, nors šiandien autokroso įvaizdis ir smukęs. Daugiau nei prieš 10 metų Lietuvoje lygis buvo aukštas, o Nerijus Naujokaitis pirmą kartą tapo Europos čempionu. Europos čempionate tuo metu važiavo 5 Lietuvos ekipažai ir jie buvo dešimtuke.

Tada prasidėjo krizė, kuri nuvedė prie to, kad nebeliko tvarkos. Svarbiausia buvo, kad dalyviai rinktųsi į varžybas. Vėliau supratome, kad tai labai bloga praktika, nes kenčia saugumas, o galiausiai yra ir FIA reikalavimai. Šiandien tai norime sutvarkyti, sukurti konkurenciją, sugrąžinti tvarką. Autosportas turi vystytis, turime turėti savo ambasadorius tarptautinėse varžybose – Europos ir Pasaulio čempionatuose.

Vilkyčiai yra pirmas žingsnis, todėl norisi, kad mūsų sportininkai bandytų dalyvauti. Nereikia turėti geriausių automobilių, reikia tiesiog pradėti, o tada jau galima tobulinti savo techniką“, – ragina V. Pleskovas.

Europos automobilių kroso čempionato etapas Vilkyčiuose vyks birželio 4-5 dienomis. Pirmas čempionato etapas startuos Vokietijoje jau šį savaitgalį 27-29 dienomis. Visą čempionatą sudarys 9 etapai: Vokietijoje, Lietuvoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Italijoje ir Vengrijoje.


Į viršų ↑
loading