Vilkyčiuose – Europos automobilių kroso čempionato repeticija

Post
                  thumbnail

Savaitgalį, birželio 6-7 dienomis, Vilkyčiuose rinkosi automobilių kroso gerbėjai, kurie turėjo galimybę mėgautis įnirtinga lenktynininkų kova dėl Lietuvos automobilių kroso čempionato, Baltijos šalių kroso čempionato bei Latvijos automobilių kroso čempionato II-ųjų etapų nugalėtojų vardo. Šias varžybas stebėjo ir FIA stebėtojai, sprendę ar Lietuvoje galėtų būti surengtos Europos čempionato varžybos.

Net 85 dalyviai iš Lietuvos ir kaimyninių valstybių rinkosi Vilkyčiuose, kuriuose savaitgalį vykusios varžybos taip pat buvo ir Europos čempionato kandidatinės varžybos.

FIA stebėtojai – patenkinti

Šių varžybų stebėti atvyko FIA kroso ir ralio kroso komisijos prezidentas belgas Andy Lasure bei komisijos narys Wlodzimierz Szaniawski iš Lenkijos. Šių ekspertų tikslas – įvertinti trasos ir organizatoriaus sugebėjimus organizuoti aukščiausio lygio kroso varžybas.

„Ši trasa yra viena geriausių Europoje. Kazimieras Gudžiūnas įdėjo daug darbo, ilgus metus tobulino infrastruktūrą ir šiandien trasa yra nuostabi. Esame tikri, kad ji atitinka pačius aukščiausius standartus“, – pasakojo W.Szaniawski.

Pasak jo, komisijos prezidento ir jo paties parašyta stebėtojo ataskaita bus ne reikalavimų ir trūkumų sąrašas, o rekomendacijos, kaip Vilkyčių trasą ir renginių organizavimo lygį pakelti dar aukščiau.

Pasak renginio organizatoriaus Kazimiero Gudžiūno, jau gautas žodinis FIA inspektorių, stebėjusių renginį, patvirtinimas, kad kitų metų birželio 5 d. Lietuvoje vyks Europos automobilių kroso čempionato etapas.

„Stengėmės, kad varžybos būtų europinio lygio, todėl džiaugiuosi, kad mūsų pastangos atsipirko ir renginys praėjo sklandžiai – patenkinti buvo tiek sportininkai, tiek ir žiūrovai. Oficialų FIA inspektorių įvertinimą turime gauti artimiausiomis dienomis, tačiau jau turiu neoficialų patvirtinimą, kad įrengus papildomas tribūnas žiūrovams bei atlikus kelis minimalius pakeitimus, kliūčių kitais metais Europos automobilių kroso čempionatui vykti Lietuvoje nebebus“, – džiaugiasi K. Gudžiūnas.

Rezultatai

D-1A/ 1600 klasėje ant nugalėtojų pakylos lipo Giedrius Stonys, atstovaujantis „Skorpiono automobilių sporto klubą“, antrąją ir trečiąją vietas pelnė latviai – Rudolfs Bogens (2-oji vieta) ir Raimonds Mūrnieks (3-ioji vieta).

D-3A AWD / B1600 klasėje visos trys prizinės vietos atiteko lietuviams iš „Motorsport LT“ komandos: 1-asis – Tautvydas Urba, 2-asis – Tomas Zavarskis, 3-asis – Gintaras Morkevičius.

D-3A RWD klasėje 1-as – Vilintas Kuras („ASK Vilkyčiai“), 2-as – Virgilijus Deveikis („Ukmergės AMSK“), 3-as – Egidijus Česnelis (VšĮ „Ekrosas“).

D-4 /2000 klasėje sėkmė taip pat šypsojosi Lietuvos klubams ir jų atstovams: 1 vieta – Simonas Kazbaras („Skorpiono ASK“), 2 vieta – Rihards Dainis („Motorsport LT“), 3 vieta – Marius Kisielis („Skorpiono ASK“).

D-Mini klasėje greičiausias buvo Mikelis Aploks iš Latvijos, D-Open – jo tautietis Ints Jaršovs.

Po 2 etapų Lietuvos automobilių kroso čempionato komandinėje įskaitoje 1-ąją vietą užima „Skorpiono ASK“, 2-oje – „Motorsport LT“ komanda, 3-ioje – „ASK Vilkyčiai“.

III–asis Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas vyks birželio 20 d. Ukmergės Versmės trasoje.


Į viršų ↑
loading