Vilkyčiai laukia European Rallycross Challenge

Lietuvos automobilių sporto gerbėjams 2014 metai žada būti išties ypatingi – greta Lietuvoje vyksiančio pasaulio ralio čempionato etapo taip pat pirmą kartą turėsime galimybę išvysti ir European Rallycross Challenge renginį.

Pasak renginį organizuojančio Kazimiero Gudžiūno, ateinanti vasara automobilių sporto gerbėjams tikrai bus išskirtinė.

„Planuojama, kad European Rallycross Challenge renginys pirmą kartą Lietuvoje turėtų įvykti liepos 12-13 dienomis. Pradžioje buvo planuojama renginį organizuoti birželio 28-29 d., tačiau paaiškėjus, kad tomis dienomis vyks pasaulio ralio čempionato etapas Lietuvoje, nusprendėme Challenge etapą šiek tiek nukelti. Visgi tai du labai dideli renginiai, kurie neturi trukdyti vienas kitam, o automobilių sporto gerbėjai tikrai galės pasidžiaugti jais abiem,“ – pasakoja K. Gudžiūnas.

„Tikimasi, kad European Rallycross Challenge pakeis Europos čempionatą, kuris taps pasaulio ralio-kroso čempionato dalimi. Lietuvoje tokios svarbos ralio-kroso renginys vyks pirmą kartą. Vilkyčiuose išvysime geriausius Europos sportininkus iš Prancūzijos, Belgijos, Olandijos, Vokietijos, Čekijos, Vengrijos ir kitų valstybių,“ – renginį pristato K. Gudžiūnas.

Praėjusią savaitę Vilkyčiuose preliminariam trasos inspektavimui lankėsi atstovai iš Tarptautinės automobilių asociacijos (FIA). Šiame inspektavime taip pat dalyvavo ir Lietuvos automobilių sporto federacijos atstovas, Europos šalių zonos (NEZ) RallyCross komisijos vicepirmininkas Donatas Liesis, pasak kurio, didelių trūkumų rasta nebuvo.

„Po preliminarios inspekcijos buvo nurodyti trūkumai, atsižvelgiant į saugumo reikalavimus tarptautinėms trasoms, kurie buvo minimalūs, o jiems ištaisyti turime pakankamai laiko. Sutvarkius trūkumus vyks dar vienas patikrinimas ir po jo renginys bus įtrauktas į oficialų kalendorių,” – sako D. Liesis.

Renginio organizatoriaus teigimu, norint pritraukti daugiau dalyvių, šis projektas bus pristatomas ir savaitgalį vyksiančioje NEZ asamblėjoje.

„Kartu su LASF ir Europos ralio-kroso renginių organizatoriais norime labiau įtraukti skandinavus bei Baltijos valstybes į Europoje organizuojamus renginius. Kol kas Skandinavija daugiausia dalyvauja savo renginiuose, todėl European Rallycross Challenge pristatymas NEZ asamblėjoje bus puiki galimybė praplėsti dalyvių ratą ir renginį padaryti dar įdomesniu,“ – lūkesčiais dalinasi K. Gudžiūnas.

Apie LASF

LASF (Lietuvos automobilių sporto federacija), įkurta 1990 metais Kaune, vienija automobilių sportą propaguojančius ar remiančius asmenis. Šiuo metu veikia 11 komitetų, kuriuose sprendžiami atskirų automobilių sporto šakų klausimai. LASF tikslas yra ne tik populiarinti saugų automobilių sportą, bet ir puoselėti bei kelti bendrą vairavimo kultūrą Lietuvoje: nuo mažiausių iki vyriausių vairuotojų.


Į viršų ↑
loading