Tylėti nebegalime! Kiek dar bus ignoruojamos Kačerginės Nemuno žiedo problemos?

2008 metais iš valstybės lėšų buvo pradėtas vykdyti Druskininkų sporto centro statybos projektas.

Po 12 metų statybos galima konstatuoti faktą – Lietuvai šis centras kainavo daugiau nei 30 milijonų eurų. 25 metrų ir aštuonių takų baseinas, stadionas, salės, treniruokliai, viešbutis….

Negana to, valstybė ir toliau remia šį centrą, kasmet finansuodama jo „veiklą“ net pusę milijono siekiančiomis dotacijomis, kai tuo tarpu šalia Kauno „stūksanti“ vienintelė žiedinių lenktynių trasa Kačerginėje „Nemuno žiedas“ taip ir nesulaukia valstybės paramos net važiuojamosios dalies asfaltavimui, kuris kritiškai būtinas.

Abu objektus valdo ta pati biudžetinė įstaiga – „Lietuvos sporto centras“. Šio centro vadovybė nemato jokio reikalo rūpintis Druskininkų sporto centro įveiklinimu. Dėmėsio – šis objektas per 2022 metus iš komercinės veiklos sugeneravo tiek, kiek per metus vidutiniškai uždirba eilinis lietuvis. Kas tai – aplaidumas ar neišmanymas?

„Lietuvos sporto centras“ ignoruoja techninio sporto federacijų siūlymus, kai minimaliai paremontavus „Nemuno žiedą“, jis galėtų sugeneruoti lėšas, reikalingas pilnam trasos išlaikymui. „Nemuno žiedas“ galėtų tapti strategiškai svarbiu objektu Lietuvai, ne tik tenkinančiu techninių sporto šakų bendruomenės interesus, bet ir leidžiančiu ugdyti profesionalesnius vairuotojus bei pareigūnus, kurie vykdydami tarnybines užduotis privalo gebėti valdyti automobilius ir motociklus ekstremaliomis sąlygomis. Tuo tarpu „Lietuvos sporto centras“ mato vienintelę išeitį – koncesiją, kurios projektą dar 2020 metais sustabdė LASF ir LMSF dėl per didelių rizikų ir projekto nepagrįstumo, išreiškiant savo nuogąstavimus oficialiais raštais LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ir kitoms institucijoms. Nuo to momento jau praėjo trys metai, tačiau vienintelis pokytis Kačerginėje – išpirktas gyvenamasis namas Šakių posūkio kilpoje.

Prieš metus, per ministerijų, federacijų ir Kauno rajono savivaldybės atstovų susitikimą trasoje, buvo išreikštas ketinimas, kad būtina pasirašyti memorandumą dėl „Nemuno žiedo“ rekonstrukcijos, konsoliduojant kiekvienos iš memorandumo pusių pajėgumus.

Ar nuo to momento buvo kažkas realaus padaryta? Deja – ne…. Ir toliau žalojasi sportininkai…

Po savaitgalį vykusio renginio, Šakių posūkio prieigose atsirado naujos dėmės…. Išsiliejusi alyva… Motociklo detalių nuolaužos… Motociklininko apsauginio kombinezono atplaišos…

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministre, „Lietuvos sporto centro“ vadove ar paskambinsite lenktynininkui….? Ar paklausite, kaip jis jaučiasi…? Kai būdamas mokesčių mokėtoju iš valstybės negauna saugios infrastruktūros sportui…

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro prašome:

  • laikantis LR Sporto įstatymo 3.1 str. nuostatų, užtikrinti lygiateisiškumą, finansuojant „Nemuno žiedo“ pagerinimo projektą;
  • laikantis LR Sporto įstatymo 3.2 str. nuostatų, užtikrinti „Nemuno žiedo“ trasoje vykdomų sporto renginių saugumą, kuris gali būti pasiektas tik įgyvendinus šios sporto bazės pagerinimo projektą;
  • laikantis LR Sporto įstatymo 3.5 str. nuostatų, užtikrinti sporto veiklos nepertraukiamumo principą. Šiandien kyla reali grėsmė, kad techninio sporto bendruomenė praras vienintelę žiedinių lenktynių trasą Lietuvoje ir dėl to žiedinio automobilių ir motociklų sporto veikla nutruks.


Į viršų ↑
loading