Sveikiname lietuvius įpusėjus Dakaro maratoną

Lietuvos automobilių sporto federacija sveikina tris Lietuvos komandas tiek įpusėjus Dakaro maratoną, tiek su rodomu tikrai geru rezultatu ir iki šiol pasiektomis aukštomis pozicijomis. Nors nei oro sąlygos, nei kelio danga nėra lietuvaičiams įprasti, jų užimamos pozicijos – tikrai aukštos. Po 6 etapų, „General Financing Team Pitlane“ su Benediktu Vanagu ir Sebastian Rozwadowski užima 44 vietą, „Agrorodeo“ komanda, atstovaujama Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno – 20 vietoje, o Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („Craft Bearings“ komanda) šiuo metu užima 21 poziciją. Dakarui įpusėjus, dėl podiumo automobilių klasėje vis dar kovoja 53 ekipažai.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas savo oficialiame socialinio tinklapio puslapyje paliko trumpą komentarą apie įspūdžius ir nuolat stebinantį Dakarą: „Finišavom. Aš kiekvieną dieną pagalvoju – šiandien tai krūvą reikalų turėjom. Bet kita diena, kaip taisyklė, dar labiau nustebina. Keistas Dakaras. Kartais sportuojam, kartais kovojam už išgyvenimą. Paskutinė atkarpa vietomis buvo tikra pelkė. Užtraukė langus ir baigėsi mūsų sportas – varėm kaip ežiukai rūke. Vis laukiu, gal rytoj bus ta diena „be reikalų“.

Tuo tarpu, A.Juknevičius socialinio tinklapio paskyroje pranešė, kad jį kankina ligos: „Visi čia aukštikalnių bijojo, o mane visiškai žemiškos problemos aplankė ir vakar peršalau. Šiandien prikalęs vaistų nuo temperatūros, dar aukštis, lietus – na, buvo pakankamai sunki diena, vienu metu tikrai norėjosi Dariui duoti pavairuoti. Pirmą dalį labai sunku buvo pagauti ritmą, viskas kaip sulėtintam kine… Antroje dalyje stengėmės kažkiek pagauti vėl tą tempą, sugrįžti į savo ritmą. Visada Dakare turi būti tokia diena – šlapia, purvina ir nemaloni, bet svarbiausia, kad ją išgyvenom. Rytoj laisvadienis, turiu išsigydyti aš, mechanikai apžiūrės automobilį, pakeis dalis, kurių resursas jau baigėsi ir vėl stosim kovot“.

B.Vanago komentaras apie šeštąjį etapą buvo ganėtinai lakoniškas: „Esame pavargę, bet laimingi. Šeštajame greičio ruože teko rimtai padirbėti, bet susikaupėme ir atlikome tai. Šiame etape pasiekta 14-ta vieta – visai neblogas rezultatas. Dabar veiksmas keliasi į Boliviją. Dakaras tęsiasi ir mes – kartu su juo. Buvo ko nori: greičio, kalnų, purvo, techniškų atkarpų. Gaila, variklis veikė tik 82 % pajėgumų… Ryt išsispręsime“.

Sausio 12-oji dalyviams – poilsio diena La Paze, po kurios ekipažų laukia dar aštuoni greičio ruožai. Visą informaciją apie dalyvius, jų užimamas pozicijas ir šių metų Dakaro maršrutą rasite oficialioje ralio interneto svetainėje www.dakar.com.

Nuotraukos – iš asmeninių komandų galerijų. 


Į viršų ↑
loading