Sprinterių lenktynės „Užventis 2016“. Sufleris žiūrovams

Panašu, kad šiais metais Žemaitija ne juokais užsimojo atimti ralio sostinės titulą iš Aukštaitijos. Šį šeštadienį netoli Kelmės esančiame Užventyje vyksiančiame ralio sprinto čempionato II etapo kovų dalyviais bus beveik visi greičiausi mūsų šalies ralio pilotai: ir pernai į ralio karaliaus sostą grįžęs Vytautas Švedas, ir du iš trijų šiųmetinio Dakaro dalyvių – Vaidotas Žalas ir Benediktas Vanagas, moderniausią ralio techniką įsigijęs Martynas Samuitis ir tuzinas kitų.

Paradoksalu, tačiau tokia draugija bene pirmą kartą džiaugiasi ir tikrieji sprinteriai – vadinamojoje B lygoje besivaržantys sportininkai. Nuotaikų rokiruotės priežastis labai paprasta. Į ralio sprinto čempionato varžybas norėdami pasitreniruoti ir anksčiau atvažiuodavo vienas kitas „tikro“ ralio profesionalas. Tačiau kai šie vyrai, vairuojantys gerokai galingesnę techniką, užsiregistruoja ir į Ralio sprinto įskaitą, tikrieji „sprinteriai“ beveik visuomet likdavo greta apdovanojimų pakylos – konkuruoti su pvz. LARČ pirmosios  įskaitos bolidais tas pats, kas mėginti baseine pasivyti plaukiką, naudojantį pelekus…

A5__3530

Įsiklausę į šios pastabas LASF strategai nutarė nubrėžti aiškią takoskyrą tarp A ir B ralio lygos, išimty padarydami tik SG klasei – standartinius automobilius vairuojantiems sportininkams leidžiama startuoti abiejuose čempionatuose.

Kur geriausia po stebėti pirmąjį ralio elito pasirodymą? „Užventis 2016“ greičio ruožai uždaromi likus valandai iki 1-ojo automobilio starto. T. y. iki maždaug 13 valandos. Kelio uždarymo laikas nurodytas žemėlapiuose, todėl norintys pamatyti varžybas iš daugiau taškų, pasirinkite zonas, kur yra galimybė atvykti ir išvykti Jums patogiu metu. Nenorintiems migruoti, organizatoriai rekomenduoja zoną 1, pro kurią ralio dalyviai pravažiuos keturis kartus. Čia numatyta erdvi aikštelė automobilių parkavimui. Norintys pakeisti stebėjimo vietą, po GR 1/3 galite išvykti į zoną 3 greičio ruožo trasa, po to, kai trasą pravažiuos vadinamasis ,,Šluotos“ automobilis su žaliais švyturėliais. Pasirinkę zoną 2, po GR 2/4 galite pervažiuoti į zoną 3 ir stebėti GR 5/7, arbą zoną 1 stebėti GR 6/8, kai bus atidaryta GR 1/3 trasa.

Uzventis 2016

Ralio organizatoriai taip pat primygtinai prašo žiūrovų jokiu būdu nestatyti savo automobilių pievose ir gyventojų pasėliuose, o tik nurodytose parkavimo vietose. Tai svarbu ne tik dėl elementarios pagarbos kitų žmonių nuosavybei, bet ir dėl būtinybės užtikrinti gelbėjimo ir medicinos tarnybų judėjimą, jei trasoje nutiktų nelaimė. Išvengti nesusipratimų labai paprasta – tereikia stebėti kelio ženklus ir nestatyti automobilių neleistinose vietose. Automobiliai turi būti parkuojami tik vienoje kelio pusėje.

Tekstas R. Gabarto


Į viršų ↑
loading