Spaudos konferencija: baigėsi Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas Lietuvoje

Post
                  thumbnail

Liepos 2 d. 11 val. Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) ir VšĮ „Pasaulio ralio čempionato organizatorius Lietuvoje“ kviečia į spaudos konferenciją, kurioje bus aptartas WRC etapas Lietuvoje, įspūdžiais pasidalins ir jame dalyvavę lietuvių ekipažai.

 Spaudos konferencijoje dalyvausiantis renginio organizatorius Algis Poteliūnas apgailestauja, jog dėl gamtos sąlygų teko sutrumpinti renginį.

„Žinoma, apmaudu, jog geriausi pasaulio ralio lenktynininkai Lietuvoje galėjo įveikti tik du greičio ruožus iš keturių planuotų. Taip nutiko dėl oro sąlygų, prieš ralį žemę ilgai merkė lietus, lenktynininkams pravažiavus pirmąjį kartą, kelio danga tapo nebetinkama tolimesniam važiavimui, joje atsirado provėžos. Būtent dėl didelio kritulių kiekio dar prieš ralį teko dvigubai sutrumpinti Kapčiamiesčio greičio ruožą. Niekas negalėjo numatyti, jog gamta iškrės tokią išdaigą. Situacijos, kai dėl sugadintos kelio dangos tenka sutrumpinti ar atšaukti greičio ruožus, Pasaulio ralio čempionate nėra retenybė. Ši patirtis – didžiulė galimybė pasimokyti ir tokią pamoką panaudoti ateityje“, – teigė A. Poteliūnas.

LASF prezidento Gintaro Furmanavičiaus teigimu, svarbiausia – neužmiršti, jog renginys įvyko, susirinkę žiūrovai turėjo galimybę savo akimis pamatyti geriausius pasaulyje ralio pilotus ir jų įspūdingą techniką.

„Tikėjomės, jog lenktynininkai Lietuvoje galės įveikti visus keturis numatytus greičio ruožus, kuriuos darydami po du kartus organizatoriai pirmiausiai galvojo apie žiūrovų patogumą. Tačiau labai gaila, kad teko juos atšaukti dėl lenktynininkų ir jų automobilių saugumo. Turime ir kuo pasidžiaugti, nes Tarptautinė automobilių federacija (FIA), pagrindinis WRC organizatorius, nepateikė jokių pastabų ar nusiskundimų dėl teisėjų darbo ir serviso zonos, o automobilių sporto žvaigždės mūsų trasas apibūdino kaip labai greitas, sudėtingas ir įdomias važiuoti. Žiūrovai galėjo savo akimis išvysti, kaip trasa skrieja ypač galingi automobiliai, apsilankyti serviso zonoje“, – pasakojo G. Furmanavičius.

Ralio organizatorius A. Poteliūnas išreiškė padėką visiems, prisidėjusiems prie Pasaulio ralio čempionato etapo Lietuvoje organizavimo.

„Ralio nebūtų pavykę surengti be pagalbininkų. Noriu labai padėkoti visiems savo darbais prisidėjusiems savanoriams. Tai –  trasose stovėję teisėjai, Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas, policijos ir medicinos darbuotojai, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Šie žmonės padėjo užtikrinti saugumą renginio metu, įrengti žiūrovų zonas, jiems suteikti visą informaciją. Taip pat, dėkoju visiems renginio rėmėjams“, – sakė ralio etapo Lietuvoje vadovas.

Spaudos konferencijoje kartu su LASF prezidentu Gintaru Furmanavičiumi dalyvaus „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ direktorius Algis Poteliūnas, WRC etape „Lotos 71st Rally Poland“ dalyvavę trijų lietuviškų ekipažų lenktynininkai. Spaudos konferenciją moderuos WRC etapo spaudos atstovas Lietuvoje Ramūnas Fetingis.

Spaudos konferencija vyks liepos 2 d. 11val. BNS konferencijų salėje, Jogailos g. 9/1, Vilnius (4 aukštas).


Į viršų ↑
loading