Šį savaitgalį netrūko veiksmo automobilių sporto trasose

Šį savaitgalį netrūko veiksmo automobilių sporto trasose – lietuviai varžėsi baja, ralio, drifto, ralio-kroso, kroso bei street race disciplinose.

Ispanijoje vyko ketvirtasis Baja Pasaulio taurės etapas „Baja España Aragón“. Iš Lietuvos sportininkų geriausiai pasirodė Egidijus Valeiša / Mindaugas Varža – ekipažas bendroje įskaitoje užėmė 26-ą vietą. Verta paminėti, jog Baja Pasaulio čempionate dalyvavo ir pirmoji moteris lietuvė – Emilija Gelažninkienė. Etape Gelažninkai užėmė 48 vietą. Ispanijoje greičiausias buvo Nasser Al-Attiyah / Mathieu Baumel ekipažas.

Italijoje įvykusiame Europos ralio čempionate dalyvavo Justas Simaška ir Giedrius Nomeika. Jiems, deja, varžybos susiklostė nesėkmingai – ekipažas 9 greičio ruože atsitrenkė į atitvarus ir dėl incidento finišo nepasiekė. Po 8 GR lietuviai su Peugeot 208 buvo klasifikuojami 34 vietoje bendroje įskaitoje ir nuo lyderio atsilikinėjo 6 min 13,0 s. Romos apylinkėse greičiausi buvo D. De Tommaso / G. Ascalone su Škoda automobiliu.

Mažeikių rajone ir Viekšnių apylinkėse vyko trečiasis Lietuvos ralio čempionato etapas. Čia niekas neprilygo Dominyko Butvilo / Renato Vaitkevičiaus ekipažui. Martynas Samsonas ir Ervinas Snitkas lipo ant antrojo podiumo laiptelio, o trečiąją vietą iškovojo Giedrius Firantas ir Matas Valiulis.

Nuo ralio pavažiavus 50 km į rytus buvo galima stebėti Baltijos ir Lietuvos PRO bei Lietuvos Street lygų drifto čempionato varžybas. PRO lygos finale nugalėjo estas Kevin Pesur, antrą vietą užėmė Andrius Vasiliauskas, trečią – latvis Nikolass Bertans. Street lygos varžybose visus varžovus įveikė Simas Valinskas, Povilas Brazauskas užėmė antrą vietą, Andrius Juškevičius – trečią.

Išsisklaidžius šeštadienį sukeltiems drifterių dūmams, kitą dieną Kuršėnų ŠDRMC autodromą užėmė Street race čempionatas. SGC-1 klasėje nugalėjo Kristupas Šablinskas su Honda Civic, SGC-2 – Vykintas Šakalis (Honda Civic), SGC-3 – Tomas Kuzmarskas (BMW 130), SGC-4 – Simonas Kazbaras (Audi A3), OC – Redanas Jankaitis (Honda integra), Svečių – Povilas Čenkus (Seat Leon).

Na ir pabaigai krosas. Estijoje „Laitse Rally Park“ vykusiame trečiame Latvijos – Lietuvos ralio-kroso etape ant nugalėtojų pakylos užlipo du Ryčiai. 1600 klasėje R. Gurklys užėmė 2 vietą, R. Rutkauskas – 3-ią.

Ukmergės „Viada“ autokroso trasoje vyko A ir B lygų varžybos. Komandinėje A lygos čempionato įskaitoje nugalėjo „Mūša Kross“ atstovai. Jie 4,6 taško pranoko „Smart Motorsport“, trečiąją vietą laimėjo „EM Sport“. B lygos čempionato etapo nugalėtojais tapo komanda „Ekrosas“, kurie net 15 taškų persvara pranoko „Motorsport LT“ rinktinę. Trečiosios vietos trofėjų iškovojo ASK „Extempas“ komandos nariai.