Šeštadienį Kaune bus apdovanoti Lietuvos žiedinių lenktynių čempionai ir nugalėtojai

Jau šį šeštadienį Kaune įvyks Lietuvos automobilių sporto federacijos organizuojami žiedinių lenktynių sportininkų apdovanojimai. Likus vos kelioms dienoms iki didžiojo sezono podiumo, reiktų apžvelgti visą sezoną – kas ir kaip tapo čempionais ar sezono nugalėtojais savo klasėse bei bendroje lenktynių įskaitoje.

Sakoma, kad lenktynėse, kaip ir krepšinyje – būna dienų, kai sekasi ir būna sezonų, kurie nuo pat pradžių „apdovanoja” gedimais ir avarijomis trasoje. Šie metai – ne išskirtiniai: dalis dalyvių džiaugiasi sezono nugalėtojų ar čempionų titulais, kol, tuo tarpu, kitiems lieka laižytis žaizdas po „stogų” ar visą sezoną lydėjusių techninių gedimų.

egidijaus-babelio

Kol konkurentai viso sezono metu kovojo su technika ir gedimais, po paskutiniojo etapo Rygoje paaiškėjo, kad klasės BGT nugalėtojo titulu gali džiaugtis Saulius Beržis. Iškart  už jo – čempionato debiutantas Marius Dijokas, o ant trečiojo apdovanojimų pakylos laiptelio lips techninių nesklandumų viso šio sezono metu varginta Ernesta Globytė. Taip pat pozicijos atrodo tiek Lietuvos, tiek Baltijos šalių lenktynių serijose.

Gausesnė klasė šį sezoną žiedinių lenktynių čempionate – BTC2. Žinoma, džiugu, kad tiek Baltijos šalių įskaitoje, tiek Lietuvos čempionate greičiausiųjų podiumas – nesikeičia: abiejose lenktynių serijose dominuoja lietuviai. Pirmoji vieta neginčijamai priklauso Alvydui Malakauskui, antroji – šios lenktynių serijos naujokui, Švedijos lietuviui Nerijui Malasevičiui, o trečioji – vos viduryje sezono žiedinėse lenktynėse šiemet startavusiam Ramūnui Čapkauskui. Visas greičiausiųjų BTC2 klasės lenktynininkų trejetas tikino, kad ir kitais metais juos bus galima išvysti trasoje.

egidijaus-babelio2

„Lenktynėse aš dalyvauju mažai modifikuotu, standartiniu BMW senuku e36 M3. Bolidas turi 3.2 litro variklį… standartinė važiuoklė, patobulinti priekiniai stabdžiai, įdėta Samsono greičių dėžė. Visa kita – standartas, kaip kad buvo sukurtas šaunių Bavarijos meistrų” – apie savo techniką pasakojo klasės nugalėtojas Alvydas Malakauskas. „Sezonas buvo įdomus, sekėsi su orais, gaila, žinoma, kad nebuvo etapo Lietuvoje. Tuo pačiu, buvo įdomūs ir stiprūs varžovai, turėjau ko pasimokyti. Ateities planai – dar ganėtinai migloti, bet, manau, pasirodysiu ir kitąmet” – kalbėjo lenktynininkas.

img_7156

Gausiausioje, BTC1 klasėje, sunkiai pelnyta pergale ir čempiono titulu gali džiaugtis Julius Skirmantas, paskutiniame etape startavęs skolintu automobiliu. Baltijos šalių čempionato įskaitoje antroji vieta priklauso Estijos lenktynininkui Peter Peek, o trečioji – Juliaus Skirmanto komandos draugui Edvinui Mardosui. Pastarajam lenktynininkui sezonas buvo ganėtinai skausmingas – paskutiniojo etapo metu Rygoje jam teko skolintis automobilio kėbulą ir persikelti savo bolido variklį. Lietuvos čempionato įskaitoje jis užima antrąją vietą, o trečiąja vieta gali džiaugtis Gedas Drukteinis su išskirtiniu Opel Ascona automobiliu. Jam taip pat viso sezono metu koją kišo techniniai gedimai.

Ilgųjų nuotolių – 4 valandų endurance čempionate – ir užtikrinti lyderiai, ir vos vienu tašku konkurentus aplenkę nugalėtojai. Šį sezoną ženkliai pailgėjęs dalyvių sąrašas leido pasidžiaugti tiek žiūrovams, tiek dalyviams. Juk kuo daugiau lenktyniaujančių komandų – tuo įdomesnė kova trasoje, ypač, jeigu tarp dalyvių – naujos, savo jėgas tik pirmąjį sezoną išbandančios, komandos.

Itin gausios komandų pajėgos – dyzeliniu kuru varomų automobilių klasėje. Būtent pastarosios klasės atstovė, „RIMO“ komanda, tapo šio sezono čempione absoliučioje įskaitoje. Lyderio poziciją komanda, atstovaujama Rimanto Blažulionio, Roberto Kupčiko bei Martyno Samuičio, užsitikrino dar sezono viduryje. Pagrindinės kovos virė dėl antrosios ir trečiosios vietos tarp „Rotoma Racing“ bei „Lexus Team LT“. Galiausiai, antrąja vieta, po paskutiniųjų lenktynių Rygoje, gali džiaugtis „Rotoma Racing“ komanda, o Baltijos čempionato įskaitoje trečioji vieta absoliučiai teko „Lexus Team LT“. Tuo tarpu, Lietuvos endurance čempionate, trečiosios vietos laipteliu gali džiaugtis „Juta-BAUER Rally Team“, priklausanti A3000+ klasei.

Šią komandą atstovaujantys Ramūnas Čapkauskas, Audrius Stasiulevičius bei Linas Adomavičius, tuo pačiu, tapo A3000+ klasės nugalėtojais. Antroji vieta teko Švedijos lietuvių komandai „Nero Racing“ ir jų paskutinįjį sezoną trasoje matytam BMW automobiliui. Komanda kitam sezonui planuoja pasiruošti naują, galingesnę techniką. Trečioji vieta šioje klasėje – komandai „222“ iš Vilniaus: daug sezonų akį traukę VW Beatle automobiliu, šį sezoną buvo pasirodę „VW Scirocco“ automobiliu.

img_8815_fl

Jungtinėje A2000 ir A3000 klasėje nugalėtojo titulą nugvelbė visą sezoną sėkmingai lenktynėse pasirodžiusi „Alfa Romeo klubas“ komanda. „Juta-Bauer Team“ antrąją vietą klasėje užsitikrino sezonui dar nepasukus finišo link, na, o štai trečioji vieta Lietuvos ir Baltijos šalių čempionatuose išsiskyrė. Lietuvos čempionate trečioji vieta tarp sezono geriausiųjų priklauso „Greičio akademijos“ komandai, o Baltijos šalių čempionato įskaitoje – „RM klubui“. Tuo tarpu, dyzeliniu kuru varomų automobilių įskaitoje, iškart už „RIMO“ komandos atsidūrė „Sparti Reklama Racing Team“, trečioji vieta tiek Lietuvos, tiek Baltijos šalių čempionatuose, teko „AEGN Racing“ komandai.

img_8762_fl

Kiek galingesnėje, „GT“ automobilių klasėje nugalėtojais tapo „Rotoma Racing“, antroji vieta – nuolatiniams sezono konkurentams „Lexus Team LT“, o trečioji – gedimų alinamai „4RACE“ komandai, kuriai sėkmingos buvo tik paskutinės sezono lenktynės. X1 klasėje podiumu džiaugtis galės „Samsonasracing.com“ komanda, šį sezoną patyrusi bene daugiausiai nuotykių: automobilius komandai teko keisti net kelis kartus per sezoną, net ir naktį prieš paskutines sezono lenktynes Rygoje.

Lenktynių sezonas – tikrai nebuvo lengvas. Pokyčiai automobilių sporte 2017 metų sezoną žada ne tik kur kas kitokį, bet ir įdomesnį. Na, o kol kas lieka pasveikinti 2016 metų sezono greičiausiuosius. Lietuvos automobilių sporto federacija lenktynininkus apdovanos jau šį šeštadienį, Kaune, „Monte Pacis“ restorane, įsikūrusiame Pažaislio vienuolyne. Po oficialios apdovanojimų ceremonijos lenktynininkai pergale pasidžiaugti rinksis visai šalia Kauno pilies įsikūrusiame „Taboo“ klube.

 

Parengė Inga Juškevičiūtė

Nuotraukos – žiedinių lenktynių serijų organizatorių ir Egidijaus Babelio


Į viršų ↑
loading