Savaitgalį paaiškėjo pirmieji Lietuvos čempionai

Ispanijoje – lietuvių podiumai!

Barselonoje vykusiose 24 valandų ištvermės varžybose dalyvavo du Lietuvos ekipažai – „RD Signs Šiauliai“ su Lamborghini Huracan ST (GTX klasė) bei „Juta Racing“ su Audi R8 LMS (GT3).

„Circuit de Barcelona-Catalunya“ trasoje šiauliečiai užėmė antrą vietą GTX klasėje, kas garantavo komandai sidabro medalius visame 24H Europos čempionate.

Tuo tarpu „Juta Racing“ buvo septinti tarp visų dalyvių, o GT divizione užėmė trečią vietą.

Prancūzijoje – P. Jankavičiaus pergalė

„Circuits – Lédenon“ trasoje vyko „Trophee Mitjet 2L France“ varžybos, kuriose ant podiumo užlipo ir Lietuvos sportininkas. Antrose varžybose Povilas Jankavičius sėkmingai atlaikė varžovų atakas ir užlipo ant aukščiausio apdovanojimų laiptelio.

D. Butvilas ir R.Vaitkevičius tapo Lietuvos ralio čempionais

Elektrėnuose vyko penktasis, priešpaskutinis, Lietuvos ralio čempionato etapas. Čia lygių sau neturėjo Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius su Škoda Fabia R5, kurie ne tik nugalėjo etape, bet ir užsitikrino čempionų titulą.

Tuo tarpu dėl antros vietos vyko atkakli kova, kurioje geresnis buvo Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano ekipažas. Trečia vieta atiteko Justui Tamašauskui ir Dovydui Ketvirčiui, kurie atsiliko vos viena sekunde.

BMW E46 M3 važiuojantys Rokas Steponavičius ir Karolis Gedgaudas buvo greičiausi tarp viena ašimi varomų automobilių.

Paskutinis Lietuvos ralio čempionato etapas vyks rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis Utenos rajone.

Paaiškėjo Lietuvos drifto čempionas

Rygoje, Bikerniekų trasos Raganų katilo konfigūracijoje, vyko paskutinis, penktasis, Lietuvos drifto čempionato etapas, kuriame iškovoti titulą galėjo penki sportininkai. Kvalifikacijos rezultatai lėmė, jog Andrius Vasiliauskas (BMW E92) iškart pateko į Top 16 etapą, o tai lėmė, jog kaunietis jau penktą kartą tapo Lietuvos Drifto Karaliumi. Antrą vietą čempionate užėmė Gediminas Levickas (BMW E92) antrą vietą, o trečią iškovojo Simas Kvietkauskas (BMW E30).

Semi-PRO ir Street lygų nugalėtojai paaiškės šį savaitgalį Molėtuose.

Bikerniekuose – ralio krosas

Keli šimtai metrų nuo drifterių, Bikerniekuose taip pat vyko ir ralio kroso etapas. Paskutiniame etape pirmąsias vietas Super 1600 klasėje iškovojo pirmaujantys sezono lenktynininkai – pirmas estas Janno Ligurs, antras lietuvis Rytis Gurklis, o čempionato bronza atiteko Ryčiui Rutkauskui.

Pabradėje vyko Lietuvos „Baja“ čempionatas

Sekmadienį Pabradės apylinkėse vyko trečiasis Lietuvos „Baja“ čempionato etapas. Automobiliais Rytų Lietuvos smėlynuose tiksliausiai važiavo Mindaugas Povilaitis su Slavomir Volkov. Nugalėtojams Justinas Putys ir Valdemaras MIlaševskis nusileido trylika minučių, o trečioje vietoje įsitvirtinusius Merkį Saukevičių su Gyčiu Vercinsku aplenkė beveik dešimčia.

Tuo tarpu SSV klasėje geriausiai sekėsi Mariui Damavičiui ir Romualdui Karužiui, kurie aplenkė Virginijų Liepį su Dovydu Jasaičiu bei Rytį Juodsnukį su Roku Vaišneideriu.

Paskutinis Lietuvos „Baja“ čempionato etapas vyks spalio 14 – 15 dienomis.

Ukmergės rajone – Weekend grand race

Į rytus nuo Ukmergės esančioje „Viada“ trasoje vyko ketvirtasis „Weekend grand race“ etapas. Varžybose ir „Iki 1.8l“ klasėje nugalėjo „Be Stabdžių Junior“ komanda, už savęs palikusi savo klasiokus „Eta Auto Racing Team“ bei „Motobroliai RC2“.

„Petro metalų“ klasėje geriausiai pasirodė „Motorsport Ukmergė“, antri liko „Lanžeronas“, treti – „Pajūrio slalomas“. „Virš 1.8l“ niekas neprilygo „Tiegeresni“, antrą vietą užėmė „Audivestuvėms.lt“, trečią – „Construction Agent“.

Pakruojyje vyko slalomo varžybos

Pakruojyje vyko ketvirtasis Lietuvos automobilių slalomo čempionato etapas. FWD klasėje laimėjo Agnius Narbutas su Honda Civic. 13 sekundžių nuo jo atsiliko Artūras Kupčius, daugiau nei 20 -Rūta Markelevičienė.

Edvinas Sabalys su BMW 323ti buvo geriausias tarp sportininkų, važiavusių galine ašimi varomais automobiliais. Už jo išsirikiavo Darius Morkūnas ir Ovidijus Vaštakas. AWD klasėje tiksliausias buvo Andrius Antanaitis (Subaru Impreza), antras – Tomas Markelevičius, trečias – Arūnas Vitkevičius.

Martynas Kavaliauskas (Toyota GR Yaris) su geriausias OC klasėje – jis aplenkė Edviną Sabalį bei Darių Morkūną. Moterų klasėje nugalėjo Justė Strups (Mazda MX5), už jos išsirikiavo Rūta Markelevičienė ir Augustė Rupšytė. Agnius Narbutas (Honda Civic) buvo geriausias tarp jaunių, o Arūnas Vitkevičius (Subaru Impreza) – svečių.

Paskutinis, šeštasis, čempionato etapas vyks spalio 22 dieną Kelmėje.