Savaitgalį įvyksiančiame „Riga Summer Race“ – beveik 2000 kilometrų, lenktynių žvaigždės ir pati įvairiausia technika

Visai priartėjus penkmetį švenčiančiam „Riga Summer Race“, jau nesunkiai galima pamatyti, kiek daug vienas savaitgalis turi pasiūlyti automobilių sporto mėgėjams. Latvijos, Estijos bei Lietuvos čempionatų įskaitos bei Baltijos šalių ir Startline Lietuvos endurnace čempionatai atrodo sulaukę kur kas daugiau dėmesio nei sezonai prieš tai. Net ir sausi statistiniai skaičiai atrodo be galo daug žadantys: per savaitgalį, vien lenktynių metu, bus įveikti vos ne 2000 km kilometrų su pačia įvairiausia technika – pradedant „žiguliais“ ir baigiant Lamborghini Gallardo.

IMG_4282

Lenktynėse – 8 šalys ir dominuojantys BMW markės automobiliai. Jau rytoj iš pat ryto Rygos „Bikernieki“ trasoje rinksis dalyviai iš mažiausiai 8 šalių. Be jau įprastų vėliavų šalia dalyvių pavardžių, kaip kad Baltijos šalių čempionate dalyvaujantys mūsų tautiečiai, latviai ir estai, šio savaitgalio lenktynėse pasirodys svečiai iš gretimos Suomijos, kaimynės Švedijos, Baltarusijos, Rusijos ir netgi Prancūzijos. Visi dalyviai starto tiesiojoje rikiuosis skirtingu laiku ir su labai skirtinga technika: kas ruošiasi šio savaitgalio renginyje dominuosiantį BMW markės automobilį, o kas – jau retai mažamečio atpažįstamą Volgą ar populiariai vadinamą „žiguliuką“. Vienas tokių – ir lietuvaitis, jau nebe pirmą sezoną dalyvaujantis ir Adomas Petrovas. Šis lenktynininkas, šluodami apdovanojimus istorinių automobilių serijos lenktynėse, garsina Lietuvos vardą jau toli gražu nebe vienerius metus.

Valle_Makela

Trumpųjų nuotolių lenktynių – Baltijos ir Lietuvos šalių čempionatų – dalyvių technika kardinaliai skiriasi. Vien šios serijos lenktynėse starto tiesiojoje rikiuosis mažiausiai 4 BMW M3 automobiliai. Kitokią, nei ši vokiška technika, pasirinkę lenktynininkai tik dar labiau džiugins akį: tarp tokių – ir Lietuvos lenktynininkai Ernesta Globytė su Ginetta G50 bei Egidijus Valeiša su Porsche 911 GT3. Pastarasis automobilis per savaitgalį trasoje matysis toli gražu ne kartą. Techniniai nesklandumai komandai sutrukdė startuoti 4h lenktynėse pirmojo etapo metu dar sezono pradžioje „Auto24RIng“ trasoje Estijoje. Belieka tikėtis, kad jokie netikėtumai nepakiš kojos ir bus galima stebėti, ką šis „vokiškas žvėris“ turi parodyti šešių valandų lenktynių metu.

Lithuania INC picture

Ypatingo dėmesio turėtų susilaukti svečias iš Suomijos Valle Makela, Bikerniekų BTC serijoje dalyvausiantis su Lambroghini Gallardo GT3. Šio lenktynininko ir automobilio tandemui šioje trasoje – debiutas. Tiesa, sportininkas – puikiai žinomas automobilių sporto visuomenės narys, laimėjęs ne tik „Formula Ford Britain“  seriją, bet ir dalyvavęs prestižinėse FIA WTCC lenktynėse.

„ENEOS 6H“ lenktynėse – bene 878 lenktynių kilometrai ir 16 lietuvių komandų. Tai – kiek ilgesnės, nei įprasta, Baltijos ir Startline Lietuvos Endurance čempionato lenktynės. Ir panašu, kad jos bus ne tik ilgesnės, bet ir tikrai įdomios. Startline Lietuvos endurance čempionato įskaitoje dalyvausiančios net 16 komandų sudaro ir didžiąją visų „ENEOS 6H“ lenktynių dalyvių. Iš viso starto tiesiojoje rikiuosis 22 komandos.

Ganėtinai įdomu tai, kad net 14 iš visų ilgųjų nuotolių komandų dalyvių lenktynėms ruošia BMW markės automobilius, kurių galima rasti vos ne visose įskaitinėse klasėse. Net 7 iš 8 „Diesel“ klasės dalyvių – BMW ir vienas Volkswagen „šeimos“ atstovas.

LIthuania INC PGMRotoma Racing

Praeito sezono čempionė – „Rotoma Racing“ – komanda stiprina pajėgas. Vienais favoritų jau sezono pradžioje buvo laikoma „Rotoma Racing“ komanda, praeitais metais tapusi vienvaldžiais lyderiais tiek savo klasėje, tiek absoliučioje įskaitoje. Šiais metais startavę su daug naujesne technika ir pakeitę ne tik automobilį, bet ir klasę iš A3000+ į GT. Pirmojo etapo metu susidūrę su techniniais nesklandumais ir praradę svarbią poziciją lenktynėse bei Baltijos ir Startline čempionatuose,  „Riga Summer Race“ renginyje pasirodys kiek kitokiu sąstatu, nei įprasta. Už piloto vairo bus galima išvysti ne tik Robertą Graudinį, bet ir greitą Latvijos lenktynininką Konstantin Calko bei Roką Steponavičių, lenktynėse atstovausiantį dvi komandas: šią ir dyzeliniu kuru varomų automobilių klasės įskaitoje važiuojančią „Telšių Statyba“ komandą.

Detalus renginio tvarkaraštis publikuojamas organizatorių internetinėje svetainėje www.batcc.eu bei jų socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje.

Inga Juškevičiūtė

Nuotraukos  – organizatorių ir ENEOS 1006 km lenktynių akimirkos.


Į viršų ↑
loading