Rugpjūčio pabaigoje į Bikerniekų trasą grįžta „ENEOS Riga Summer Race“ automobilių fiesta

Jau šeštus metus iš eilės rugpjūtį į Rygos Bikerniekų trasą lenktynininkus kviečia dalyvių itin mėgstamas „Riga Summer Race“ festivalis. Tiesa, naujo partnerio dėka šiais metais festivalio pavadinime atsirado ir „ENEOS“. Rugpjūčio 19-20 dienomis būsiančiame renginyje įvyks net 10 skirtingų automobilių klasių bei varžybų įskaitos. Pastarosios apims išties platų spektrą – nuo istorinių „Volga“ ir „Volga 406“, „VAZ“ (1600 ir 1300), ir „Moskvich“ automobilių, iki Legendų ir egzotiškųjų „Formula Mondial“ ir „Formula Easter“ bei gausiomis lietuvių sportininkų  pajėgomis užpildytuose BaTCC ir BEC 4 H čempionatuose.

2807171114-riga-summer-race

BEC 4H čempionate – nauji lyderiai.

Būtent BEC 4H („Baltic Endurance 4 hours Championship“ – 4 valandų Baltijos ištvermės lenktynių čempionato) įskaitoje taškus dalyviai rinkosi ir Palangoje liepos pabaigoje vykusių lenktynių metu. Po keturių valandų važiavimo, BEC 4H čempionate lyderio poziciją užsitikrino „Skuba Dream“ komanda ir jų „Porsche 911 GT3 997“: jie jau buvo įveikę 167 lenktynių ratus. Antroje vietoje liko „Nero-GSR Racing Team“, ne vieną dalyvių komandą nustebinusi ne tik savo „VW Golf GTI TCR“, bet ir puikiu komandos susidirbimu ir pasirodymu: po keturių lenktynių valandų jie buvo įveikę 161 lenktynių ratą. Trečiąją vietą absoliučioje įskaitoje užsitikrino „Rotoma Racing“ komanda ir jų „BMW M3“: šią komandą nuo antrosios vietos skyrė vos kelios šimtosios minutės dalys. GT klasėje už „Skuba Dream“ ir „Rotoma Racing“ komandų liko „Lexus Team LT“: pastarajai lenktynių metu koją kišo techniniai nesklandumai.

2807171114-btc

Po trijų įvykusių etapų, BEC 4H čempionate tiek A3000+ klasėje, tiek absoliučioje įskaitoje lyderio poziciją užima ne kas kitas, o „VW Golf GTI TCR“ ir „Nero – GSR Racing Team“, už jų – tas pats puikų rezultatą Palangoje pademonstravęs „Porsche 911 GT3 997“, atstovaujantis „Skuba Dream“ komandą, o tretieji absoliučioje čempionato suvestinėje – „Rotoma Racing“ komanda. Šioje čempionato įskaitoje dalyvaujančioms komandoms ginklų sudėti dar neverta: be „ENEOS Riga Summer Race“ jų laukia dar vienas etapas Estijoje.

2807171114-volga

„ENEOS Riga Summer Race 2017“ žiūrovams – rekordo siekimas.

Apart ilgo čempionatų sąrašo ir dalyvių iš Baltijos šalių, Skandinavijos, Rusijos bei centrinės Europos, organizatoriai  žiūrovams ruošia dar vieną staigmeną: renginio metu bus siekiama šonaslydžio – „drift“ – greičio rekordo. Tokia misija bus patikėta sportininkui Kristaps Bliušs ir jo 1000 arklio galių turinčiam automobiliui. Pastarųjų tendemas rekordo sieks važiuojant legendiniu Bikerniekų trasos „Ąžuolo“ posūkiu. Būtent čia užfiksuojamu greičio rekordu norima pradėti „Drift King of Speed“ („Šonaslydžio greičio karaliaus“) taurės kelionę.

2807171114-k-blušs

Kristaps Bliušs pasirodymu džiugins tiek šeštadienį, tiek sekmadienį, pietų pertraukos metu. Tuo tarpu, dalyvių jau penktadienį Rygos Bikerniekų trasoje laukia treniruotės bei registracija. Šeštadienį vyks treniruotės bei kvalifikaciniai važiavimai ir BEC 4 valandų lenktynės, na, o sekmadienį laukia Baltijos šalių čempionato dalyvių (BTC), „Formula“, „Legendų“, „Volgų“ bei „VAZ“ automobilių važiavimai.

2807171114-legends

Detalesnę informaciją apie renginį, dalyvius ir pilną tvarkaraštį galima rasti čempionatų organizatorių oficialiame internetiniame puslapyje http://batcc.eu/2017/07/11/eneos-riga-summer-race/.

Paruošė: Inga Juškevičiūtė automoto.projektai@gmail.com +370 618 40711

Nuotraukos: lenktynių serijų organizatorių.


Į viršų ↑
loading