Rokas iškovojo pasaulio čempiono titulą, užsienyje mūsų šalies sportininkai lipo ant podiumų, o Lietuvoje Slalomo bei Baja atstovai uždarė sezoną

Rokas – pasaulio čempionas!

Andalūzijoje, Ispanijoje, baigėsi Pasaulio ralio-reidų čempionatas, o jame puikiai pasirodė T4 įskaitoje važiuojantis Rokas Baciuška.

„Mes tai padarėme! Pasaulio čempionai! Neabejotinai, tai pati svarbiausia, bet ir pati sunkiausia pergalė mano gyvenime. Trūksta žodžių apsakyti jausmams. Šiandien tiesiog mėgavausi paskutiniais Andalūzijos ralio kilometrais“, – po varžybų džiaugėsi Rokas.

Paskutinę varžybų dieną lietuvis finišavo penktas, tačiau susikrautos persvaros užteko likti pirmam bendroje T4 įskaitoje. Tai vienas geriausių pasiekimų Lietuvos autosporto istorijoje.

Lietuviai antradienį išvyksta į Olimpiadą

Šią savaitę Prancūzijoje, Paul Ricard trasoje, prasideda antrieji „FIA Motorsport Games“. Lietuvą atstovaus devyni sportininkai, o šiandien mes kviečiame susipažinti su keturiais iš jų. Adrijus Rimkevičius dalyvaus karting sr disciplinoje, Eimantas Navikauskas ir Jonas Gelžinis – GT, o Benediktas Čirba – drifto.

Adrijus Rimkevičius https://youtu.be/VlPbqwLY3_0

Eimantas Navikauskas ir Jonas Gelžinis https://youtu.be/6wFJrjQEm8U

Benediktas Čirba https://youtu.be/aodZ930uhg0

Verta paminėti ir tai, jog sekmadienį vėlai vakare iš organizatorių gavome pranešimą, jog mūsų šalies atstovas pakviestas dalyvauti žiniasklaidos, media taurėje. Pirminiais duomenimis, žurnalistai varžysis esporto, slalomo bei kartingų rungtyse, o Lietuvą atstovauti planuoja mūsų videografas Gediminas Sriubas.

Slalomo, esporto, karting jr ir GT sprint disciplinų pristatymus galite pasižiūrėti čia:

Evelina Drilingienė ir Vytis Pauliukonis: https://youtu.be/-3lXQL2bPdo

Tauras Gudzinavičius: https://youtu.be/NSFoWJlLWh8

Markas Šilkūnas: https://www.youtube.com/watch?v=1f1UlpAmd_0

Julius Adomavičius: https://www.youtube.com/watch?v=PvA4Ial6WvU

Rytoj anksti ryte Lietuvos delegacija išskrenda į Marselį, kur trečiadienį vyks oficialus Olimpiados atidarymas, techninės bei sportinės komisijos. Pirmosios treniruotės prasidės ketvirtadienį.

Lietuvos rinktinė visų žaidynių metu puošis išskirtinėmis, ekologiškomis Tūta aprangomis.

Taip pat kviečiame sekti Lietuvos Automobilių Sporto Federacijos Youtube, Facebook bei Instagram paskyras – jose rasite pačias karščiausias naujienas.

Karklys – ant podiumo

Vokietijos ADAC TCR čempionate besivaržantis Jonas Karklys vėl lipo ant podiumo. Paskutinio etapo pirmose varžybose, Hokenheimo trasoje, lietuvis ne tik iškovojo pirmą vietą kvalifikacijoje, bet ir sugebėjo finišuoti trečias bei iškovojo septintą podiumą sezone.

Metinėje įskaitoje Jonas surinko 255 taškus ir užėmė ketvirtą vietą.

„Esu labai patenkintas sezonu. Pavyko pademonstruoti puikų greitį ir kovoti su geriausiomis komandomis bei lenktynininkais. Keletas gedimų ir kitų nesėkmių neleido pakilti aukščiau bendroje įskaitoje, tačiau jau turime žiūrėti į ateitį“, – sezoną reziumavo J. Karklys.

Mugello trasoje – Paul August podiumas

Italijoje prizininkų šampanu laistėsi dar vienas lietuvis. Aštuntojo sezono etapo antrose savaitgalio lenktynėse Paul August iškovojo trečią vietą Italijos Gran Turismo čempionato AM įskaitoje. Šiose varžybose mūsų šalies sportininkas važiuoja Lamborghini Huracàn automobiliu.

Lietuvos drifteriai dalyvavo varžybose Kipre

Gediminas Levickas ir Sandra Janušauskaitė šį savaitgalį buvo nuvykę į Kiprą, kuriame vyko „Drift Kings International series“ čempionato superfinalas. Varžybose dalyvavo 36 sportininkai iš Kipro, Graikijos, Lenkijos, Čekijos, Rumunijos bei Lietuvos. Gediminas kvalifikacijoje užėmė 10 vietą, Sandra – 27-ą ir abu pateko į porinius važiavimus.

Top 32 kovose G. Levickas nugalėjo Vasilis Christoforou, o S. Janušauskaitė nusileido šeštą vietą kvalifikacijoje užėmusiam Simos Tikis, kuris nukeliavo iki pat finalo. Gediminas įveikė savo varžovą Top 16 etape, tačiau ketvirtfinalyje sugedus reduktoriui pasitraukė iš kovos dėl pergalės.

„Varžybos buvo labai smagios, ir nors aš esu labai priekabi, galiu pasakyti, jog jos buvo puikiai organizuotos“, – po varžybų mintimis dalinosi Sandra.

Kuršėnuose vyko elektromobilių lenktynės

Kuršėnų autodrome vyko 24 valandų trukmės elektromobilių lenktynės, o dėl nugalėtojų vardo varžėsi 11 komandų ir 54 sportininkai. Pirma finišo liniją kirto Solitek Nova komanda su Tesla Model 3 už kurios sėdėjo Antanas Juknevičius, Kęstutis Stasionis, Artūras Stelionis bei Vidas Buzas.

Vos trimis ratais atsiliko Antėja Racing Team su Opel, kurie 1,5 minutės aplenkė Cupra Team by Autojuta komandą.

Kelmėje baigėsi slalomo čempionatas

Kelmėje vyko paskutinis, šeštasis, Lietuvos automobilių slalomo čempionato etapas. FWD klasėje nugalėjo Agnius Narbutas su Honda Civic, antras liko Artūras Kupčius, trečia – Rūta Markelevičienė. RWD klasėje dominavo Mazda MX-5 vairuojantys sportininkai: Darius Morkūnas buvo pirmas, už jo išsirikiavo Alfredas Štaras ir Karolis Šližauskas.

AWD podiumas atrodė taip: Martynas Kavaliauskas (Toyota GR Yaris), Tomas Markelevičius, Arnoldas Bačelis. Darius Morkūnas taip pat buvo geriausias OC klasėje, jis aplenkė Karolį Šližauską ir Rytį Jankevičių.

Moterų klasės podiumas atrodė taip: Rūta Markelevičienė, Justė Strups, Gintarė Kisielienė. Jaunių klasėje niekas neprilygo Agniui Narbutui, kuris aplenkė Kornelijų Poškų ir Arną Jaką. Rytis Jankevičius

(Mazda MX-5) su geriausias tarp svečių, jis už savęs paliko Saulių Biliūną ir Ruslaną Filatovą.

Baja taurė uždaryta Panevėžyje

Šiaurės Lietuvoje įvyko paskutinis Lietuvos Baja (Rally raid) taurės etapas. Adventure klasėje nugalėjo Mindaugas Aškelėnas ir Raminta Grigaitytė – sportininkai trasoje užtruko 4 val 25 min 19.54 s. Kiek daugiau nei minute atsiliko Jonas ir Vytautas Venclovai, o Marius Goštautas ir Vaidas Virbalas finišavo trečioje vietoje.

Svečių klasėje pirmi finišavo Ieva Narauskaitė ir Virginijus Narauskas, kurie už savęs paliko Nerijų Adomavičius su Arnoldu Pauša. Edgars Ivanovskis ir Rytis Marcinkevičius buvo klasifikuoti trečioje vietoje.


Į viršų ↑
loading