Ralis baigėsi, prasideda ralis

Ką tik finišavos didžiausia Lietuvoje 2016 m. ralio fiesta “Žemaitijos ralis 2016”, o jau liepos 16 dieną netoli Šiaulių esančių Kurtuvėnų apylinkėse vyks Lietuvos ralio sprinto čempionato ir Latvijos ralio sprinto čempionato 4-ųjų etapų ralio lenktynės “Kurtuvėnai 2016″. Jas organizuoja sporto klubas „Rally 4 Fun“. Tai pirmas tokio lygio renginys, kurį imasi organizuoti ši ralio entuziastų komanda vedina lenktynininko Eugenijaus Andrulio.

Rally Kurtuvenai logo

Rally sprint “Kurtuvėnai 2016” tai 8 greičio ruožai, kurie drieksis tik žvyriniais kelias, bendras greičio ruožų ilgis – kiek daugiau nei 50 km. Sportininkai du greičio ruožus turės įveikti po du kartus, du – po vieną kartą, o dalis 6 ir 8 greičio ruožų trasų – kartosis, tačiau ruožai nebus identiški.

13433114_1726589207557734_158542716828977448_o

Ralį “Kurtuvėnai 2016” organizuoja sporto klubas “Rally 4 Fun”, kurio prezidentas jūs esate. Papasakokite plačiau, koks tai renginys?

Rali sprintas yra klasikinis ralis, tik sprinte sportininkai važiuoja mažiau kilometrų nei ralio varžybose. Pats Lietuvos ralio sprinto čempionatas savo istoriją pradėjo vos prieš kelerius metus, bet jis visuomet būdavo jungiamas prie Lietuvos ralio čempionato A lygos kur sprint dalyviai tiesiog įveigdavo dalį tų pačių trasų kaip ir čempionato dalyviai. Šiemet Lietuvos automobilių sporto federacijos sprendimu pirmieji metai, kai šie du čempionatai yra vienas nuo kito atskirti. Kadangi „Kurtuvėnai 2016“ tai ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos rali sprinto čempionato etapas, tai dalyvių čia nusimato tikrai nemažai ir tikrai stiprių. Todėl čia bus į ką žiūrovams paganyti akis, o sportininkams bus su kuo konkuruoti.

13235361_838505879582921_8699917545835761598_o

Eugenijau, pats ne tik organizuojate ketvirtąjį 2016-ųjų Lietuvos ralio sprinto čempionato etapą, bet esate ir aktyvus varžybų dalyvis, sėsiantis prie automobilio vairo. Atskleiskite, kas sunkiausia imantis atsakomybės suorganizuoti tokį masinį auto sporto renginį?

Sunkiausia yra susirinkti reikalingą biudžetą. Kainuoja viskas, pradedant žiūrovų bei ralio dalyvių saugumo užtikrinimu, visos raliui reikalingos infrastruktūros įrengimu ir kelių remontu pasibaigus raliui. Viskas kainuoja, o verslas lėšomis nesišvaisto, todėl reikia įdėti daug mūsų klubo lėšų, daug dirbti ir stengtis, kad po metų kitų, verslas supras ralio svarbą Lietuvos gyvenime ir geranoriškai prisidės prie renginių organizavimo. Čia kaip liaudis sako, „lazda turi du galus“, kol nėra rėmėjo, sunku surengti kokybišką renginį, kol nesurengsi kokybiško renginio, nebus rėmėjo. Iš visų jiegų stengemės suorganizuoti tikrą šventę, o ne tik paprastą pasivažinėjimą o po jo taurių ir diplomų išsidalijimą.

A5__5540 (580x384)

Kiek dalyvių, žiūrovų planuojate sulaukti?

Kadangi renginys nemokamas, ar daug bus žiūrovų, priklausys nuo oro. Jei oras bus geras, manau, kad Kurtuvėnai sulauks kelių tūkstančių ralio entuziastų armijos iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. Na o varžybose dalyvauti planuoja per 5 dešimtys ekipažų.

Ralis, kaip sportas, ar tai lietuviams įdomus?

Žiūrovas dažniausiai pats neatsiranda, jį reikia ugdyti. Jei visus ralio etapus rodytų per televiziją, taip kaip krepšinį ar futbolą, žiūrovų žinoma būtų daugiau. Kita vertus, ralis vis tiek turi savo žiūrovą, tą mūsų pačių gretose vadinamą benzingalvį, ir bent jau man žinoma statistika skelbia, kad auto sportas yra trečia sporto šaka pagal populiarumą Lietuvoje po krepšinio ir futbolo. Tik va auto sportas yra labai plati sąvoka, tai ir žiedas, rally reidas (Dakaro maratonas) ir krosas ir žinoma viso auto sporto motina – klasikinis ralis. Mūsų žmonės dažnai neskiria kardinaliai skirtingų auto sporto šakų, bet mes visi – ralio mylėtojai, stengėmės papasakoti ką gi mes čia veikiame ir kuo tai įdomu. Prie to kiek vangiai, bet vis daugiau ir daugiau prisideda mūsų žiniasklaida. Dar prieš kelis metus niekas nerašė ir nerodė ralio, šiandien jau „Žemaitijos ralį“ galima buvo stebėti gyvai per DelfiTV, o ir rašoma gerokai daugiau apie šią sporto šaką. Žodžiu populiarėja ralis. Tiesa, ralį reikia mokėti žiūrėti, nes atvykus į vietą kur patogu privažiuoti automobiliu, bet kurioje mažai ralio veiksmo, pro šalį pralekiantys automobiliai didelio įspūdžio nepalieka, todėl reikia daug dėmesio skirti rekomendacijoms kur žiūrėti ralį, ten bus tikrai įdomiau.

A5__6914 (1080x715)

Visi kas neabejingas automobiliui ir greičiui laukiami liepos 16 d. Šiaulių apylinkėse vyksiančiose rali sprinto varžybose „Kurtuvėnai 2016“, renginys žiūrovams nemokamas.

Mindaugas Malcevičius / N40 vyrų autoklubas


Į viršų ↑
loading