Ralio sirgaliams – dzūkiški galvosūkiai

Paskutinysis šiųmetinio ralio čempionato etapas tradiciškai vyks Lazdijų ir Druskininkų apylinkes apraizgiusiuose keliuose, tačiau skirtingai nei ankstesniais metais „Rally Classic 2016“ pažers siurprizų tiek sportininkams, tiek žiūrovams.

Didesnioji dalis greičio ruožų net seniems ralio vilkams bus visiškai nepažįstami. Taip nutiko dėl birželio viduryje Dzūkijoje praūžusios audros – būtent Druskininkams teko stipriausi vėtros kirčiai, išvartę medžius milžiniškuose miško plotuose. Pradėjus likviduoti šios stichinės nelaimės padarinius atsitiko dar viena bėda: miškovežiai itin stipriai suardė miško keliukus, kuriais driekėsi dalis „Rally Classic“ trasų. Rudeniop šio etapo organizatorių komanda atvykusi dėlioti sportinės programos akcentų buvo priversta konstatuoti, kad šiuo metu ralis čia neįmanomas. Tačiau ir tai dar ne viskas. Keletą pastarųjų savaičių šį regioną skalbusios stiprios liūtys dramatiškai apgadino ir kai kurias naujai parinktas greičio ruožų atkarpas, todėl būtina arba jas remontuoti arba dar kartą koreguoti.

a5__0967

„Ralio išvakarėse visada beprotiškai daug darbo, visgi šįkart dėl „force majeure“ streso porcija kaip niekada didelė. Manau, kad svarbiausias problemas išsprendėme, ir kad lenktynininkai jokių nepatogumų nepatirs. Greičiau priešingai – naujuose „dopuose“ bus dar daugiau tramplinų, siaurų, sudėtingų, vairavimo technikos požiūriu labai įdomių vietų. Galiu garantuoti, kad šiuo metu jų niekas nėra išmokęs mintinai, todėl intriga bus didesnė, o tikri ralio profesionalai čia lėkdami galės atskleisti savo meistriškumą ir mėgautis važiavimu. Deja, žiūrovams žinios liūdnesnės – daugelis tokių greičio ruožų atkarpų yra gana sunkiai pasiekiamos ir net jas pasiekus dėl prasto matomumo mėgautis reginiu vargu ar pavyks. T. y. galima sakyti, kad šįkart „Rally Classic“ labiau orientuotas į sportininkus, bet ne žiūrovus. Todėl visiems ištikimiausiems automobilių sporto fanams nuoširdžiai patariu atsižvelgti į organizatorių pateikiamas rekomendacijas ir važiuoti į žemėlapyje pažymėtas žiūrovų zonas: ten patekti lengviau ir patogiau, o stebėti veiksmą trasoje įdomiau“, – atviravo „Rally Classic“ architektas Jonas Balčiūnas.

a5__0988

Po visų priverstinių korekcijų baigiamojo šių metų čempionato etapo „meniu“ numatyti 8 greičio ruožai, kurių bendras ilgis 89 km (iš viso sportininkams teks įveikti 212 km). Pirmuosius tris GR, išsidėsčiusius tarp Leipalingio, Veisiejų ir Seirijų, visas ralio karavanas įveiks du kartus. Atkeliavus į šį „trikampį“ ir palikus automobilį tokioje vietoje, iš kurios galima nesunkiai išvažiuoti, gali pasigrožėti varžybomis mažiausiai iš dviejų-trijų įdomių taškų.

gr-1-4

1 – 4 GR, netoli Varnėnų kaimo, bus 5,67 km ilgio. Žiūrovams rekomenduojama rinktis žvyrkelio-asfalto-žvyrkelio jungtį, esančią už gero kilometro nuo starto. Eismas čia bus ribojamas nuo 11:20, o pirmas automobilis pasirodys apie 12:20 (pirmojo rato metu).

12,5 km ilgio 2 – 5 GR, pakrikštytas „Smarliūnų“ vardu, turi penkias ralio fanams patrauklias vietas. Viena įspūdingiausių – penkių tramplinų su posūkiais virtinė, netoli Sakniavos kaimo. Čia matoma net 800 m. atkarpa.  Automobilius rekomenduojama palikti ant pagrindinio kelio, nuo kurio būtų galima bet kada pervažiuoti į 3 – 6 GR vietą netoli Rusonių. Eiti iki šių „trampliniškių“ reikia viso labo apie 400 metrų.

Šios GR viduryje yra dar dvi nesunkiai pasiekiamos vietos Bestraigiškės miške ir netoli tokio pat pavadinimo kaimo: jose dideliu greičiu lekiantys sportiniai automobiliai turės įveikti 90 laipsnių sankryžas.

Ralio organizatoriai rekomenduoja rinktis žiūrovų zoną prie Bukaučių kaimo – čia yra keletas tramplinų ir įdomių posūkių. Tiesa, matomumas nėra itin geras. Įvažiuoti į šį GR galima iki 11:40. Pirmasis „kovinis“ automobilis iš „Smarliūnų“ starto pajudės 12:40.

gr-2-5-ir-3-6

3 – 6 greičio ruožas (9,7 km) turi tris vietas, kurios turėtų sulaukti daugiausia žiūrovų dėmesio. Maždaug už 800 m. nuo starto per kalvas vingiuotas kelias suka į siaurą keliuką. Palikus automobilį Vainiūnų miestelyje (jo garbei pavadintas šis GR) vėliau bus galima bet kada pervažiuoti į kitą vietą.

Kita organizatorių rekomendacija – rinktis zoną viduryje „Vainiūnų“ GR, kur iš plataus žvyrkelio su greitais posūkiais, automobiliai turės pataikyti į labai siaurą keliuką. Kaip šį „aštrų“ uždavinį įveiks sportininkai puikiai matosi nuo gerta esančios kalvelės.

Trečiasis dėmesio vertas taškas – Jovaišų miestelyje po ilgos tiesiosios laukianti greičio gesinimo zona. Įvažiuoti į šį GR būtina iki 12:05, o pirmieji sportiniai automobiliai pasirodys lygiai po valandos.

gr-7-ir-8

Septintojo GR startas (19:05) ir finišas visiškai greta Kapčiamiesčio – čia sportininkai rungsis jau sutemus, todėl visą 7,46 km ilgio trasą turėtų sukarpyti papildomai automobilius apkarstytais žibintais. Organizatoriai viena patraukliausių žiūrovams vietų vadina tašką už gero kilometro nuo starto netoli Dumblio ežero: čia ilgas kairysis posūkis su dviem tramplinais, už tiltelio pereinantis dešinį posūkį. Dar viena patogi vieta GR viduryje prie „klasikinės“ sankryžos, kai po greitos ir plačios atkarpos reikia nerti į siaurą keliuką.

greicio-ruozai

Pats ilgiausias (25,8 km) ir sunkiausias GR „pasiskolintas“ iš prieš porą metų Lietuvoje viešėjusio WRC karavano programos. Sportininkams jis neabejotinai bus įdomus ir sunkus, tačiau žiūrovams rasti patogią vietą tarp Kapčiamiesčio ir kelio Leipalingis-Druskininkai, gana keblu. Dauguma posūkių, kuriuose teoriškai turėtų būti kuriami akiai patrauklūs reginiai, tamsoje (beje, šis GR pavadintas „Juoda naktis“) bus sunkiai matomi. Be to, net ir prasibrovus į GR vidurį, vėliau reiktų susitaikyti su tuo, kad pamatyti pompastišką ralio nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją prie viešbučio „Europa Royale“ ar gauti žiūrovams numatytų prizų, bus neįmanoma.

Tekstas: Renaldas Gabartas, N40 vyrų autoklubas


Į viršų ↑
loading