Prasidėjo registraciją į prestižinį rali „Aplink Lietuvą 2024“

Beveik šimtmetį skaičiuojantis ralis „Aplink Lietuvą”, šių metų rugpjūčio 2-4 d. sukvies dalyvius kovoti dėl garbingiausio Lietuvos automobilių sporte apdovanojimo – Lietuvos Respublikos Prezidento taurės. Tolimais 1931 m. startavusios varžybos, kurios tuo pačiu pažymėjo oficialią automobilių sporto Lietuvoje pradžią, per savo istoriją tapo vienomis prestižiškiausių varžybų šalyje. Tai unikalios lenktynės, kuriose patys įvairiausi automobiliai vairuojami tiek mėgėjų, tiek profesionalų varžosi įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose.

Trisdešimt trečią kartą vyksiantis Ralis „Aplink Lietuvą” startuos 2024 m. rugpjūčio 2 dieną. Iš pradžių sportininkai nuo ankstyvo penktadienio ryto susirinks ralio štabe, kuris įsikūręs nuostabaus grožio VDU Botanikos sode. Jame bus sutvarkyti visi administraciniai reikalai bei patikrinta lenktynininkų technika. Susitvarkius formalumus, varžybos startuos iškilmingoje ceremonijoje prie Kauno šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, dar geriau žinomu kaip Kauno Soboru. Būtent čia prasidės trijų dienų greičio kelionė, kurioje dalyviai meistriškumą išbandys trisdešimt dvejuose greičio ruožuose. Rungtys vyks puikiose reprezentacinėse vietose kaip autodromai, žiedinės trasos, geriausi Lietuvos kartodromai bei miestų centrai. Tai yra vienetinė galimybė išbandyti save geriausiuose Lietuvos kartodromuose bei žiedinėse trasose, kas įprastai kainuoja brangiai arba ten patekti net nėra galimybės. Taip pat į maršrutą įeina 15 miestų, tarp kurių tokie kaip Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Šiauliai, Rokiškis, Anykščiai ar Trakai.

Šių varžybų unikalumas slypi ir tame, jog čia galima dalyvauti bet kokiu automobiliu – nuo istorinio iki naujutėlaičio, ką tik išvažiavusio iš salono. Tai reiškia, kad dalyvavimui tinka ne tik sportui ruošti, bet ir kasdieniniai automobiliai, kurie lengvai ras vietą vienoje iš 12 ralio įskaitų. Specialiai atrinkti greičio ruožai vyks tik ant asfalto, sulyginant galimybes bei saugant dalyvių techniką. Lygiai taip pat ir su vairuotojais – gali varžytis tiek mėgėjai, tiek profesionalai, taip pat yra išskirtos atskiros įskaitos moteriškiems ekipažams, žmonėms su negalia bei jaunimui, tad dalyvauti gali visi norintys automobiliu patirtį šį unikalų nuotykį. Po trijų dienų nuotykių bei iššūkių, ralis finišuos prie Prezidentūros Vilniuje, kur greičiausiam ralio „Aplink Lietuvą” ekipažui bus įteikta Lietuvos Respublikos Prezidento taurė iš paties Prezidento rankų.

Ralio „Aplink Lietuvą” programa susidaro iš trijų dienų. Kaip jau minėta, nuo ankstyvo penktadienio ryto varžybos prasidės Kaune. Iš laikinosios sostinės dalyviai pajudės į pirmuosius greičio ruožus ir dieną pabaigs Zarasų rajone. Antroji ralio diena prasidės Rokiškyje, o pasibaigs Smalininkuose aplankant Kupiškį, Panevėžį, Šiaulius, Kelmę bei Tauragę. Trečioji, paskutinė bei trumpiausioji diena prasidės legendiniame Nemuno Žiede ir sportinis kanalas pasieks sostinę bei S.Daukanto aikštėje įsikūrusią Lietuvos prezidentūrą, kur įvyks šio ralio apdovanojimai.
Papildomi nuostatai, kuriuose bus galima susipažinti su ralio „Aplink Lietuvą” detalėmis išsamiau, bus paskelbti 2024 m. gegužės 2 dieną raceadmin.eu portale, tą pačia dieną startuos ir registracija į varžybas.


Į viršų ↑
loading