Pirmąkart Lietuvos istorijoje – virtualus ralio čempionatas

Prasidėjo registraciją į pirmąjį Lietuvos istorijoje virtualaus ralio čempionatą. Drauge su Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) organizuojamos pirmenybės turės „Skuba e-LARČ“ pavadinimą ir atkartos realaus Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) kalendorių. Virtualaus čempionato etapai vyks savaitę prieš realius etapus. Varžybose dalyvauti galės kiekvienas užsiregistravęs virtualių lenktynių gerbėjas. Pagrindiniai čempionato privalumai – nemokamas dalyvavimas ir galimybė dalyvauti tiesiai iš namų.  

„Galiu drąsiai teigti, jog su virtualiu ralio čempionato startu Lietuvos automobilių sporto federacija žengia svarbų žingsnį – toliau plėtoja virtualaus autosporto sistemą, kurią nuo šiol sudarys įvairios disciplinos. Dar ne taip seniai startavome su virtualių žiedinių lenktynių čempionatu „Neste Dream 2 Drive“, o nuo kito sezono virtualioje erdvėje pasivaržyti progą turės ir ralio mylėtojų bendruomenė. Esu įsitikinęs, jog ši nauja terpė suteiks naudos sportui, sudominant jaunąją kartą bei pastebint talentus, turinčius potencialo tapti ateities čempionais realiame automobilių sporte. Džiaugiuosi, kad LASF narių ir iniciatyvaus jaunimo dėka žengiame koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis automobilių sporte“, – kalbėjo LASF prezidentas Romas Austinskas.

Idėja organizuoti oficialų Lietuvos virtualaus ralio čempionatą gimė ralio bendruomenės „RBR-LT“ bei automobilių sporto klubo „4Race“ dėka. Pastaroji geranoriškai priėmė virtualaus ralio bendruomenės idėją ir prisidėjo prie jos įgyvendinimo. Tuo tarpu „RBR-LT“ patirtis byloja už save – savo vardu pavadintas virtualaus ralio pirmenybes organizuoja jau tryliktus metus iš eilės. Žengti kitą žingsnį ir tapti oficialiu Lietuvos čempionatu nuspręsta reaguojant į sparčiai populiarėjantį elektroninio sporto segmentą bei Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) pripažinimą.

„Skuba e-LARČ“ etapai bus organizuojami likus savaitei iki realaus ralio etapo, puikiai visiems pažįstamo, neabejotinai – paties tikroviškiausio ralio simuliatoriaus „Richard Burns Rally“ platformoje. Tai laiko patikrintas ir visuotinai pripažįstamas produktas, kuris yra aktyviai atnaujinamas pasaulinės bendruomenės. Jį naudoja nemažai lenktynininkų, trenerių, taip pat ir „Simuliatorių akademija“, iš kurių išgirstame daug teigiamų atsiliepimų“, – teigė vienas iš čempionato organizatorių Ignas Augustonis.

Pagrindinis projekto partneris „Skuba“ yra aktyvus Lietuvos automobilių sporto dalyvis. Šios komandos automobilius galima sutikti Lietuvos ralyje, taip pat žiedinių lenktynių trasose, įskaitant garsiąsias 1000 kilometrų lenktynes Palangoje. Įmonių grupės veikla koncentruojasi į sunkiasvorį transportą ir apima prekybą naujais bei naudotais sunkvežimiais, jų dalimis, taip pat – šių transporto priemonių remontą bei priežiūrą. Lietuvos įmonė veikia 15 Europos šalių, įskaitant Lietuvą, kur turi daugiau nei 100 padalinių.

„Daugelį metų mūsų kolektyvas bei įmonė „Skuba“ yra aktyvūs automobilių sporto dalyviai tiek ralio, tiek ir žiedinėse lenktynėse. Ralio komandos pilotas Egidijus Valeiša pastaraisiais metais yra vienas iš aktyviausių dalyvių per paskutinius sezonus dalyvavęs beveik 70 ralio varžybų. Praėjusiame sezone jos ekipažas atsinaujino iš „BMW M3“ persėdę į visais ratais varomą modernų „Ford Fiesta R5“.  Šių metų pradžioje sulaukėme pasiūlymo prisidėti prie oficialaus virtualaus ralio čempionato Lietuvoje įgyvendinimo. Palaikome šią idėją ir manome, kad tai yra vienas iš būdų automobilių sportu sudominti jaunąją kartą“, – kalbėjo „4Race“ automobilių sporto klubo vadovas Žilvinas Reisas.

„Skuba e-LARČ“ čempionato pirmasis etapas – jau sausio 17-ąją dieną. Užsiregistruoti į jį galima oficialiame čempionato tinklapyje. Jame pateikiama ir visa aktualiausia informacija dalyviams bei visiems, sekantiems būsimąsias pirmenybes.

Oficialus čempionato tinklapis: www.e-larc.lt

Alfonso Rakausko nuotrauka. 

 


Į viršų ↑
loading