Paskutiniai automobilių žiedo čempionatų startai – Rygoje

Jau spalio 8-9 dienomis baigsis automobilių žiedinių lenktynių sezonas kartu su reginiu Bikernieki trasoje Rygoje. Ar finišo tiesiojoje dar liko intrigos ir įtampos elementų? Net neabejokite – dėl taškų čempionatuose kovos turėtų virti tiek 4 valandų Baltijos šalių, tiek trumpųjų nuotolių lenktynėse.

BaTCC serijoje – ir aiškūs lyderiai, ir įnirtingos kovos. Nacionalinėje latvių čempionato klasėje pirmąją vietą solidžiu taškų skirtumu užsitikrino Janis Vanks. Tai ne tik greitas, bet ir puikiai visiems pažįstamas lenktynininkas ir daugkartinis laimėtojas. Panaši situacija ir Super 1600 klasėje, kur lyderio pozicijoje – jaunas lenktynininkas Janis Sesks. Tačiau štai antros – ketvirtos vietų laimėtojai dar nėra visai aiškūs. Panašu, kad būtent paskutiniojo etapo metu ir paaiškės,  kuris iš Beate Klipa, Igors Zubkovs bei Dmitry Savateev lips ant apdovanojimų pakylos kartu su J.Sesks.

img_8391

BTC1 klasėje, vienvaldžiu lyderiu būtų galima įvardinti visą sezoną puikiai lenktyniavusį estą Peeter Peek, o štai iškart už jo sezono lyderiais iki paskutinio etapo vis dar gali būti įvardijami to paties klubo nariai Edvinas Mardosas ir Julius Skirmantas, praeito etapo metu abu patyrę ganėtinai skausmingas avarijas. BTC2 klasėje lyderių pozicijos priklauso lietuviškam duetui: Alvydas Malakauskas džiaugiasi pirmąja vieta, o už jo iškart – čempionato naujokas Nerijus Malasevičius. Trečioje vietoje – Nikolay Gryazin, kol kas pasirodęs tik viename etape ir jam ant kulnų lipantis Ramūnas Čapkauskas bei jo naujasis BMW M3 e46. Baltic Open (BO) klasėje lietuvaičių nematyti: lyderio pozicija džiaugiasi Chevrolet Camaro vairuotojas Raimo Kesseli, kol kas, antroje vietoje – Mika Virtanen ir jo Renault Megane Trophy, bei iškart už jo esantis dar vieno Camaro vairuotojas Raivo Haal. BGT klasėje, greičiausiųjų trejetukas priklauso lietuvaičiams: lyderio pozicijoje – Saulius Beržis, antroje vietoje – Ernesta Globytė, o trečioji vieta priklauso Mariui Dijokui. Ar taip pat trejetas atrodys ir sezonui pasibaigus – dar sunku prognozuoti, taškų skirtumai tikrai neatrodo neįveikiami.

img_7673_fl

4h endurance čempionate – dar daug nežinomųjų. Šioje čempionato serijoje nereiktų suskubti dalintis apdovanojimų ir titulų. Tiek Baltijos šalių 4 valandų, tiek Lietuvos Startline Endurance čempionatuose, dar visi taškai tikrai nesudėti. Bendroje įskaitoje vienvalde lydere tapusi „diesel“ klasės atstovė „Rimo“ komanda, gali žvelgti į iškart už jos verdančias kovas dėl antros – ketvirtos vietų. Itin mažu taškų skirtumu viena nuo kitos atsiliekančios, čia rikiuojasi „Lexus Team LT“, „Rotoma Racing“ bei „Zvaigzne Motorsport“ komandos. Tiesa, „Lexus Team LT“ ir „Rotoma Racing“ kovoja ne tik dėl antrosios ir trečiosios vietų absoliučioje įskaitoje, bet ir dėl lyderio pozicijos savo klasėje.

img_7414_fl

Įtampa juntama ir itin šį sezoną gausioje dyzelinių automobilių klasėje. „AEGN Racing“ komanda, užimanti antrąją vietą klasėje, yra visai nedaug teatsiplėšusi nuo „Telšių statybos“. Pastarąją komandą ir jų pirmos serijos BMW vejasi „Sparti reklama“ su VW Golf ir „Zvaigzne Motorsport“ BMW. Panaši situacija ir A2000/A3000 jungtinėje klasėje: ten dėl itin svarbių taškų čempionate kovoja „RM klubas“, „Juta Bauer“ ir „Greičio akademija“ komandos. Tuo tarpu, šis sezonas – ganėtinai sėkmingas „Alfa Romeo“ klubui, spėjusiam užsitikrinti pirmąją vietą klasėje.

img_7493_3

Visas komandas skiria itin mažas taškų skirtumas, tad panašu, jog kovų ir galutinių sąskaitų suvedimų paskutinio etapo metu tikrai neturėtų trūkti. Paskutinės čempionatų kovos užvirs spalio 8-9 dienomis, Bikiernieki trasoje Rygoje. Daugiau apie būsimą renginį – organizatorių internetiniame puslapyje www.batcc.eu.

Priešpaskutinio etapo ilgųjų nuotolių čempionato akimirkos:

Pranešimą paruošė Inga Juškevičiūtė

Nuotraukos organizatorių.


Į viršų ↑
loading