Paryžiuje savaitgalį įvyko generalinė FIA asamblėja bei buvo apdovanoti pasaulio čempionai

Šį savaitgalį Paryžiuje esančiuose Versalio rūmuose įspūdingos ceremonijos metu apdovanoti FIA pasaulio čempionai ir nugalėtojai.  Apdovanojimų ceremonija tapo generalinės asamblėjos „vinimi“, tačiau savaitgalis Paryžiuje prasidėjo rinkimais. Naujai kadencijai FIA Prezidentu vėl išrinktas Jean Todt.

Tarp dalyvių buvo galima išvysti tiek puikiai automobilių sporto bendruomenei pažįstami asmenys, tiek federacijų nariai ir atstovai. Tarp jų Lietuvos automobilių sporto federacijos ir sporto bendruomenės interesus atstovavęs prezidentas Romas Austinskas.

Apdovanojimų vakaro centre sukosi „FIA Formula 1 World Drivers‘ Championship Trophy“ (FIA Formulės 1 pasaulio vairuotojų čempionato trofėjumi) įvertintas Lewis Hamilton ir šios serijos lenktynės. „Užtrukau 10 metų, kol pasiekiau keturis čempiono titulus“ – teigė L.Hamilton. „Šiuo metu aš neturiu svajonės pasiekti septynių (juos turi pasiekęs M.Schumacher), bet pasiekti Fangio rezultatą (5 čempiono titulai) būtų tikrai džiugu. Kalbant apie tai, kad aš dar tikrai planuoju būti šiame sporte bent porą metų, tai tapo mano tikslu. Mes (su „Mercedes“ komanda) dar tikrai turime laimėti čempionatus kartu“.

Ralyje, laimėtas penktasis FIA Pasaulio ralio čempiono (WRC) titulas Sébastien Ogier užtikrino antrąją vietą tarp daugkartinių nugalėtojų. Jį laimėjimų skaičiumi aplenkė tik suomiai Juha Kankkunen ir Tommi Makinen.

FIA Pasaulio Endurance (ištvermės) čempionate, trečiąją pergalę „Porsche“ komandai tarp gamintojų šį sezoną užtikrino komanda, sudaryta iš vokiečio Timo Bernhard ir dueto iš Naujosios Zelandijos Earl Bamber bei Brendon Hartley.

Tarp apdovanojimų – ir naujos lenktynių serijos bei trofėjai, kaip kad „FIA WEC LMGTE Pro“ klasė įtraukta į bendrąjį Pasaulio čempionatą. Šioje įskaitoje čempione tapo „Ferrari“ komanda su desantu iš Italijos: James Calado ir Alessandro Pier Guidi.

FIA World Touring Car Championship (WTCC) serijoje į istoriją bus įtrauktas Švedijos sportininko Thed Björk vardas, ne tik kaip laimėjus pirmąjį jo istorijoje FIA pasaulinį čempiono titulą, bet kaip ir paskutiniojo čempiono vardas šioje serijoje, kurią 2018 metais pakeis WTCR- FIA World Car taurė.

Į automobilių sporto ateitį orientuotą ir būsimas sporto tendencijas atskleidžiantį tik elektra varomų bolidų  2016/17 Formula E čempionatą laimėjo Lucas Di Grassi.

Apdovanojimų ceremonijoje išdalintas gausus specialių apdovanojimų sąrašas pagal įvairiausias nominacijas. Tarp jų – ir „FIA Metų asmenybe“ nominuotas Max Verstappen, o ‚FIA Metų veiksmo“ apdovanojimu buvo įvertintas WRC (Pasaulio ralio čempionato) dalyvis Esapekka Lappi už savo įspūdingą 33 metrų ilgio ir 120 km/h greičio šuolį ralio Portugalijoje metu.

Daugiau apie renginį anglų ir prancūzų kalbomis bei renginio nuotraukos – „FIA“ internetiniame puslapyje:

https://www.fia.com/news/fias-2017-champions-motor-sport-crowned-palace-versailles.

Informacija ir nuotrauka – fia.com. 


Į viršų ↑
loading