ORGANIZATORIAI KVIEČIA Į GALBŪT PASKUTINĮ „300 LAKES RALLY“ FESTIVALĮ ŠIAME REGIONE

Prieš daugiau nei septynerius  metus į vieną organizatorių komandą susibūrę ralio bendruomenės bendraminčiai pasiryžo padaryti tokį Lietuvos Ralio Čempionato etapą, kuris taptų mėgstamiausiu ir žiūrovams, ir sportininkams. Bėgant metams, organizatorių ambicijos ir profesionalumas augo ir šiandien „300 Lakes Rally“ yra ne įprastinis ralio renginys, o vienas didžiausiu Lietuvos, Latvijos bei Baltarusijos vasaros festivalių.

Notkus - 300lakes 2011

Kaip ir kiekvienais metais, VŠĮ „Autosporto projektai“ festivalį siekia padaryti išskirtinį savo inovacijomis ir kokybe. Organizatorių atstovė Neringa Simson pasidalino savo patirtimi, kaip tai pavyksta: „Suprantame, kad be profesionalios komandos, savo tikslų nepasieksime. Todėl daug investuojame į ją ir ne tik ralio metu, bet nuosekliai nuo pat šios komandos susikūrimo. Beje, didžiuojamės tuo, kad mūsų branduolys išliko toks pat visus bendro darbo metus.

Mūsų išugdytų specialistų pasiekimai diegiant šiuolaikinių technologijų sprendimus nelieka nepastebėti tarptautiniu lygmeniu. Jie yra kviečiami dirbti į svarbiausius Europos Ralio bei Baltijos regiono čempionatų etapus – Rally Estonia, Ypres Rally Belgijoje, Rally Kurzeme Latvijoje ir kitur. Taip tampame savotiškais Lietuvos autosporto ambasadoriais ir stengiamės kurti profesionalių ir patikimų partnerių reputaciją.

Nanartavicius trampline nuotr. Gintarės Palubinskaitės

Ralio organizatoriai neslėpė pasididžiavimo Žolinių savaitgalį vyksiančiame „300 Lakes Rally” plevėsuosiančių vėliavų skaičiumi bei naujovėmis. Starto sąraše matome vienuolikos šalių atstovus – 36 Lietuvos, 9 Baltarusijos, 8 Rusijos, 5 Latvijos, 3 Estijos, 2 Vokietijos, 1 bendrą Saudo Arabijos ir Suomijos bei po vieną Lenkijos, Izraelio bei Nyderlandų ekipažus. O apie naujienas – pirmą kartą Lietuvoje bus naudojama GPS saugumo ir varžybų valdymo sistema su „Yellow flag“ (geltonos vėliavos) funkcija. Dėka šios sistemos bus užtikrinta dar operatyvesnė specialiųjų tarnybų intervencija, jei toks poreikis atsirastų. Taip pat festivalio svečius turėtų sudominti kovos dėl papildomų ralio taurių – „FIA Baltic Rally Trophy“ ir „King of Baltic Tarmac“ bei ralio dienomis vyksiančios pramogos – „Samsonas Racing Suspension Trophy“ lenktynininkams, Ugnies Teatro šou, finišo fejerverkai, koncertai ir Zarasų miesto šventė.

ralio podiumas nuotr. Karolio Šliogerio

Pats ralis suorganizuotas taip, kad norintiems pamatyti daug pačio lenktyniavimo, tą padaryti bus nesunku. Penktadienį reiks pasirinkti iš dviejų labai skirtingų, bet įdomių greičio ruožų – vienas vyks Visagino miesto gatvėmis, o kitas greitame, „suomiško“ tipo miško kelyje. O šeštadienį žiūrovai galės suspėti pamatyti net keturis greičio ruožus specialiai įrengtose zonose, su visa infrastuktūra, reikalinga tam, kad didelis žmonių skaičius jaustųsi komfortabiliai ir saugiai. Kaip pasiekti šias zonas, bus nurodyta Ralio Žurnale bei prie pagrindinių Zarasų regiono kelių.

Organizatorių vardu Neringa Simson palinkėjo žiūrovams: „Su komanda padarysime viską, kad renginys taptų įsimintiniausia ir saugia švente atvykusiems. Svarstome, kad šis „300 Lakes Rally“ festivalis gali būti paskutinis šiame regione. Tad nepraleiskite unikalios galimybės galbūt paskutinį kartą čia sudalyvauti.“

Dace Janova nuotrauka

Trijų šalių ralio festivalis „300 Lakes Rally“ šiais metais vyks rugpjūčio 12-13 dienomis Zarasuose. Tai septintą kartą vykstantis renginys, apjungiantis tris kaimynines šalis – Latviją, Baltarusiją ir Lietuvą bei sukuriantis šventę ne tik sporto dalyviams ir fanams, bet apskritai vieną laukiamiausių vasaros švenčių visoms trims šalims. „300 Lakes Rally“ yra ne kartą nominuotas bei apdovanotas įvairiais apdovanojimais – „Metų iniciatyva 2010“, „Sporto marketingo kampanija 2010“, „Sėkmingiausias Sporto Turizmo renginys 2011“ ir kt.

Dace Janova nuotrauka

Šių metų sportinės festivalio dalies išskirtiniais elementais taps pirmą kartą vykstantys FIA „Baltic Rally Trophy” bei „King of Baltic Tarmac” apdovanojimai. Pramogos nenusileis kitiems didiesiems vasaros festivaliams – mieste numatyti „G&G Sindikatas“ ir „AC/DC Tribute.lt“ koncertai, ugnies šou, fejerverkai bei greičiausių ralio automobilių pasirodymai.


Į viršų ↑
loading