Nauji antidopingo reikalavimai FIA varžyboms

Post
                  thumbnail

Nuo 2014 metų sausio 1 dienos keičiasi Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) antidopingo reguliavimo tvarka.

Naujuosius metus tarptautinėse automobilių lenktynėse dalyvaujantys sportininkai pasitiks su pasikeitusia tvarka.

Pasak Lietuvos automobilių federacijos generalinės sekretorės Rasos Jakienės, iki šiol FIA antidopingo kontrolei savo paraiškas turėjo atsiųsti tik tie vairuotojai, kurie dalyvaudavo 6 specifiniuose čempionatuose.

„Nuo sausio 1 d. absoliučiai visi sportininkai, dalyvaujantys FIA kalendoriuje patvirtintuose čempionatuose, turės  atsiųsti paraiškas Tarptautinei automobilių asociacijos antidopingo kontrolės komitetui. Šis pasikeitimas Lietuvoje bus aktualus tik per tarptautinius renginius, kaip pavyzdžiui, pasaulio ralio čempionato etapą, bei Lietuvos sportininkams, dalyvausiantiems svetur FIA reguliuojamose tarptautinėse varžybose,“- paaiškina R. Jakienė.

Pasak VšĮ „Lietuvos antidopingo agentūra“ direktorės Ievos Lukošiūtės – Stanikūnienės, automobilių sporte užfiksuoti teigiami dopingo rezultatai nėra dažni, o žvelgiant į pasaulinius visų sporto šakų duomenis, galima pastebėti pasikartojančius svyravimus.

„Žvelgiant tarptautinių čempionatų mastu, dopingo rezultatai labai svyruoja. Kai buvo mažiau dopingo kontrolės ir ją staiga padidino, tada padaugėjo ir teigiamų rezultatų. Nauja dopingo aptikimo metodika greičiausiai suveikia kaip atbaidomoji priemonė ir dopingą vartojančių sportininkų sumažėja. Paskui atsiranda naujos medžiagos ir laboratorija jų neaptinka, o tada vėl nauja metodika ir po didėjimo seka mažėjimas,“ – sako VšĮ „Lietuvos antidopingo agentūra“ direktorė.

Dopingo mėginiai saugomi 8 metus. Jei mėginyje randama uždraustų medžiagų, sportininkams taikomos FIA reglamentuose nurodytos nuobaudos – diskvalifikacija, titulų atėmimas ir kita.


Į viršų ↑
loading