N40-Egzotika rally team pataria kur žiūrėti „DHL Rally Elektrėnai 2016“

Lietuviško „ralio klasika“ tituluojamos priešpaskutinės šio sezono ralio čempionato lenktynės vyks identišku formatu kaip ir pernai, tik kiek prailgintais greičio ruožais ir sportinio srauto judėjimo kryptį pakeičiant į priešingą pusę : 124 km trasa, padalintų į keturis greičio ruožus, kuriuos visi ekipažai įveiks po du kartus. Ir nors 95 proc. veiksmo suksis tame pačiame trikampyje tarp Elektrėnų, Semeliškių ir Aukštadvario, organizatoriai žiūrovams pateikia kiek kitokias rekomendacijas dėl geriausių varžybų stebėjimo vietų, juk ir bolidai judės priešinga kryptimi.

a7__9089

Išskirtinis „DHL Rally Elektrėnai 2016“ bruožas – itin mažas „tuščių“ kilometrų skaičius pervažiuojant iš vieno GR (greičio ruožas) į kitą. Sportininkai dėl to džiūgauja, tačiau ralio fanams keisti savo dislokacijos vietą ir migruoti tarp geriausių „regyklų“ gali būti kiek keblu dėl laiko trūkumo ir komplikuoto privažiavimo. Todėl patartina iš anksto susiplanuoti kuriuos greičio ruožus aplankyti pirmoje dienos pusėje, o kuriuos po pietų, ir atidžiai pastudijuoti kada kurie keliai bus uždaryti.

img_9900

Štai 14 mūsų manymu labiausiai dėmesio vertų, vietų:

1/3 GR „Samsonas Racing Suspension“ (14,36 km.; kelias uždarytas nuo 8:20 iki 12:30)

 1. – greitas, smagus kairys/dešinys posūkis per sankryžą. Geras privažiavimas nuo Pastrėvio.
 2. – Iš siauro kelio, po nematomo tramplino, „T“ formos sankryžoje, posūkis į kairę, į platų kelią. Geras privažiavimas. Po šio greičio ruožo, patogu nusigauti stebėti į netoliese būsiantį GR 5/7 „General Financing“.
 3. Po grupės greitų posūkių, posūkis į siaurą kelią kairėje. Geras matomumas bei privažiavimas nuo Semeliškių.dhl-ralli-1-3gr

2/4 GR „Valvoline“ (16,82 km.; kelias uždarytas nuo 8:45 iki 12:55)

 1. – Staigus dešinys posūkis atviroje vietoje.
 2. – Trijų šokamų tramplinų serija. Pirmą kartą šia kryptimi. Ribotas matomumas bei patekimas.
 3. – Nematomas posūkis į dešinę nuo asfalto į siaurą žvyrkelį. Geras privažiavimas nuo Aukštadvario kelio.
 4. – Sudėtinga trijų kelių nematoma sankryža. Geras matomumas. Patekimas nuo Bijūnų.dhl-ralli-2-4gr

5/7 GR „General FInancing“ (13,30 km.; kelias uždarytas nuo 14:20 iki 18:10)

 1. – Staigus dešinys posūkis siauroje sankryžoje. Ribotas matomumas.
 2. – Dideliu greičiu įveikiamas „kreivas“ tramplinas ir staigus ilgas kairys posūkis. Geras matomumas. Patekimas nuo Jagelonių pėsčiomis.
 3. – Platus greitas kairys posūkis sankryžoje. Geras matomumas, sudėtingas privažiavimas.dhl-ralli-5-7gr

6/8  GR DHL (17,69 km.; kelias uždarytas nuo 14:40 iki 18:30)

 1. – Šokamas tramplinas. Ribotas matomumas. Patekimas nuo Žydiškių. Sudėtingas parkavimas.
 2. – Staigus dešinys posūkis sankryžoje po ilgos tiesiosios Ūbiškėse.
 3. – Kairys posūkis sankryžoje po staigaus dešinio posūkio per trampliną ir keleto nešokamų tramplinų.
 4. – Po tramplino, kairys posūkis ir po jo iškart sekantis kairys posūkis į labai siaurą asfalto kelią į mišką. Privažiavimas nuo SemeliškiųAukštadvario kelio.dhl-ralli-6-8gr

Visų užkietėjusių ralio sirgalių laukiame Elektrėnų apylinkėse nuo šeštadienio 9 val. ryto iki vėlyvo vakaro. Na o tie kas dar nėra pamilę ralio išskirtinio grožio, tiesiog atvykite į bent kelias aukščiau nurodytas vietas, vėliau į Elektrėnų centrą kur vyks koncertas, ir Jūs tikrai neliksite abejingi, ralio reginiams abejingų tiesiog nebūna, reikia tik pasiryžti pirmą kartą tai išvysti, ir Jūs atrasite naują gyvenimo prasmę.

Tekstas: Renaldas Gabartas, N40 vyrų autoklubas


Į viršų ↑
loading