MARTYNAS SAMUITIS APIE „300 LAKES RALLY” PATIRTĮ: SKAUDŽIAUSIA PATIRTIS – ČIA NEVAŽIUOTI

Šiais metais pasižymintis rekordiniu čia atstovaujamu valstybių skaičiumi, tradicinis trijų šalių ralio festivalis „300 Lakes Rally“ Zarasuose prasidės jau šį savaitgalį. Prieš tai, organizatorius paprašė sportininkų pasidalinti savo istorijomis apie prietarus, nutikimus ralyje bei paprognozuoti nugalėtojus.

Šiandien pateikiame įvairių metų Šiaurės Europos bei Lietuvos Ralio Čempiono, Latvijos vicečempiono bei Lietuvos Automobilių Sporto Meistro, Martyno Samuičio interviu. Deja, prieš pat jo paskelbimą, teko Martynui užduoti papildomų klausimų. Mat likus nepilnai savaitei iki „300 Lakes Rally“, generalinėje treniruotėje su nauju šturmanu – Gediminu Celiešiumi, ekipažas patyrė avariją ir Zarasuose šiuo automobiliu nebestartuos. Plačiau apie viską – Martyno Samuičio atsakymuose.

Gediminas Celiešius ir Martynas Samuitis ralio sprinte Gulbis

Ar turite kokių nors talismanų, prietarų ar tradicijų?

„Prietarų neturime visai, tačiau talismanų ir tradicijų žaidimą labai mėgsta visa mūsų komanda. Dažniausiai tradicijos yra padiktuotos konkrečių įvykių ir palaiminamos bendru sutarimu, kitos gi būna komandos narių siurprizai vienas kitam. Vienu ar kitu laikotarpiu pas mus yra buvę ir kaukolės atvaizdai ant veidrodėlių, žiūrovams skirtas, išorėje įtaisytas, sportinio režimo jungiklis, prie lankų pritvirtina gitara, garso aparatūra, kurią įjungdavome pervažiavimuose ar klausydavome prieš startą. Tradicijos praverčia ir treniruotėse. Geriausios treniruotės būna tos, kur užtenka laiko šturmano ant laužo pagamintai sriubai. O viena linksmiausių tradicijų – tai susipažinimo su trasa metu sutikti kitus sportininkus ir skirti kelias minutes pajuokavimams. Visi lenktynininkai turi gerą humoro jausmą ir todėl tai ypatingai svarbi viso ralio proceso dalis. Ypač žvalgomės pamatyti Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano ekipažą, nes jie visada bagažinėje turi didelę dėžę sausainių ir pyragaičių…”

Gediminas Celiešius 3 nuotr. Ramūno Šaučikovo

Linksmiausias ar netikėčiausias nutikimas ralyje?

„Turiu pripažinti, kad vienas linksmiausių mums ir su daugiausia nutikimų visada yra būtent „300 Lakes Rally“… Tačiau po šių metų gali tekti pasakyti ir skaudžiausią nutikimą, susijusį su šiuo festivaliu. Tai žinoma būtų faktas, kad mes jame nestartuojame.”

Koks bus „300 Lakes Rally“ nugalėtojų trejetukas?

  1. Martynas Samsonas;
  2. Kaspar Koitla;
  3. Vaidotas Žala.
Martynas Samuitis nuotr. Ramūno Šaučikovo 9

Koks bus Zaraso salos greičio ruožo nugalėtojų trejetukas?

  1. Martynas Samsonas;
  2. Benediktas Vanagas;
  3. Vytautas Švedas.

Kas taps pirmosios “King of Baltic Tarmac” taurės laimėtoju?

Martynas Samsonas.

Apie kokį rezultatą svajojote „300 Lakes Rally“?

„Būtume nudžiugę papuolę tarp keturių geriausiųjų ralyje, o Lietuvos Ralio Čempionato įskaitoje tapę prizininkais. Mūsų ilgametis tikslas – visose varžybose, kuriose dalyvaujam ir finišuojam, lipti ant podiumo. Dažniausiai mums tai sekasi. Tačiau akivaizdu, ne šiemet. Žinoma, norėjome pakovoti ir dėl naujosios asfalto karaliaus taurės. Esame kartą šiame ralyje laimėję Stelmužės greičio ruožą, tad leidome sau apie tai pasvajoti.“

Gediminas Celiešius nuotr. Ramūno Šaučikovo

Ar Jūsų sportinėje karjeroje buvo „proveržis“ kažkuriuo metu?

„Akivaizdus proveržis įvyko, kai pradėjau lenktyniauti su nepaprastu savo profesionalumu ir charakterio savybėmis šturmanu – Ramūnu Šaučikovu. Susidėliojome kartu ilgalaikius tikslus, pradėjome nuosekliai ir daug treniruotis, ypatingą dėmesį skirdami stenogramos užrašymui. Kitas proveržis buvo, kai apsisprendėme dalyvauti tiek užsienyje vykstančių varžybų ir čempionatų, kiek tik pajėgsime su mūsų biudžetu. Po metų jautėme labai didelį teigiamą sportinės formos pokytį.“

Kokį geriausią patarimą esate girdėjęs šiame sporte?

„Šiandien neprisimenu geresnio patarimo, nei tas, kurį dažnai duoda mano tėtis. „Nepasiduok Martynai. Tik tie, kurie nepasiduoda, kažką laimi.“

Kas Jums yra pavyzdys ir įkvėpėjas ralyje?

„Paskutiniu metu mokausi iš Thiery Neuville. Tai profesionalaus ir nuoseklaus lenktynininko pavyzdys, kuris visko pasiekė savo darbu. Dabar jis yra vienas geidžiamiausių bet kurios gamyklinės komandos lenktynininkų. Ir nors paskutiniai pusantrų metų jam yra kupini nemalonių netikėtumų ir nesėkmių, jis sugeba atsitiesti ir vis tiek lipti ant Pasaulio Ralio Čempionato etapų podiumo.“

Martynas Samuitis

Papasakokit plačiau apie tai, kas nutiko Latvijoje praeitą savaitgalį?

„Kaip žinote, šiemet avarijoje stuburo traumą patyrė mano šturmanas Ramūnas Šaučikovas. „300 Lakes Rally“ planavome, kad važiuosime su kitu mūsų komandos nariu, taip pat profesionaliu ir labai patyrusiu šturmanu Gediminu Celiešiumi. Tačiau bendros patirties ralyje mes neturėjome, o tokia patirtis būtina, norint konkurencingai pasirodyti „300 Lakes Rally“. Pasirinkome latvišką ralio sprintą “Gulbis” kaip treniruotę. Visgi, sportinė forma šiais metais dėl daug įvairaus streso nėra gera. Tai ir Ramūno trauma „Žemaitijos ralio“ avarijos metu, ir nereguliarios treniruotės, kiti rūpesčiai. Nesijaučiau gerai už vairo, stenogramą girdėjau prasčiau, nei su Ramūnu, nors Gediminas Celiešius tikrai ją skaitė puikiai. Pusės ralio sprinto distancijos taip ir neužteko geriems pojūčiams atsirasti, o po pirmame greičio ruože po pertraukos, padangos krašteliu užvažiavau ant lygiagrečiai keliui kylančio kalvos šlaito. To užteko, kad važiuojant dideliu greičiu automobilio šonas pakiltų į orą ir mes nulėktume į pievą. Automobilis apgadintas gana smarkiai ir iki šią savaitę vykstančio „300 Lakes Rally“ jo atstatyti tikrai nespėsime. Šiuo metu svarstome variantus dalyvauti varžybose kitu automobiliu. Tačiau tokia galimybė kol kas atrodo mažai įtikėtina.“

Gediminas Celiešius 5 nuotr. Ramūno Šaučikovo

Ar dėl to, kad negalėsite startuoti „300 Lakes Rally“, netapsite Jūs ar Jūsų komanda labiau prietaringi?

„Perskaitęs šį klausimą prisiminiau jau patarle tapusią frazę „minčių kyla įvairių“…  Žinoma, minčių daug – nuo prietarų iki dvejonių dėl tolimesnės sportinės karjeros krypties. Tačiau labiau prietaringu netapsiu. O gyvenimas mane daug kartų mokė nepasiduoti ir vis tiek siekti savo tikslų. Moku užsispirti. Komandoje esame tvirti. Jau greitai ir Ramūnas (ilgametis Martyno šturmanas Ramūnas Šaučikovas, birželio mėnesį patyręs stuburo traumą, aut. pastaba) pilnai pasveiks. Tad kibsime pilna jėga į automobilio atstatymą, sezono užbaigimą, nes dar daug ką turime nuveikti šiais metais bei pasiruošimą kitiems metams.“

Trijų šalių ralio festivalis „300 Lakes Rally” šiais metais vyks rugpjūčio 12-13 dienomis Zarasuose. Tai septintą kartą vykstantis renginys, apjungiantis tris kaimynines šalis – Latviją, Baltarusiją ir Lietuvą bei sukuriantis šventę ne tik sporto dalyviams ir fanams, bet apskritai vieną laukiamiausių vasaros švenčių visoms trims šalims. „300 Lakes Rally” yra ne kartą nominuotas bei apdovanotas įvairiais apdovanojimais – „Metų iniciatyva 2010“, „Sporto marketingo kampanija 2010“, „Sėkmingiausias Sporto Turizmo renginys 2011“ ir kt.

Šių metų sportinės festivalio dalies išskirtiniais elementais taps pirmą kartą vykstantys FIA „Baltic Rally Trophy” bei „King of Baltic Tarmac” apdovanojimai, o pramogos nenusileis kitiems didiesiems vasaros festivaliams – mieste numatyti „G&G Sindikatas“ ir „AC/DC Tribute.lt“ koncertai, ugnies šou, fejerverkai bei greičiausių ralio automobilių pasirodymai.

Daugiau lenktynininkų istorijų apie ralį, apie pasiruošimą trijų šalių ralio festivaliui bei spėjimus rezultatui – jau netrukus, kituose interviu.


Į viršų ↑
loading