Lietuvos kartingo akademijos nariams – ištvermės išbandymas

Tvyrant dideliems karščiams vykusi eilinė, jau ketvirtoji Lietuvos Kartingo akademijos (LKA) sesija tapo dideliu išbandymu ir lenktynininkams, ir jų treneriams.

Sporto psichologė Aistė Žemaitytė, lenktynininkai Kazimieras Vasiliauskas ir Martynas Tankevičius pirmuosius žingsnius žengiantiems lenktynių trasoje vaikams Vilniuje, Plytinės kartodrome paskaitas skaitė ir lenktynių paslapčių mokė tvyrant pragariškiems karščiams.

LKA-paskaita

„Vaikus taip iškankino didelis karštis, kad nutarėme šiek tiek sutrumpinti važiavimų sesijas. Jie tiesiog neatlaiko ilgesnių nei dešimties minučių važiavimų ir pradeda daryti klaidas,“ – po finišo sakė LKA dėstytojas ir treneris Martynas Tankevičius.

Pirmą sesijos dienos pusdienį vaikai sėdėjo paskaitose – klausė Aistės Žemaitytės paskaitų apie lenktynių psichologiją. Vaikams buvo pasakojama kaip susitvarkyti su stresu, kaip kovoti su jauduliu prieš startą.

Vėliau Kazimieras Vasiliauskas ir Martynas Tankevičius koncentravosi į teisingų lenktynių trajektorijų dėstymą, pasakojo ir rodė kaip reikia teisingai lenkti lėtesnį varžovą ir atvirkščiai, kaip ginti savo poziciją.

LKA-treniruote

Be to, vaikams dėstytojai pasakojo ir specialių pratimų pagalba rodė kaip reikia elgtis su kartingo pedalais. Kaip teisingai elgtis ir kokią jėgą naudoti spaudžiant akceleratoriaus ir stabdžių pedalus.

LKA-treniruote2

„Galbūt tai pasirodys smulkmena, tačiau teisingai laiku ir tiksliai dozuojant jėgą, kuria spaudžiami pedalai, kartingo sporte galima labai smarkiai pagerinti savo rezultatus,“ – sako daugkartinis šalies kartingo čempionas Kazimieras Vasiliauskas.

LKA-paskaita3

Vaikai nepamiršo ir saugumo ne tik trasoje, bet ir kasdieniame gyvenime. Jiems teko išmokti teisingai naudotis atšvaitais, kurie lenktynių trasoje gal ir nėra būtinas atributas, tačiau gatvėje ir kasdieniame gyvenime jis tiesiog gyvybiškai svarbus.

Na, o šios sesijos kulminacija tapo komandinis žaidimas – akademijos studentai buvo suskirstyti į dvi komandas ir turėjo kuo greičiau išardyti kartingą. Laimėjo, kaip visada – draugystė.

 

 


Į viršų ↑
loading