Lietuviai Ispanijoje bei naujų čempionų klausimas Lietuvoje

Lietuviai lipo ant podiumo Ispanijoje

Pirėnų pusiasalyje vyko „Cierzo Zuera Rally“, kuriame Lietuvą atstovavo Audrius Pivoras ir Dalius Steponavičius. Saragosos apylinkėse puikiai pasirodė „T3“ klasėje lietuviai iškovojo trečią vietą.

„Šios varžybos nebuvo lengvas pasivažinėjimas, bet jos suteikė daug gerų emocijų, o viską vainikavo podiumas! Mūsų T3 technika buvo greita, lengva, patikima ir, manau, kad mes galime kovoti su tokiais Pasaulio Baja lyderiais kaip Pau Navarro ar Ricardo Ramilo“, – po varžybų kalbėjo Dalius. „Mes toliau tobulinsime techniką, pagreitėsime, o jei pavyks surinkti biudžetą, kovosime pasauliniame lygyje“.

Molėtuose paaiškėjo SEMI-PRO ir STREET lygų drifto čempionai

Ežerų krašte vyko paskutiniai Lietuvos drifto SEMI-PRO ir STREET lygų etapai. Nugalėti STREET čempionate teorinių galimybių turėjo net devyni sportininkai, o du pirmaujančius sportininkus skyrė vos 10 taškų, kai maksimalus galimas vieno etapo kraitis yra 112. Simas Valinskas nugalėjo etape ir tapo 2022-ųjų drifto Street lygos čempionu! Edvinas Savickas iškrito Top 8 ir čempionate liko antras, o Žygimantas Buožius užėmė trečią vietą tiek etape, tiek visame čempionate.

Sekmadienį vykusiose SEMI-PRO varžybose čempionato lyderis Oskaras Juodis iškrito jau Top 8 etape, tačiau per pirmus keturis etapus susikrautos persvaros užteko nugalėti čempionate. Etapą Molėtuose laimėjo Ignas Klimavičius, kuris finale įveikė Aleksandrą Ivanovą.

Žemaitijoje vyko mini ralio varžybos

Plungės rajone varžėsi mini ralyje dalyvaujantys sportininkai. OC klasėje niekas nepavijo Justino Kvaraciejaus ir Jono Keršio ekipažo, kurie važiavo su Subaru Impreza. Vos 32 sekundes atsiliko Tadas Stelionis ir Dovydas Katkus (Audi Coupe), už jų finišavo šeimyninis Malinauskų duetas (Subaru Legacy).

SGC-1 įskaitoje pirmą vietą užėmė Vilmantas Karalius ir Austėja Karaliūtė (Honda Civic), antrą – Redas Alubickis ir Mantas Malčiauskas, trečią – Julius Kutka ir Lukas Baltrušaitis. SGC-2 klasėje geriausi buvo Lukas Gorodnas ir Rugilė Sakalauskaitė vairuojantys Opel Astra. Antra vieta Mantvydui Raliui ir Valdui Kavaliuskui trečia – Tomui Šimėnui ir Justinui Kyburiui.

SGC-3 geriausių trejetukas atrodė taip: Tomas Kažemėkaitis ir Saulius Šuopys (BMW 325), Martynas Tereikis ir Saulius Ruzgas, Klaudas Bučinskas ir Ignas Benotas. Benas Šimkus ir Vaidas Paulikas (Subaru Impreza WRX) buvo nepavejami SGC-4 klasėje, už jų finišavo Edgaras Briedys ir Tomas Namajuška bei Tomas ir Matas Sakalauskai.

Svečių įskaitoje nepavejamas buvo Tomo Žekonio ir Evaldo Kvederio ekipažas, V klasėje – Artūras Stelionis ir Domas Sabaitis.

Retro įskaitoje greičiausiai važiavo Šarūnas Glikas ir Tadas Bakys (VAZ 2105), antri liko Marius Obeliūnas ir Marcelinas Sorkinas, treti – Arnoldas Kriūka ir Mečislovas Grinkevičius.

Kroso disciplinos atstovai varžėsi Kupiškio apylinkėse

Panevėžio apskrityje Kupiškio auto-moto komplekse rinkosi A ir B kroso lygų dalyviai, ,kurie paskutiniame V etape kovojo iki paskutinių centimetrų bei aiškinosi viso sezono nugalėtojus.

Prancūzijoje vyks antrieji FIA Motorsport Games

Spalio 26 – 30 dienomis, Prancūzijoje, Paul Ricard trasoje vyks antrosios FIA Motorsport žaidynės. Automobilių sporto Olimpinėmis žaidynėmis vadinamame renginyje viso pasaulio sportininkai varžysis septyniolikoje kategorijų: GT, GT sprinto, kebulių automobilių, Formula 4, ilgų nuotolių, drifto, ilgų nuotolių kartingo, kartingų sprinto JR ir SR, Rally2 ir Rally4, istorinio ralio, kroso JR & SR, kartingų slalomo, automobilių slalomo ir e-sporto.

Kiekvienos disciplinos nugalėtojai bus apdovanoti aukso, sidabro bei bronzos medaliais, o taip pat bus vedama bendra visų šalių įskaita. Artimiausiu metu pristatysime sportininkus, kurie gins mūsų šalies vardą Prancūzijoje.

2019-aisiais Vallelunga trasoje (Italija) vyko pirmoji Olimpiada, o trečioji numatyta už dviejų metų 2024-aisiais.